Ženy, které mi nedají spát

Ženy, které mi nedají spát https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443807/bmid_zeny-ktere-mi-nedaji-spat-vBb-443807.png 4 77 24

Originální průvodce málo známými osudy odvážných cestovatelek, nadaných spisovatelek a vášnivých umělkyň Mia je svobodná čtyřicátnice, bydlí v podkroví u svých rodičů a noci tráví přemýšlením o ženách, které se zapsaly do historie touhou žít po svém. Staly se z nich neohrožené badatelky, nadané spisovatelky a vášnivé malířky. Při hledání inspirace k napsání této knihy procestuje Mia celý svět po stopách svých „nočních žen“. Když ony dokázaly jít svou cestou, proč by to nedokázala i ona?... celý text

Literatura světová Pro ženy Cestopisy a místopisy
Vydáno: ekniha , Motto

Naiset joita ajattelen öisin , 2018

Barbossa
27.05.2020 5 z 5

Buď zatraceně odvážná! To jsem si napsala do svého deníku. Přímo na hřbet, abych byla konkrétní.

Jedna věta jako hlavní message tohohle sborníku příběhů žen, které autorce nedaly spát.

Daly spát mě, ano, (četla jsem to po práci a hodně unavená) ale na jak dlouho?

Příběhy jsou to poutavé. Příběhy jsou to často až neuvěřitelné a tady přichází do hry ta zatracená odvážnost. Jenom díky ní se tyhle příběhy mohly udát, jenom díky ní se čtenář setkává tváří v tvář s hrdinkami minulých století, co si sakra nenechaly šlapat po štěstí.

Malířky Itálie 16.století, cestovatelky 19.století, Afrika, Japonsko, Sicílie, studené Finsko, Amerika i francouzská Normandie. Každý příběh je inspirací, instantní dávkou odvahy.

Když Nellie (jedna z hrdinek) zvládla objet celý svět v jednom oblečení, když Mary zvládla žít měsíce o másle a čaji, aby se vplížila do vysněného Tibetu, proč bych si já, respektive čtenář, nemohl udělat cokoliv se mu namane?

Skvělá práce autorky Mii i české překladatelky Martiny

Lenka12561
03.05.2020 5 z 5

Moc milá kniha ❤

Margravine
28.04.2020 5 z 5

Super kniha! Přečetla jsme na doporučení, dostala jsem jí dárkem, hned jak vyšla, a rozhodně jsem nelitovala, i když bude asi spíš pro holky :) Líbila se mi už obálka a hrdinky uvnitř pecka - moje oblíbenkyně jednoznačně Mary a Nellie.

simovama
28.04.2020 5 z 5

Skvělá, dobrodružná, vtipná, dojemná, ale hlavně lidská knížka, která poslouží nejenom těm, kteří hledají novou energii a inspiraci. Cesta po stopách mimořádných a zároveň úplně obyčejných žen z celého světa a různých časových období skutečně působí, alespoň na mě, blahodárně - a dává člověku chuť posunout se zase někam dál, navzdory všemu. Moc zábavná a odsýpající četba.