Ženy, které změnily svět

Ženy, které změnily svět https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74532/bmid_zeny-ktere-zmenily-svet-gsS-74532.jpg 4 7 3

Přestože byla předešlá století převážně výsadou mužů a ženám doba nepřála, objevilo se mezi nimi několik výjimečných osobností, které změnily běh dějin. Byly to panovnice a političky, které vyhrávaly války a vládly národům, vědkyně a sportovkyně, které svými objevy a výkony rozbily mužskou svrchovanost, světice a umělkyně, díky nimž je svět lidštější i krásnější.... celý text

Literatura faktu Historie
Vydáno: , Alpress

First and Only Women: History'S Female Trailblazers , 2010

Gweny
28.10.2019 5 z 5

Tohle není kniha, kterou přelouskáte za pár dnů. Kdepak. Tohle je kniha na dlouhé týdny a možná i měsíce. Je plná informací o ženách, o kterých se toho ve společnosti moc neví. O ženách, které dokázaly něco, co nikdo před nimi. O ženách, které se navzdory společenskému řádu rozhodly udělat něco jinak, podle sebe a tím navždy změnily chod dějin.

Adilajla
26.02.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila! Nedala se přečíst naráz, protože je obsahuje plno informací. Ale jinak jsem byla nadšená a možná si ji přečtu znova abych si oživila všechny informace.

elizrzka
05.01.2017 3 z 5

Knížka se čte v celku dobře. Jediné co mně vadilo, že to nebylo seřazeno chronologicky (v podstatě sem tam ani žádné moc logické seřazení jednotlivých žen neviděla).

ženy osobnosti

Autorovy knížky

2011  74%Ženy, které změnily svět

Kniha Ženy, které změnily svět je v