Zdi tvé

Zdi tvé https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366333/mid_zdi-tve-sEB-366333.jpg 4 74 23

Mimořádně zdařilý román odehrávající se v druhé polovině osmdesátých let, oceňovaný kritikou i čtenáři, je rozsáhlým psychologizujícím náhledem do života tehdejší společnosti skrze osudy tří hlavních hrdinů: uznávaného grafika Hynka, který se snaží vytvořit své životní dílo, jeho ženy Dany, jež se po autonehodě ocitá na vozíku a svého muže opouští, a její obětavé sestry Soni, neschopné navázat partnerský vztah. Každá z postav se vypořádává se složitými otázkami svobody, pravdy, vztahu ke druhým a schopnosti učinit rozhodnutí a převzít zodpovědnost za svůj život.... celý text

LenkaKT
08.09.2016 5 z 5

Moc se mi líbila. Kromě silného příběhu mne fascinoval i výlet do světa umění, staveb, fresek a soch. Mrzelo mne, že skončila, žila bych v tom světě i déle.

Ulriška
07.07.2015 4 z 5

"Aby nezbylo nic, pod co by se styděl podepsat." Hodnoty. Jejich žebříček. Co má na prvním místě umělec Hynek Šimon, co jeho žena, co jeho švagrová, co ...? Jejich osudy podané zvláštním způsobem - opakováním, třeba několikerým, toho, na co mysleli, co je nenechalo v klidu, co je pohánělo konat tak, jak museli - mě velmi zaujaly. Nechtělo se mi příběh opouštět.

hany77
29.06.2014 2 z 5

Tahle kniha se mi četla opravdu dost těžce, děj pokulhával, celé to bylo moc rozvláčné, v polovině jsem měl chuť ji odložit, i když to nedělávám...vydržela jsem, ale můj dojem z této knihy je opravdu velmi vlažný.