Žena povrazolezca

Žena povrazolezca https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139352/bmid_zena-povrazolezca-139352.jpg 4 46 15

Rok 1525. Pár dní pred zložením sľubu utečie z kláštora Velebné brány novicka Magdaléna. V núdzi sa pripojí k bande kaukliarov, ktorú vedie Veľký Rudolfo, najslávnejší povrazolezec na svete. Tento zbožňovaný sukničkár ju od začiatku očarí. Po čase sa novicka doňho zaľúbi. Ale nevyspytateľný Rudolfo je aj členom tajomného spolku Deväť neviditeľných, ktorý stráži Knihy múdrosti vysvetľujúce najväčšie záhady ľudstva. Keď Rudolfo spadne z lana a zabije sa pri výstupe na Mohučský dóm, Magdaléna ako jediná tuší za jeho smrťou sprisahanie a vydá sa na nebezpečnú cestu – začne hľadať stopy...... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Die Frau des Seiltänzers , 2011

čef
15.06.2022 4 z 5

Román trochu připomíná Leonardovu šifru. Také zde se stále něco luští a zlí nepřátelé jsou nám pořád v patách. Tentokráte jsme však v Německu v roce 1526 chvilku po povstání rolníků. Setkáme se s několika historickými postavami a dozvíme se leccos zajímavého z této doby a údolí Mohanu. Takže přátelé historie, máme co číst.

jan7113
11.06.2022 4 z 5

Kniha je čtivá, děj plyne, stále se něco děje, ale první dvě třetiny úplně postrádají napětí. To se objevuje až se začátkem samotného pátrání po Knihách moudrosti. Pak už to jede naplno.
Dal bych 70 %, ale vzhledem k tomu, že databáze nabízí skoky po 20 %, dám radši víc, protože 60 by bylo pro velmi slušnou knihu urážející.

Adapa
30.11.2019 4 z 5

Jedna z lepších knih od Vandenberga. Čtivě napsané, celkem chybí nudné pasáže. Děj má spád. Jen se tam narazí na pár protiřečících se bodů, které nejsou vysvětleny. A je škoda, že se nešlo víc do hloubky.

Vandenberg má ve většině svých knih výborné nápady, ale neumí je plně využit, neumí tomu dodat tu šťávu, aby to bylo využito na 100 %...

evickakyticka
23.03.2018 4 z 5

Moje třetí kniha od autora a zatím nejlepší. Zajímavý děj i prostředí mě nutilo číst pořád dál a zvědavost přemáhala spánek. V doslovu se dozvídáme i skutečnou historickou souvislost.
PS: Možná bych trochu ubrala titulů z klášterů, ale to je jen můj problém. Na modlení nejsem:)

Kerberos
25.06.2017 4 z 5

Historie,záhady mohl jít víc do hloubky.

davas
15.01.2017 4 z 5

Pěkný historický román,který autor klasicky obohatil o spoustu záhad,skutečných historických postav a míst ...mi se to líbilo

DuncanIdaho
30.10.2016 4 z 5

Dobrá kniha, jako je většina knih od tohoto autora. Kniha má spád, je tam přiměřeně akce, spousta historicky známých osob, hlavní postava prochází spoustou měst.

jindrusa
18.06.2015 2 z 5

Jedna z méně vydařených autorových knih. Chvílemi jsem se šíleně nudila :-)

hkrat.sn
05.10.2014 3 z 5

jako ve všech svých knihách autor nezklamal

Mycak
09.07.2014 1 z 5

Nejhorší kniha od autora, kterou jsem četla. Děj mě vůbec nezaujal, příběh byl propleten mnoha nezáživnými scénami a nepravděpodobnými postavami. Nemohla jsem se vůbec začíst a v polovině jsem knihu odložila. Po měsíci jsem se k ní vrátila, rychle a s nechutí ji dočetla, jen proto, že nesnáším nedočtené knihy. Za mě velké zklamání, přitom je autor jeden z mých oblíbených.

v.e.v.er.ka
08.07.2014 3 z 5

moje první kniha, kterou jsem od autora četla a víc jich už asi ani nebude... nezaujal mě a dočítala jsem jen silou vůle :-( v milostných a vztahových scénách bylo hodně poznat, že je píše muž a neumí svoje myšlenky v tomto ohledu moc vyjádřit až jsem si říkala proč to tam k sakru dává!!!

kuky921
16.04.2014 4 z 5

Je to slabší standard od Vandenberga, zápletka bývá lépe propracovaná.

fraste
09.11.2013 3 z 5

tak nevím, mám tohoto autora rád, ale tento román jsem četl po Kenu Follettovi, tak se mi zdál takový plochý, nestrhl, nenadchl, prostě jsem jej přečetl

lenkaknel
29.09.2013 3 z 5

Autor jako vždy nezklamal - skončilo přesně tak, jak se dalo čekat...pokud máte od Vandenberga již trochu načteno, pravděpodobně vás Kejklířova žena ničím nepřekvapí.

knihomilka
12.08.2013 5 z 5

Vynikajúco napísané, zrozumiteľné, napínavé, každý dielik do seba zapadá. Na mňa mala očisťujúci, osviežujúci vplyv.