Zazie v metre

Zazie v metre
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/252287/mid_zazie-v-metre-rZA-252287.jpg 4 154 154

Paríž po druhej svetovej vojne. Zaziena mama má nového „pardála“ a tak posiela dcéru na pár dní k strýčkovi. Zazie sa chce povoziť metrom. Lenže je štrajk a podzemka nejazdí. Náhradný program je skutočne bohatý. Kultová kniha v kultovom preklade Blahoslava Hečka. Ohňostroj jazykovej nápaditosti plnej neologizmov.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Zazie dans le métro , 1959

st.me
13.09.2014 1 z 5

Zazi jsem dostala jako dárek k Vánocům. Vůbec nic jsem o knížce nevěděla a nečekala. Bylo mi řečeno, že jse to má být vtipné.
No, nebylo. Zazi je zpovykanej, rozmazlenej fracek, který mě štval od samého začátku. Štval mě tak moc, že jsem měla ji chytit a dát jí pár výchovných.
Za celou knihu jsem se nezasmála ani jednou. Jestli tohle má být lingvistický poklad, tak je asi na jiném místě, kde jsem kopala.

medvěd
30.11.2013 4 z 5

Prostořeká děvenka putuje Paříží hodně vtipně.

bookworm
22.12.2012 1 z 5

Isteže, je to vec vkusu, ale takto som si jednu z údajne "najvtipnejších kníh modernej francúzskej literatúry" nepredstavovala. Nepresvedčil ma ani dej, ani "slovná zásoba" hlavnej postavičky a spol.

zuzulique
24.05.2011 4 z 5

kniha pre lingvistických fajnšmekrov, ktorí majú radi hru so slovom...a samozrejme aj filologickým, keby ste porovnávali s francúzskym originálom, musím niekedy vyskúšať :-)

HTO
22.02.2011 5 z 5

Pro majitele dřívějších vydání: nejnovější (2010) je rozšířeno o nově objevenou, dosud nepřeloženou kapitolu.

Zazi se chce stát učitelkou, „aby mohla nasírat malý smrady“.