Žena s červeným zápisníkem

Žena s červeným zápisníkem https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306941/bmid_zena-s-cervenym-zapisnikem-KBK-306941.jpg 4 183 80

Okouzlující a zamotaný příběh o tom, jak zvědavost téměř nepozorovaně promění pátrání po majitelce ukradené kabelky ve vášnivou lásku Bohémský knihkupec Laurent Letellier najde v jedné z pařížských ulic ukradenou dámskou kabelku. V kabelce nenajde nic, co by mu mohlo pomoct identifikovat její majitelku. Přesto cítí zejména poté, co si prohlédne obsah tašky, silné nutkání začít neznámou ženu hledat. Obzvlášť její červený zápisník v něm vzbudí zvědavost, která ho žene v pátrání dál, přestože nezná ani její jméno. Podaří se mu najít neznámou ženu mezi miliony Pařížanů?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

La femme au carnet rouge , 2014

janasim
06.02.2019 5 z 5

Ač jsem si myslela, že obsah červeného zápisníku bude mít větší roli, kniha mě nezklamala. Četla se s lehkosti, styl mi pripominal filmy jako třeba Amelie z Montmartru. Moc milé,odpočinkovè čtení.

LaCoccinelle
31.01.2019 5 z 5

Příjemná čtivá oddychovka s hezkým příběhem.

Miretti
18.01.2019 5 z 5

Když je vám jednou večer trochu smutno a hledáte nějakou vzpruhu v podobě milé útlé knihy , od které neočekáváte nic víc než dobrého společníka , tato je přesně pro Vás.
Ač romantika není mým primárně čteným žánrem, tato mě doslova pohladila po duši. Jednoduchý děj, milé postavy, kouzelná atmosféra Paříže , kaváren a knih a nenásilný , očekáváný a přesto nenudný a prostě milý konec.

ladyka
09.01.2019 5 z 5

Přečteno za včerejší večer a hřejivý pocit z příběhu trvá - křehká až pohádková romance o jednom pařížském gentlemanovi, který hledá svou "Popelku" pomocí nalezené kabelky. Nejde o žádnou prvoplánovou lovestory, je to pojato lehce, šarmantně s jemnou sladkou tečkou. Pro mě jedna z knížek, co mě dokázala pohladit po duši.

Charmedka
18.11.2018 3 z 5

Knížečka je to opravdu tenoučká a celkově hodně maličká. Vlastně máte až pocit, jako že sami držíte v ruce onen červený zápisník. Nemůžu říct, že bych byla zklamaná, to vůbec ne, moc jsem toho nečekala, ale na druhou stranu jsem možná čekala trochu více všeho. Více romantiky, více propracovaného děje, více Paříže. Zkrátka více všeho.

Knihomol.ka
05.11.2018 4 z 5

Trochu předvídatelné. Připomínalo mi to příběh od Marca Levyho "A co když je to pravda?" a navazující. Ale jinak příjemné čtení.

greetchen
22.10.2018 3 z 5

Příjemné čtení pro každého, kdo rád nechá během dne utéct své myšleky a topí se v příjemném bdělém snění. Protože tohle je přesně v tom stylu vykonstruovaná povídka. Správně naivní, romantická, roztomile pitomoučká, u které si nenapravitelní snílci přijdou na své.

PetiJelinkova
22.09.2018 1 z 5

Bohužel pro mě kniha úplně o ničem. Nedokázala jsem se vůbec začíst přesto jsem ji dočetla. Navíc mi vadily nepřehledné dialogy.

eiramka
15.08.2018 4 z 5

Tahle kniha je jako lehký francouzský dortík, jen se rozplývá na jazyku. Chcete si ji šetřit, abyste si vychutnali každé sousto a na jazyku vám po ní nezůstane nepříjemně přeslazená pachuť jako po levných dortech ze supermarketu, ne ne, tady byly použity jen poctivé ingredience - sympatičtí hlavní hrdinové, Paříž, tajemství a samozřejmě láska! Vřele doporučuji!

dendishek
09.08.2018 5 z 5

Kolik žen jménem Laura žije v Paříži?
Kolik knihkupců v Paříži se jmenuje Laurent?
..Nejdřív hledá on ji, poté ona jeho.
Malá kniha s velkým K, půvabným dějem a francouzským šarmem.
Má čtenářská duše plesá.. vřele doporučuji!

