Žena v ohni

Žena v ohni https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501504/bmid_zena-v-ohni-j0y-501504.jpg 4 99 37

Jules Rothová je mladá nadějná novinářka. Když se jí podaří získat práci u Dana Mansfielda, špičkového investigativního reportéra, její první úkol je neobvyklý a přísně tajný: má najít legendární expresionistický obraz, který před více než 75 lety uloupili nacisté a od té doby o něm nikdo neslyšel. Ztracený portrét nádherné a tajuplné ženy touží získat světoznámý návrhář a Danův osobní přítel, kterému už nezbývá mnoho času. Po tomtéž plátně zatím v Evropě pátrá také provokativní galeristka Margaux de Laurentová, bohatá žena bez skrupulí, zvyklá dostat, co si přeje. V cestě jí stojí pouze Jules a její odhodlání. Mladá žena se stále víc zaplétá do mezinárodního uměleckého skandálu a zjišťuje, kolik zrůdností nacisté na poli umění napáchali a že řada z těchto zločinných křivd není dodnes uznána, natož napravena. Strhující děj s prvky thrilleru je založený na historických skutečnostech a dává čtenáři nahlédnout do zákulisních praktik světa umění a nelegálního obchodu s kradenými uměleckými předměty. Žena v ohni vypráví příběh silné ženy, jež stejně jako umělecké dílo dokáže prozářit svým jasem dějiny i lidská srdce.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Metafora

Woman on Fire , 2022

EvikU.
02.01.2023 5 z 5

Tak tahle kniha mne nejenže připravila o spánek, že jsem ji četla, četla a zapomněla se koukat kolik je hodin. Ale po dočtení jsem na ní musela myslet, takže spaní se nadále nekonalo. Tímto knize děkuji, že jsem spala pouhé 3h a šla do práce.

Na začátku jsem si musela zapamatovat, kdo co a jak, různá města, lidé… ale když jsem byla po pár kapitolách, tak už to byla jízda. Moc se mi líbil starý pán, přestože to také nebyl žádný skvost, co se věrnosti týče. Jeho vnuka jsem si ale zamilovala!! Jules byla také skvělá. Nešlo ji nefandit. Zato Margaux byla parádní psychopatka kterou jsem nesnášela, zároveň jsem si rochnila v tom jejím myšlení. Baví mě psychologie postav v příběhu.

O tématu už jsem četla v knize Dům na Riviéře, kde popisovali, jak zachraňovali obrazy a umění, aby vše nezabrali „Hitlerovci“. Pátrání po skvostném obrazu jsem si užila. Moc jsem si přála, aby to dopadlo dobře. Což se stalo jen z části.

V prostředí umění se musí točit pořádné peníze a tady to bylo hezky popsaný. Buď jsi na nule a nebo naopak velké zvíře. Líbí se mi postupné odkrývání minulosti, pátrání, vyšetřování a napínavé okamžiky při zjišťování pravdy.

Konec byl velmi dojemný. Sice něco už bylo až trochu moc. Takové to cílené procítění pro čtenáře. I půlka by stačila a byla bych dojatá, ale kupodivu mi to nevadilo. Knihu jsem si opravdu užila. Děkuji.

JustWomen
31.12.2022 5 z 5

Moje poslední přečtená kniha v tomto roce... a byla skvělá, čtivá, zajímavá, šokující, moc se mi líbila. Skloubení historických faktů se současností, úžasné postavy, krásné ženy, romantická linka, ohromující konec. Doporučuji.

Danago
25.12.2022 5 z 5

Tento styl románu tak trochu thrilleru je pro mě určitým překvapením, já podobné knihy nečtu takže jsem zjistila o co přicházím.
Příběh je napínavý od samého začátku a postupně graduje a konec knihy je napínavý tak, že se kniha nedala odložit.
Obraz Žena v ohni, který byl za druhé světové války zabaven nacisty, je hlavním tématem celé knihy. Hledání tohoto obrazu je velmi napínavé , postpně se dozvíme o jeho historii za jakých okolností vznikl a později byl zabaven . A co je motivem jeho hledání jsou to jen peníze nebo i něco více?

zuzana2599
17.12.2022 4 z 5

Mladá odvážná novinářka Jules versus nelítostná obchodnice s uměním Margaux. Obě tyto krásné ženy pátrají po obrazu s názvem Žena v ohni, který byl ukradený nacisty. Ovšem jedna z nich je na straně dobra, druhá zla. Velmi zajímavé téma, svižně a čtivě napsaná knížka. Četla se rychle a poslední třetina pak byla ohromující. Nemohla jsem přestat číst. Dojemný konec na závěr a jemná linka romantiky, to se mi moc líbilo !

