Zdedené tajomstvo

Zdedené tajomstvo https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163753/zdedene-tajomstvo-163753.jpg 4 8 2

Dej dramatickej ságy dvoch írskych rodín sa začína v starobylom šľachtickom sídle rodu Molyneuxovcov. Mladá dvojica, Shannon a Edward, sem prichádza odhaliť záhadami opradenú minulosť svojich predkov. Pôvabnú Shannon ženie túžba zistiť, prečo jej otec musel zomrieť, Eddie si zasa chce objasniť biele miesta, týkajúce sa jeho pôvodu. Obaja pritom narazia na meno Lily Molyneuxovej. Postupne a po malých dávkach, ani čo by išlo o vzácny list, im Lilina neter rozpráva príbeh urodzenej šľachtičnej, krásnej a rozmarnej, ktorú chvíľkové zaváhanie pripraví o všetky pôžitky bezstarostného života. Zatratená a opustená sa na prahu dospelosti vydáva z rodného Írska za oceán, kde sa na vlastnú päsť začína prebíjať cez ťažkosti. Spolu s ňou sa zoznamujeme s Amerikou na prelome storočí, s osobnými tragédiami prisťahovalcov, ale aj s leskom noblesných štvrtí Bostonu a životom miestnej smotánky, bankárov a hercov. Do mozaiky Lilinho osudu pribúdajú ohrdnutí ctitelia, bohatstvo i zdanlivý úspech a spokojnosť. Ona však nie je spokojná. Ako nočná mora ju prenasledujú výčitky svedomia a spaľuje vášnivá láska k mužovi, ktorému sa stala kliatbou i požehnaním. A potom vykoná hrozný skutok, ktorého dôsledky postihnú aj ďalšie generácie...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Remedium

Legacy of secrets , 1994

malýčtenář
29.03.2022 3 z 5

Typický ženský román. Sice vyprávěný zajímavým způsobem, ale docela zaujal. Bohužel, jsem se začala ztrácet v množství lidí a jejich příbuznosti. A Amerika, kde každý přišel k neuvěřitelnému bohatství. Hlavní hrdinka proplouvá svůj neskutečný život, bez ohledu na ostatní. Ale konec dobrý, všechno dobré.

skorpik42
18.01.2015 3 z 5

Kniha na mňa pôsobila rozpačito, do čítania som sa musela nútiť. Na rozdiel od iných kníh, mi jej prečítanie trvalo podstatne dlhšie.

Elizabeth Adler
britská, 1950