honzaknihovna
02.08.2018 5 z 5

Romantika na dovolenou.

yvett239
26.06.2018 4 z 5

Krásná odpočinková knížka. Příběh byl milý, moc mě bavil a hezky plynul. Postavy byly sympatické a oblíbila jsem si je. Nikdy mě nenapadlo, jaký význam má pro některé ženy jejich kabelka, já ji beru jen jako módní doplněk a střídám je podle oblečení, Laura v ní nosí celý svůj život. Doporučuji jako odpočinkovou knížku do kabelky do MHD. :)

jluky
20.06.2018 4 z 5

Táto kniha má podľa mňa francúzsky "šarm", jednoducho Francúzsko na človeka z nej úplne dýcha....Bolo to milé, kľudné, vôbec ma to nenaháňalo čítať rýchlo, aby som už-už bola v cieli, naopak... tešila som sa na každodenné vychutnávanie/niečo, ako keď sa človek teší na každodennú rannú šálku kávy/.

Sallka
17.06.2018 4 z 5

Krásný příběh, který potěší každou romantickou duši :-)

martiline
16.03.2018 5 z 5

Přečteno za jeden jediný večer a část noci :-) ... krásný příběh ... poutavý, zahalený, romantický a jemný ... Já si to užila ...

adela2230
04.02.2018 5 z 5

Krásný příběh, velmi dobře se čte.

Iwets
19.12.2017 3 z 5

Je to až trošku absurdní příběh. Ale když se na malinký okamžik člověk oprostí od současné doby se strachem a podezřívavostí a uvěří, že by se taková situace mohla stát, tak je to jednoduše milé a příjemné čtení na odreagovaní.
Tahle knížka nemá žádné velké ambice a přesto potěší. Jsem ráda, že jsem po ní sáhla a mohla se u ní v závěru pousmát. :)

HoneyBunny
21.11.2017 5 z 5

,,V každodennosti života nám může pomoci pouze ušlechtilost."

Salinka
05.11.2017 5 z 5

Tak toto byla opravdu kouzelná knížka! Nádherná už od první chvíle kdy jsem spatřila obálku :-)
Knížka opět objevena náhodou v knihovně na "stolku" kde byli právě v ten den vrácené knihy a tahle na mě čekala přímo navrchu :-) váhala jsem jen chvilku než jsem ji vzala.
Malá, útlá knížečka, ale velký a krásný příběh, četlo se to samo velmi rychle, naopak jsem si ji šetřila a četla po částech a každý večer jsem se těšila na pokračování, které si zase přečtu. I tak byla ale po chvíli přečtená...
To, že v dialozích nebyli uvozovky bylo zezačátku matoucí, ale pak jsem si zvykla i když jsem se někdy musela vrátit a některou část dialogu přečíst znovu, abych se zorientovala.
Mohla bych toho o této knížce napsat spoustu...byla opravdu kouzelná, nenapadá mě jiné slovo které by ji lépe vystihovalo. Více takových!

hledaseniki
11.10.2017 3 z 5

Útlá knížečka, která vám bude dělat jen krátkou společnost, je takovým jemným pohlazením po duši. Sledujeme dvě dějové linie, i když převažuje ta s knihkupcem, majitelku červeného zápisníku - Lauru, můžeme poznat skrz její osobní věci a především skrz její zápisky. Děj je předvídatelný, ale pokud hledáte něco odpočinkového tak není co řešit, obzvláště pokud to má 190 stránek. Nejde o nic světoborného, je to vlastně prostý romantický příběh vyprávěný trochu jinou formou, za což kniha získává o jednu hvězdičku navíc. Já jsem velký milovník Paříže a tak si nemůžu nechat ujít ani knihy, které jsou zasazené do nádherného města jako je Paříž. Asi největší vadou knihy není to, že je to předvídatelné, ale je ta forma vyprávění, protože obvykle jsou dialogy v uvozovkách, jenže tady tomu tak není, takže se občas v textu lehce ztratíte, což není úplně dobré. Ženu s červeným zápisníkem bych doporučila především ženám, snílkům, kteří doufají, že něco takového mohou skutečně zažít. Jednoznačně příjemné oddechové čtení se sympatickým hrdinou.

kočky láska Paříž

Antoine Laurain