Atuánské hrobky

Atuánské hrobky obálka knihy
Mé hodnocení:

Vzali jí vše: domov, rodinu, dětství... Dali jí jméno Arha, Prozřená, a zasvětili její život starodávným, bezejmenným silám země. A jako velekněžka musela přebývat v Místě hrobek v atuánské poušti. Jednoho dne se do jejího království, nekonečného labyrintu podzemních tmavých chodeb, vkradl zloděj, který pátral po zlomeném prstenu Erretha - Akbe. Tím zlodějem byl mladý čaroděj Ged... Fantasy román volně navazující na předešlý příběh ze Zeměmoří - "Čaroděj Zeměmoří" ....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45254/atuanske-hrobky-45254.jpg 4.2199

Zeměmoří 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Triton

The Tombs of Atuan, 1971

Kniha Atuánské hrobky

R47

Má to atmosféru. Jenom. Působí to jako dílek skládačky. Samo o sobě to neobstojí.

Archie
31.10.2020

Prvni dil Zememori me asi preci jen okouzlil vic. Jednak mi prisel pribehove propracovanejsi a tak nejak vypointovanejsi, druhak me vic bavilo prostredi, kdy na me dychla atmosfera spicatych klobouku, tisovych holi a vousatych carodeju. Nicmene, i Atuanske hrobky maji sve exotictejsi, poustni, zatuchle kouzlo, jednoduchy ale vytecne odvypraveny pribeh, jemne navazujici na prvni dil. Predevsim, je tu stale to magicke cosi, ktere cini ze cteni Zememori neco specialniho. A vlastne se me ten feeling nechce vubec pustit.

zd0981
11.07.2020

Čtivé a překvapivě dobré...

dvojkadvacet
13.03.2020

Skvěle popsaný dogmatismus a zabedněnost. Ale i odvaha a osvícenost.

RyonMathrin
06.01.2020

Pokračování série je překvapivé zejména v tom, kdy až se Ged objeví. Ovšem příběh Arhy je stejně strhující jako již našeho známého čaroděje. Příběh je v podstatě jednoduchý, ale ve své jednoduchosti neskutečně propracovaný. Sugestivní popis hrobek, temných sil i například dogmatického myšlení kněžek mne dostal.
V rámci žánru pro mladší čtenáře jako hodnocení nemohu dát méně než pět zářících krystalů.

smazenaryba
11.09.2019

Páči sa mi to autorkino pomalé, no plodné rozprávanie, kde každá udalosť, ikeď pri nej nelietajú blesky a nerinčí oceľ, má svoju neodškriepiteľnú váhu.

Vyborný, zo začiatku nejednoznačný príbeh, skvelý Ged a jeho podarený vstup do už rozbehnutého textu a znova tá krásna, neochvejná logika autorkinho sveta bez zbytočných vložiek. Tu niet čo vyčítať.

OUTbrain
29.08.2019

Krátké, hutné. První polovina dost lyrická, ale jako celek skvělé.

annes
16.08.2019

Tohle je jednoznačně můj neoblíbenější díl ze serie :-) nebo alespoň kdysi býval ;-)