Železný klíč

Železný klíč https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483778/bmid_zelezny-klic-2e2-483778.jpg 4 9 9

Příběh z Moravského krasu. Kateřina žije u svého otce, Voka z Holštejna, a mstivé macechy. Když otěhotní se svým milencem Merhlinem, místním kovářem a proslulým sukničkářem, otec ji vyžene. O pár století později chodí Bára s Romanem pro inspiraci k psaní na místo, kde archeologové odhalili zaniklou osadu. Proč jim všechno připadá tak neskutečně živé?... celý text

Romány Literatura česká
Vydáno: , Alpress
Originální název:

Železný klíč


více info...

Přidat komentář

maminaOlina
28.04.2024 2 z 5

Četla jsem knihu na cestách a několikrát jsem ji i odložila, jsem ráda, že jsem ji dočetla do konce, život lidí je různý, ale stále jsou hodní a zlí.

ctuvnoci
12.01.2023 1 z 5

Nakonec jsem knihu dočetla, ale chvíli to vypadalo, že k tomu nedojde. Chápu, že jako divadelní fraška mohl být příběh ze současnosti vtipný, tam člověk neočekává opravdové vykreslení postav, jejich pohnutek, stačí mu nadsázka a zábava a postavy mohou být klidně černobílé. Ale do knihy je podle mě potřeba víc a víc opravdovosti. Příběh z minulosti se zdál o trošku propracovanější, ale stále se točí kolem různých milostných dobrodružství, jejich zařazení mi připadalo prvoplánové. Jedovnické potěší, když čtou o místech, která jsou jim důvěrně známá, ale neznalým jsou ta místa cizí a bez popisu jim souvislosti nedojdou.


lenkaabooks
04.06.2022 3 z 5

Tak ráda bych dala hvězdiček víc, ale nemůžu :-( Dvě dějové linky - historická mě bavila opravdu hodně a současná - tu jsem protrpěla. Tak hnusné povahy, co autorka vykreslila, mně se do té knihy nelíbily, přišlo mi to zbytečně navíc. Lidská chamtivost a hamižnost je opravdu nechutná. A do jiného příběhu by mi seděla víc. Zato historickou linku bych rozvinula na celý román, ta byla fajn.

orinka3
16.05.2022 5 z 5

Jsem nadšená! Krásný příběh, postavy jako živé, úklady a láska, sexy kovář a nápadité suvenýry;) Život ve staré osadě a na hradě zlá Barbora, která opravdu řádí. Současnost je neméně barvitá, hodně jsem se tu nasmála při představě situací, do kterých autorka své postavy zasadila. Doufám, že paní Janíčková bude psát, protože ona opravdu UMÍ!!!

Jamalu
11.01.2022 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře. Příběh Vás pohltí o to víc, protože se odehrává v místech, které člověk dobře zná.

Autorovy další knížky

Marie Janíčková
česká, 1957
2021  76%Železný klíč
2022  %Bezkontaktní ženy aneb agrostory