oblakaknih
14.12.2022 3 z 5

Od Ženy v ohni jsem čekala něco trošku jiného, což ale vůbec neznamená, že by mě kniha zklamala. Naopak mě velmi mile překvapila.
Do knihy jsem se pouštěla tak trochu naslepo. Stačila jediná věc, obraz ukradený nacisty, a já věděla, že se do ní chci pustit. Takže jsem nakonec nečetla ani anotaci.
O to víc mě pak překvapilo, že se kniha vůbec neodehrává za války a je více než současná! Upřímně bych možná knihu vynechala, pokud bych věděla, že se točí kolem investigativní novinařiny, nakonec jsem ale velmi ráda, že jsem si ji přečetla. A to je přesně ten důvod, proč často nečtu anotace.
Teď už ale k samotné knize.
Problematiky kradených obrazů, které znovu (ne)našly domov mě velmi láká. Bavilo mě zpracování, kterého se jí v knize dostalo.
Příběh se odehrává hned na několika místech, takže máme možnost i trochu cestovat.
Co se postav týče, nejsou to ty nejvýraznější, se kterými jsem se při čtení setkala, ale přesto jsem se s nimi v rámci příběhu trošku sblížila.
Hlavní hrdinka Jules je odhodlaná a odvážná mladá žena, která si s sebou nese nelehkou zkušenost. O to víc se mi její osobnost zamlouvala a její odvahu jsem obdivovala. Líbilo se mi i přátelství vykreslené mezi dalšími dvěma postavami a temná minulost jednoho z hrdinů. A nemůžu příběhu upřít ani dobře vykreslenou záporačku, které toho ale procházelo až moc.
Kniha se četla dobře a rychle.
V příběhu na mě čekalo hned několik zvratů, se kterými jsem vůbec nepočítala a byla jsem dost překvapená.
Pokud vás podobné knihy baví, určitě vám knihu doporučuji. Pro mě osobně je to kniha, kterou jsem si v daný čas užila, jenže už teď vím, že mi v paměti moc dlouho nezůstane. Jednoduše mě tolik neučarovala jako jiné, předešlé.

Vruznychsvetech
03.12.2022 3 z 5

Abych byla upřímná, tak tahle kniha mi nesedla. Měl to být Thriller, který mi to moc nepřipomínalo, to ale nevyvrací rozhodně fakt, že knížka je čtivá, má zajímavé charaktery a ostatním se může líbit!

Kniha je psaná z pohledu několika postav, což tomu přidává na zajímavosti. Nedozvíte se tak pouze o tom jak to celé vidí hlavní hrdinka, která je skvělou novinářkou u které buďme si jistí, kdyby na nás měla vyhrabat nějakou špínu, tak by jí našla, ale i o tom jak to vidí mnohem více postav.

Možná je to tím, že tam není fantasy a pravděpodobně je to i psané pro starší čtenářky, nebo minimálně jinou cílovku do které jak jsem si bohužel ověřila nespadám na mě kniha nezapůsobila, tak jak měla...

Ivuska.09
27.11.2022 4 z 5

Povedený příběh! Ukradená umělecká díla nacisty, pátrání po osudu ztracených obrazů, dvě ženy, které si jdou za svým cílem – zejména jedna z nich se neštítí ničeho... Napínavé, zajímavé, zkrátka mohu knihu jedině doporučit.

13werka
25.11.2022 4 z 5

Problematika uměleckých děl ukradených nacisty a jejich hledání je zajímavým rámcem pro kriminální thriller, ve kterém nechybí ani špetka romantiky. Karty jsou sice rozdané - víte, kdo je padouch a kdo hrdina, ale i tak vás knížka udrží v napětí. Jen možná Margaux nemusela být až takový "záporák". Rozhodně nelituji, že jsem po ní sáhla

Knižní střípky
23.11.2022 4 z 5

Zas a znovu omílané téma toho, kolik uměleckých děl bylo ukradeno nacisty během druhé světové války, je zde neotřele zpracováno a zakombinováno do velice slušné thrillerové jízdy připomínající knihy Dana Browna, kterou opravdu věřím, že si užijete. Budete létat po celém světě, vydáte se do minulosti, poznáte zajímavé postavy a nahlédnete do zákulisí uměleckého světa. Romantickou linku bych si sice asi klidně odpustila v tomto žánru, ale budiž, zas tak moc mi zase nevadila. Já knihu dočítala ve tři ráno, potřebovala jsem vědět, jak to všechno dopadne, což asi hovoří za vše.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

