Zdrávas královno!

Zdrávas královno! https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154100/zdravas-kralovno-154100.png 5 2 1

Po sedmdesáti letech se znovu objevuje na českém knižním trhu rozjímání J. Durycha (1886–1962) nad modlitbou, kterou se modlíme na konci každého růžence. Původní texty byly napsány pro revui Na hlubinu, pak byly v roce 1931 vydány knižně. Je z nich patrná Durychova pokora, láska a úcta k Panně Marii a vnitřní pravdivost ve vztahu k Bohu.... celý text

Legens
27.04.2022 5 z 5

Dokonalý, nádherný a strhující výklad modlitby Zdrávas královno. Při četbě jsem měl pocit, že to musel autorovou rukou psát přímo Duch svatý. Přesně podle sv. Pavla (1. Korintským 12,10) - psáno pod vlivem vnuknutí.
Podle vzoru Jaroslava Durycha si zde dovolím malou provokaci. Na internetu je k dispozici nepublikovaná odpověď Jaroslava Durycha na dotaz Karla Čapka: "Proč nejsem komunistou?" Tato odpověď je vyloženě provokativní, v dnešní době bychom řekli, že si jejím napsáním autor "trollnul". Prostě tím chtěl schválně vyprovokovat očekávané negativní reakce, jakoby se sám se sebou vsadil kdo a kolikrát mu bude více nadávat. Karel Čapek spolu s Ferdinandem Peroutkou odmítli tuto odpověď publikovat. Nakonec to bylo i v zájmu autora, negativní reakce by nemusely být pouze literární a slovní, ale i pěstní.
K tomu bych dodal onu předesílanou malou provokaci: Pokud někdo dá autorovi něčeho tak úžasného jako je knížka "Zdrávas královno" dotaz "Proč nejsem komunistou?", měl by očekávat trollí odpověď.

modlitby Panna Marie

Jaroslav Durych