Žena v našem domě

Žena v našem domě https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475052/bmid_zena-v-nasem-dome-NdR-475052.jpg 4 171 46

Co se stane, když svůj domov otevřete absolutnímu cizinci? Anna Kleinová je po narození dětí připravená vrátit se do práce jako literární agentka. Společně se svým manželem Joshem se i přes určité obavy rozhodne zaměstnat chůvu, která s nimi bude žít v domě. Všechny jejich pochybnosti zmizí, jakmile se setkají s Oaklynn Durstovou. Má skvělá doporučení, klidnou povahu a k dětem se chová přirozeně. Nemluvě o tom, že děti ji zbožňují. Ovšem nedlouho po Oaklynnině příjezdu začínají děti trpět záhadnými nemocemi a nevysvětlitelnými zraněními. Zatímco mateřská Oaklynn všechny utěšuje, Anna si nemůže pomoct a cítí se poněkud zastíněná. A podezřívavá. Manžel a přátelé ji ujišťují, že její obavy jsou neopodstatněné – Oaklynn je dokonalá. Ale Anna si tím není tak jistá. Když se ponoří do Oaklynniny minulosti, příliš pozdě zjistí, že žena, která bydlí v jejím domě, není tou, za kterou se vydává. Ovšem Oaklynn není jediná, kdo lže. A když temná tajemství vyplavou na světlo, následky mohou být smrtící.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Woman in Our House , 2019

Veron1ca
11.06.2022 3 z 5

Upřímně žádné složité čtení, neměla jsem žádná očekávání od příběhu. Jen mě zajímalo jestli je chůva opravdu taková aby dětem ublížila. Kniha se četla dobře, pokud nejste náročný čtenář tak doporučuji.

anája
29.05.2022 4 z 5

Nemůžu souhlasit s tak nízkým hodnocením knihy. Kniha byla napínavá a nezaslouží si určitě jen jednu hvězdičku. Téma bylo zajímavé a konec překvapivý.Bavila mě a doporučuji

Antaki_Thorin
08.04.2022 1 z 5

Moc to bolí, ale nemůžu jinak. Jedna * za pokus o napínavý příběh. Souhlasím s Petronelou16 a Lenkou 0007.
Víc netřeba dodávat.

Veronika1102
24.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Na můj vkus se v knize promíchalo moc témat. Kojoti, lhaní, ukradená identita, ubližování dětem, přítel, který je tyran a spousta dalších. Kniha byla dobře napsaná, moc mě bavila. Už od první zmínky jsem Mary-Beth nemohla vystát. Ale to není nic proti knize.
Knížka se mi moc líbila, až na tu spoustu témat, bylo to velmi překombinované.

Petronela16
15.03.2022 1 z 5

Asi najviac sa stotožňujem s hodnotenim Lenky 0007, pretoze som sa,koniec koncov, zariadila podla jej hodnotenia.Idem od zaciatku: kniha začínala vcelku fajn, dalo sa mi lahko zacitat.Ako dej postupoval, zacala som si uvedomovať, že niektoré sceny, slová, sa opakujú , akurat v inom prevedení, Tiež ma prestavili baviť tie siahodlhé opisy uplne jednoduchych, banalnych skutočností, ktore mohli byt opisane kratsie.Mozno keby bola cela kniha o aspon tretinu kratsia...No nebudem špekulovať, hned napisem, ze po polovici knihy som sa presunula, rovno na stranu 340 , kde som pekne krasne všetko pochopila a vobec mi nechybalo nic medzi tym.
Nikdy viac takúto nudu.Idem aspon mrknut na vyzvu!. Možno...

hnilda3
13.03.2022 5 z 5

Trochu mě překvapila horší hodnocení tady na databázi, protože mně to přišlo naprosto super! Sice jsem hodně věcí vytušila předem, ale bavilo mě to.

Erinka333
09.03.2022 4 z 5

Kniha se mi od začátku moc líbila. Ani chvilku jsem se nenudila a konec napínavý a opravdu nečekaný.

Ossinky
12.02.2022 4 z 5

Ze začátku byla kniha zdlouhavá, popisy některých okamžiků a prožitků zbytečně roztahaná. Od poloviny knihy uvažujete jak to asi je a co kdo udělal, ovšem konec je překvapivý. Celkově zakončení je takové chabé, chvilka napětí...no i přesto ráda doporučuji, není to úplně thriller ale špatné to nebylo.

