Žena, která se podobala Gretě Garbo

Žena, která se podobala Gretě Garbo https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41574/zena-ktera-se-podobala-grete-garbo-vZl-41574.png 4 21 4

Napínavý detektivní příběh se odehrává v hotelích, mezi herci pornofilmů a je zároven poutavým románem o dnešním životě ve Švédsku.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Svoboda

Kvinnan som liknade Greta Garbo , 1990

mcabr
02.08.2021 5 z 5

Pěkná detektivka.

JancaMia
02.01.2020 5 z 5

švédská detektivka 30. let zpátky , kam se hrabe Bryndza, Nesbo a jim podobní ...

konicekbily
25.06.2017 4 z 5

Klasická detektivka ze švédského prostředí - jak asi vypadalo před třiceti roky. Už tehdy měl chléb dvě kůrky!

Koka
14.06.2015 4 z 5

Vysloveně dobré, uvěřitelné, zasazené do autentických reálií a dané doby, jako vždy od této autorky - i s postřehy z politického a veřejného života. Vtipně a výstižně vyobrazený život obchodníků - účastníků každoročního autosalonu, novinářů na volné noze, mladých dívek hledajících obživu v "rychloobrátkovém" oboru. Je jistým způsobem povzbuzující se dozvědět, že i v tom vynikajícím Švédsku se už v polovině minulého století mohl novinář kritizující ministra stát předmětem profesní a policejní šikany, octnout se na dlažbě, že háklivé případy mohly být zameteny pod koberec, že obchodní partneři se dovedli navzájem podrážet a existenčně ničit. Kdo hledá brutální vraždy a detailní popisy zohavených mrtvol, ten je tedy nenajde, ale koho by zajímal případ, který dlouho nevypadá nijak zločinecky, spíše jako lidské, soukromé drama, které se až ke konci vyvrbí, tomu tuto knihu doporučuji.

Autoři knihy

Maj Sjöwall