Naďa2411
23.11.2022 5 z 5

Margaux de Laurentová je známá obchodnice v umění a nic jí nebrání v cestě získat další a další obrazy. Proti ní stojí odvážná novinářka Jules Rothová, která se do obchodů z obrazy a vůbec tohoto žánru teprve zasvěcuje. Obě ženy spojuje touha po obrazu z 2. světové války "Žena v ohni". Jde o obraz Margaux dědečka, která se za honbou tohoto obrazu neštítí ničeho. Julie udělá vše, aby napsala článek pro svého zaměstnavatele Dana, protože jeho umírající přítel se snaží získat tentýž obraz, neboť modelem byla jeho matka.
Strhující thriller, skutečné události, nepředvídatelné zvraty, krásné ženy, vypočítavá nenávist, psychologický tah a spoustu dalších podnětů má tato kniha.
Stupnice hvězd u této vyjímečné knihy by měla být určitě delší a nejlépe ve tvaru nekončící přímky.
Pokud bude tato kniha zfilmovaná věřím, že bude stejně tento thriller úspěšný jako kniha.

nada3314
18.11.2022 5 z 5

Tenhle thriller má vše co chcete číst. Stránky se otáčejí samy, ani nepotřebujete jíst, spát, prostě chcete jen číst. A vůbec se nedivím tomu, že někoho napadlo tenhle příběh zfilmovat. Jestli se to povede a v hlavní roli bude avizovaná Sharon Stone, určitě si ho nenechám ujít, bude to pecka!

Thriller je příjemně namixovaný, nic mu nechybí. Pro mě jako milovníka historických románů o 2. světové válce ještě i s bonusem o ukradených židovských obrazech. Fak nelze než zatleskat! Nechybí zde napětí, drogy, nemocná psychopatka versus historie, novinařina a intriky – božská kombinace.

Po dočtení knihy ve mně nejvíc zůstala jedna z hlavních hrdinek Margaux – ta mě zvedala ze židle pokaždé když se na stránce objevila!

A konec, ten byl za mě famózní! Určitě doporučuji všemi deseti. Tohle se bude líbit i chlapům!

spencer
13.11.2022 4 z 5

Děj se točí okolo Ženy v plamenech, obrazu německého malíře. Toto dílo se od doby, kdy bylo odcizeno nacisty postrádá, avšak mnozí by udělali cokoliv, jen aby jej měli. Galeristka Margaux de Laurentová věří, že dílo náleží právoplatně její rodině, nicméně v to samé věří i Ellis Baum, slavný návrhář. Ellis si proto najme svého dlouholetého přítele, investigativního reportéra, Dana a jeho chráněnku, aby slavný obraz vypátrali.

Žena v okně je napínavým čtením, které skvěle pracuje s atmosférou. Nejenže je skvělou kombinací historické fikce a thrilleru, ale zároveň podává děsivý pohled na to, jak daleko jsou mnozí schopni zajít, aby něco získali. Titul je plný odhodlaných žen, dějin a umění. Skrývá v sobě plno zvratů a prvků, které byste v něm nečekali. Během dění se dostáváme na různá místa po celém světě a v několika pasážích se retrospektivou vracíme i zpět v čase, konkrétně do doby 2. světové války.
Myslím, že se jedná o velmi povedený počin, kterému pouze trochu škodí matoucí začátek. Máte-li rádi knihy, kde se napětí od prvního momentu až do konce nezastaví, mohlo by to být čtení pro vás.

Začátkem tohoto roku byl oznámen film, ve kterém by měla hrát a zároveň jej i produkovat Sharon Stone. Pokud by k jeho zfilmování došlo, jsem si jistá, že to bude skvělá podívaná!

Kizuizi
09.11.2022 4 z 5

Možná by někdo řekl, že kniha, která je hlavně o obrazech (a ještě k tomu ztracených), může být nudná, ale opravdu není. Černý trh s uměním, manipulace, vydírání, úplatky, sex, drogy, alkohol... ano tohle všechno se tu objevuje a je z toho naprosto skvělá kniha. A musím se přiznat, že jsem ji ani nechtěla odkládat. A ten konec je prostě... prostě až dojemný.

