Žhář

Žhář https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166588/bmid_zhar-Fw8-166588.jpg 4 79 28

V Lillestromu řádí během Velikonoc nelítostný žhář. Je posedlý očistnou silou ohně a chce ji využít ke zničení všeho, co mu připomíná mládí. Někdy v této době se osmnáctiletý Karsten zamiluje do spolužačky Jasmíny, ale tento milostný vztah vzbudí až agresivní nelibost v její muslimské rodině. Karsten se bojí výhružek Jasmíniných mužských členů rodiny, a aby se ochránil, připojí se k tajnému spolku starších mladíků. Brzy mu však dochází, že tato skupina může být mnohem nebezpečnější, než si vůbec dokázal představit. O Velikonocích Karsten záhadně zmizí. A už se nikdy nevrátí. Prestižní ocenění Rivertonprisen za nejlepší norský krimi román roku 2011.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Jota

Ildmannen , 2011

davas
08.05.2015 5 z 5

dobře napsaný příběh lidí žijících s jiným náboženským vyznáním vedle sebe,kde nám autor ukazuje,že při porušení určitých pravidel jedné strany k druhé, dojde vždy ke konfliktu.Krásně popsané povahy hlavních postav,jejich myšlenky a pohled na téma jiné etniky.Kniha ve které se objeví vraždy,je plná msty ,ohně ,kterou s detektivní zápletkou autor nasadil laťku hodně vysoko.

Janek
11.04.2015 4 z 5

Slepou skvrnou nasadil Damhaug laťku hodně vysoko, alespoň podle mého názoru. Žhář se mi líbil ještě o trochu víc, zejména díky fantastickému propracování psychologie postav. I ve Žháři lze najít místa, která se zdají být příliš překombinovaná a neuvěřitelná, nedráždilo mě to ale tolik jako u Slepé skvrny. Skvělé čtení!

palec
04.04.2015 5 z 5

Norská detektivka mě ještě nezklamala(K.Fossum).A ted tento Damhaug, pro mě velké překvapení,samozřejmě pozitivní.Nesbo mě teprve čeká,ale mám obavy,že to nebude taková bomba jak se všude uvádí.Nechám se překvapit.

vyvodka
25.12.2014 4 z 5

Zajímavá detektivka. Napínavé čtení od začátku až do konce. Jen si myslím, že název knížky není úplně výstižný. Jako ústřední téma jsem spíše vnímala problém přistěhovalců a odlišnost náboženství než žhářství.
Určitě doporučuji k přečtení! Pokud bych měla srovnat se Slepou skvrnou, ta byla o něco lepší.

denuska
13.09.2014 4 z 5

Uf, co jiného dodat po přečtení této knihy. Posledních 30 stránek je nej. Tam dochází k rozpletení všech zápletek a konečně se dozvíte, co jste si vlastně vůbec nemysleli. Už teď se těším na další krimi tohoto autora.

vaili
15.04.2014 5 z 5

Výborné.. napínavé od začátku do konce..zajímavé počtení myšlenek pyromana a psychopata :) docela strašidelné, když si představíte, že někdo okolo Vás má v hlavě podobné hlasy.

efka.saf
05.02.2014 5 z 5

Damhaug opět nezklamal. Já jsem byla unešená už z autorovy prvotiny, takže k této knize jsem přistupovala s poměrně velkým očekáváním, a to naštěstí bylo naplněno! Kniha je výborná, napínavá od první do poslední stránky a stejně jako v první knize, i tady jsem byla vtažená do příběhu už v samotném prologu, takže jsem musela otáčet stránku za stránkou, dokud to jen šlo. Zápletka je skvělá, ale s odstupem času musím říct, že se mi drobátko slévá s Mankellovou zápletkou z knihy Než přijde mráz, kde se taky od upalování zvířat dostáváme postupně k upalování lidí, takže už si nejsem úplně jistá, kdo které zvíře kde upálil :). Ovšem nemám pocit, že by tento fakt (spíše ne-šťastná shoda okolností) nějak narušila můj celkový pohled na knížku. Min. 2x jsem si byla jistá, že vrah je skoro jasný, ale autor mě vždycky vyvedl z omylu. To přesně mám ráda, takže nelze jinak, než dát knize plný počet hvězdiček :).

LG73
09.10.2013 5 z 5

Wau. Další kniha Daumhauga mě zcela uchvátila. Geniálně vymyšlená zápletka, která čtenáře neustále udržuje ve střehu a brání mu přestat číst. A když už si myslíte, že jste pochopili autorův záměr, tak zjistíte, že je všechno úplně jinak. Můžu jen doporučit k přečtení.