nehodnoceno
Zeměpis 2 - Zeměpis oceánů a světadílů 1 (Afrika, Austrálie a Oceánie, Arktida a Antarktida, Oceány) s komentářem pro učitele https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333515/mid_zemepis-2-zemepis-oceanu-a-svetadil-e9n-333515.jpg 0 0 0

Druhý díl tematicky komponované řady učebnic zeměpisu je věnován Africe, Austrálii a Oceánii, Arktidě, Antarktidě a oceánům. Není zaměřen na pouhý polohopis, intenzivně se věnuje přírodním a společenským dějům, předkládá problémy národů z různých koutů světa, odhaluje jejich příčiny a naznačuje možnosti řešení. Jednotlivé kapitoly učebnice jsou moderně strukturované do několika oddílů – název kapitoly, krátký motivační text, Co již víme, Nová látka, Zapamatujte si a Kontrolní otázky a úkoly. Obsahují také velké množství fotografií (mj. od tvůrců vzdělávacího projektu Svět kolem nás), ilustrací a dalších grafických prvků, které zpřehledňují a zpřístupňují vybrané pasáže učiva. Barevně odlišené poznámky v učitelské verzi Zeměpisu 2 rozšiřují rámec výuky o nové podněty z různých oblastí vztahujících se ke geografické tematice. Tvoří je metodické poznámky, náměty na zapojení regionálních prvků do výuky, odpovědi na kontrolní otázky, vysvětlivky, zajímavosti, tipy, rady, odkazy na odbornou literaturu a na mezipředmětové a meziročníkové vztahy.... celý text

Autoři knihy

Jaromír Demek
česká, 1930 - 2017
Vít Voženílek
česká, 1965

Kniha Zeměpis 2 - Zeměpis oceánů a světadílů 1 (Afrika, Austrálie a Oceánie, Arktida a Antarktida, Oceány) s komentářem pro učitele je v