Napínavé, zajímavé a místy velmi vášnivé vyprávění nás zavede i do různých koutů světa, chvilkama nás vrátí do minulosti, a udrží napětí až do posledního řádku.

luculi
27.10.2022 4 z 5

Pro změnu z mojí fantasy zóny jsem si zvolila tento thriller. Jedná se o svět umění, jeho krádeže, obchody na černém trhu a samozřejmě i vykresluje lidi, kteří se v tomto okruhu vyskytují. Kniha se zabývá i minulostí, druhou světovou válkou a nacisty, kteří kradli obrazy kvůli jejich zničení nebo si je sami pro sebe zabavovali pod různými záminkami.

Mladá začínající novinářka se připlete k jednomu takovému vyšetřování, kdy se historie prolíná až do dnešní doby, hledá ztracený obraz, který byl za války zabaven a snaží se ho vrátit jeho majiteli. Jenže celý problém jde ještě do větší hloubky, než si kdokoli mohl na začátku myslet. A na druhé straně číhá nebezpečný nepřítel.

A tak se odkrývá i obchodování s obrazy na černém trhu, vydírání, dokonce i vraždy. Co všechno jsou lidé kvůli umění a penězům ochotní udělat? Je to zvláštní a pro mě nepochopitelný svět.

Kniha je rozhodně poutavá a zajímavá. S tématem, které mě zajímá. V některých místech mi to přišlo trošku delší a až do konce jsem si nebyla jistá, jak to dopadne. Přece jen nejde o pohádku ani smyšlený příběh z jiného světa, takže happy endy nejsou podmínkou. Ke konci se příběh už poměrně dost přiostřoval a veškeré dílky, které se při pátrání sbíraly, byly zkompletovány. Spousta informací samozřejmě byla jasná od začátku, něco se dalo dohromady postupně, konec už byl spíš něco jak shrnutí.

Myslím, že největším kamenem úrazu bylo málo překvapujících momentů a to, že hlavní padouch byl jasný a předvídatelný už od počátku. Jediné, co zbývalo odhalit, jak moc je záporák nebezpečný a chytrý. V mých očích žádná velká tajemství a napětí. Nicméně to splnilo má očekávání...

Jenny46
23.10.2022 5 z 5

Žena v ohni splnila všechny má očekávání!!!
Spojení historické fikce a thrilleru do strhujícího příběhu tajemství, umění o zradě a odvaze byla dobrá kombinace, napětí až do poslední stránky.

Když Jules začíná své pátrání rychle zjistí co je v sázce - hra na kočku a myš začíná...
Doporučuji!!!

Kni-holka
18.10.2022 5 z 5

Okamžitě jsem si hlavní hrdinku zamilovala. Jak řekla hned na úvod: někdy je potřeba mít koule na to být ženská. A to ona teda má.

Jules ale není hlavní hrdinka. Tou je totiž Anika Baumová, Němka, árijka, německá kráska, matka Ellise Bauma a žena, která těsně před druhou světovou válkou stála modelem malíři Ernstu Engelovi.

Žena, divoká, stravovaná vášní, ohněm, trýzní, smyslností - z části Medúza, z části Afrodita, z části Matka příroda - která není jen ženou, ale spíše silou a bouří barev. Žena v ohni.

Na stránkách této knihy od Lisy Barrové vás čeká dobrodružství ve stylu Šifry mistra Leonarda od Dana Browna. Skrze jedno umělecké dílo se dostanete do spletitých příběhů a osudů Židů za druhé světové války, nacistických krádeží a ničení umění, až do současnosti na černý trh s uměním. To vše s důrazem na silné lidské příběhy. Díky této knize se vydáte na souboj s časem.

Kniha se mi četla velice příjemně. Příběh měl spád, byl vyprávěn z pohledu více osob, což čtenáři poskytne širší pohled. Hlavní účastníci byli popsáni tak, že jsem jim věřila. Teda až na poněkud rychlý spád romantického vztahu mezi Jules a Adamem. Krásně byla popsaná touha a spalující přitažlivost, ovšem když došlo na věc, přišlo mi to spíše, jako že se autorka snažila rychle někam tuto romantickou zápletku vměstnant. Ale jinak nemám knize co vytknout a s čistým svědomím vám ji mohu doporučit.

BubliBubli
13.10.2022 5 z 5

Vdechnuto za den a noc. Rychlý spád, umění, válka..