Zázračná síla

Zázračná síla https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111167/zazracna-sila-111167.jpg 5 3 1

Doktor Carter se snaží pomocí svého vynálezu Genoskopu, jenž dokáže rozluštit genetický program člověka, zachránit život své dcerce, která zdědila nevyléčitelnou mozkovou chorobu. K její záchraně potřebuje ovšem geny Ježíše Krista, a ty mu může poskytnout jen tajemné Bratrstvo Druhého příchodu. Současně musí Carter prchat před neznámým vrahem, který mu usiluje o život. Napínavý děj se stále stupňuje a vrcholí nečekaným rozuzlením.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Talpress

The Miracle Strain , 1997

LenysekC
30.12.2020 5 z 5

Kdysi jsem od něj četla Lucifer's Code v angličtině. Byla to první angl. knížka, která mě tak chytla, že jsem to nevzdala a dočetla ji až do konce. Takže když se mi teď dostala do ruky Zázračná síla, neváhala jsem.
Kniha má vše, co má tenhle žánr mít. Jako holka bych samozřejmě přidala nějakou milostnou linku, ale nevadí, že tam není. Jsem hlavně moc ráda, že to nesklouzlo do "spasíme celý svět a všichni se budou mít dobře." Smrt je přirozená součást života, ačkoli se to snažíme všemožně popírat a přečůrávat. A aby mohlo být dobro, musí být i zlo.
Napínavé, čtivé, a pro člověka, co se trochu vyzná v genetice, asi o to přitažlivější, protože autor si opět nastudoval všechny podklady do velkých podrobností.

Michael Cordy
anglická, 1962