Amitiel76
07.02.2022 3 z 5

Nenadchne, ani neurazí. Podle anotace, jsem měla asi trochu jiné očekávání, a byla knihou více méně zklamaná. První polovina se mi strašně táhla, a já se nemohla vůbec začíst. Na můj vkus tu byla spousta nudných dialogů, a rozvláčných popisů, které knize ubíraly na tempu. Četla jsem se zaťatými zuby, a sama sobě dodávala odvahu, abych se tím prokousala... Druhá půlka už se trochu rozhýbala, ale pořád to bylo takové nemastné neslané. Konec nás měl asi šokovat, a nechat s pusou dokořán, ale nějak se to míjelo účinkem. Žádné "Wau" se nekonalo. Už někde za půlkou jsem totiž tušila, jakým směrem se to bude ubírat.
Podtrženo, sečteno, takový hodně průměrný thriller, po kterém bych nejspíš znovu nesáhla.

alnahu
31.01.2022 3 z 5

Kniha byla ze začátku napínavá,čekala jsem ,jak se příběh rozvine,ale bohužel přišlo zklamání-,konec byl divný a nereálný.Kniha by mohla mít o několik stran méně,takto byla docela rozvláčná.Od knihy jsem čekala víc.

em75
25.01.2022 3 z 5

Nejsem vyloženě zklamaná, ale čekala jsem něco trochu jiného. Také bych knihu o několik desítek stran zkrátila, nemělo to takový ten šmrnc. A ten konec se moc nepovedl.

Danago
24.01.2022 3 z 5

Dost opakované téma , ale s neočekávaným koncem. Přesto celkově pro mě neurazí nenadchne.

Chmelda1975
02.01.2022 4 z 5

Dobrá,fakt se dobře četla,i jsem se v určitých pasážích zasmála,napětí a akčnost nechybí,určitě se kouknu po dalších knihách od autorky,její styl mě baví ,doporučuji a konec?Tak ten bych nečekala ani náhodou

Makůvka
27.12.2021 3 z 5

Asi jsem od knížky čekala něco jiného, víc akčního. Nemohla jsem se pořádně začíst a moc mě to nebavilo. Jak jsem se blížila ke konci, tak to začalo být zajímavější a konečně se něco dělo. Ale za mě zase konec až moc přestřelený a nereálný.

Majulle
27.11.2021 3 z 5

Kniha se velmi dobře a rychle četla. Celou dobu jsem myslela že vše bude úplně jinak ale konec mě opravdu překvapil. Akorát mě mrzelo že byl tak rychlý a celkově odfláknutý. Čekala jsem trochu víc. Ale i tak knížka neurazí :)

Lenka0007
17.11.2021 2 z 5

Stačilo prvních patnáct stran, abych věděla, jakým směrem to půjde. Styl psaní mi přišel dost rozvláčný, takže jsem přeskočila na stranu 340 a s pokyvováním hlavy přečetla závěr. Kdybych neměla v záloze zajímavější knihy, asi bych se tím prokousala, ale takhle…..

ArwenAragorn
08.11.2021 3 z 5

60%
"Když s námi žijete," řekla Anna, "patříte do rodiny."
Oaklynn se při tom pomyšlení nadechla a zatajila dech touhou, uspokojením a dychtivostí, získat víc.

Nebylo to nic ohromujícího, ale líbilo se mi to. Myslela jsem si, že kniha se bude ubírat úplně jiným směrem, ale autor mě hodně překvapil. Takové vyústění příběhu jsem nečekala. Já mohu knížku doporučit jako odpočinkové čtení.

alexis818
28.10.2021 5 z 5

Dost dobrý, čtivý a na konci překvapivě.

putpuda
21.10.2021 3 z 5

Já se na knihu těšila, ale musím se přiznat, že mě to zase až tak nebavilo. Možná proto, že poslední dvě knihy, které jsem četla, byly v jistém smyslu dosti podobné, ale nebudu prozrazovat. Bavil mě začátek, potom se to docela vleklo, hlavně kapitoly z pohledu Anny, páč hodně řešila svoje pocity a časem to byla docela nuda. Ale ke konci se to zase rozjede ;)

Ivuska.09
17.10.2021 3 z 5

Nebylo to špatné čtení. Příběh gradoval a bavil mě, autorka předvedla dobrou psychologickou hru. Závěr však nabral neskutečné obrátky. Zatímco celý příběh byl uvěřitelný, konec byl na můj vkus už trochu přehnaný.

americká literatura psychologické thrillery chůva

Autorovy knížky

2021  75%Žena v našem domě