Zavři očka svý

Zavři očka svý https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229938/mid_zavri-ocka-svy-OR4-229938.jpg 4 153 153

Mohlo by se zdát, že Jillian Kanová má v životě všechno – úspěšnou kariéru architekty, nádherný domov, milujícího manžela a dvě skvělé děti. Jenomže za zavřenými dveřmi této idylické domácnosti je všechno jinak. Manžel Gordon svou ženu už devět let bije a ponižuje. Jill vše mlčky snáší, protože se jednak bojí o děti a jednak má pocit, že by jí stejně nikdo nevěřil – její muž je policista, který navenek působí jako vzorný manžel i otec rodiny. Situace se změní ve chvíli, kdy si Jill konečně uvědomí, že se Gordon nezastaví před ničím a že by ji byl schopen i zabít. V panice s dětmi proto uteče z domu. Když Gordon Jill obviní z únosu, začíná nerovný souboj, v němž na jedné straně stojí policie a federální agenti, kteří se uprchlíky vydají hledat, a na druhé pak žena, jež je odhodlaná za každou cenu ochránit své děti. Její jedinou zbraní je pravda, které však nikdo nevěří...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Hush Little Baby

Mruskulka
22.06.2016 5 z 5

Páni. Přečteno jak se říká "jedním dechem". Napínavý příběh se šťastným koncem. Ze začátku mi byla hlavní postava nesympatická, vadilo mi, jaký má postoj vůči dětem, ale je to tam také popsané, že byla kariéristka a s dětmi trávila málo času, takže i pochopitelné. Určitě všem doporučuji

bookcase
23.05.2016 3 z 5

Nebylo to špatné, ale...Ale něco tomu prostě chybělo. Trošku rozhárané, navíc mi hlavní hrdinka něčím nesedla.

LéňaM
29.03.2016 5 z 5

Čtivá, jednoduchá, napínavá kniha. Prožívala jsem to s hlavní hrdinkou Jill a moc jí fandila.
Na knize se mi i velice líbilo, že se hned nezamilovala do každého chlapa kterého potkala, jak to bývá u většiny knih. A je mi líto, že nevím zda se ještě setkala s Kozou, Paulem a celou jejich rodinou.
Poutaví a napínaví příběh, co mě chytil

Šánka
07.03.2016 4 z 5

Hodně dobrá prvotina, chytlavá od prvních stránek, kterou jsem přečela na jeden zátah. Hlavní hrdinka Jill po devíti letech domácího násilí a týrání utíká se svými dětmi od manžela. Život jí ale připraví docela slušnou nálož dalších dramatických událostí, kde si musí sáhnout až na dno svých sil.
Obdivuji všechny ženy, které dokázaly v sobě najít sílu a postavit se osudu tak jako Jillian a zároveň se snažím pochopit, jak je možné nechat události zajít až tak daleko.

dominika2585
05.03.2016 3 z 5

Knížka je velmi čtivá, především díky krátkým kapitolám. Příběh je dramatický a hlavní hrdinky mi bylo opravdu líto, když jí nikdo z jejích blízkých nevěřil, že tak na první pohled idylický Gordon by mohl být agresivní psychopat.

Nicméně téma knížky nebylo nijak originální, a jak už tu padlo v jiném hodnocení, postavené na klasickém vzorci muže tyrana a silné ženy, který se dokáže vzepřít. V knížce není nouze o napětí, tedy především ke konci knihy. Já osobně jsem knížku trochu srovnávala s několika filmy natočenými právě na toto téma jako například Dost nebo Noci s nepřítelem. Ale pokud budete nezaujatý čtenář, bez jiného srovnání či porovnání bude pro vás tato kniha to pravé :)

Nicol13
26.02.2016 4 z 5

Budu asi maličko spoilerovat ...
Je to určitě zajímavý počin, který vás donutí neustále přemýšlet nad svým životem.
ALE .. všudypřítomnost Boha a všeho kolem mi chvílemi lezla pěkně na nervy.
No.. každopádně kniha mě hned upoutala a to se mi moc často nestává.
A už od začátku mi bylo jasné, že to pro jednu ze stran skončí katastrofálně (vzhledem k zaměstnání manžela).
Někdy to však bylo až moc přitažené za vlasy až neuvěřitelné... a zajímalo by mě jak by to dopadlo, kdyby hlavní hrdince nikdo nevěřil a neměla kolem sebe tolik dobrých lidí... ale za to asi můžou ty modlitby ;)
Taky úplně nechápu jak psychicky zlomená žena může být tak úspěšná kariéristka...
Našlo by se tam i víc nedostatků, ale nebudu šťoural :D
Přihlížím k tomu, že je to autorčina prvotina a že mě to udrželo v napětí a dávám 4*.

luciefeix
22.02.2016 3 z 5

začátek mě moc nebral , ale konec kdy žena bojuje za své přežití mě bavil a vtáhnul do děje a nedalo se odtrhnout , konec jsem vůbec nečekala

hrabenka
02.01.2016 5 z 5

Svižný,napínavý příběh od kterého se nelze odtrhnout,přečteno na jeden zátah :-)

beva
16.11.2015

Kniha sa mi páčila. Odporúčam ju všetkým, ktorí majú radi napätie, drámu.

pajinka2000
24.10.2015 4 z 5

Začátek nuda , ale ten konec byla bomba :-)

rusalka123
26.08.2015 5 z 5

Teda, řeknu vám, to bylo drama!
Je pravda, že některé části knihy, když se nad nimi člověk zamyslí, působí trochu nereálně a myšlenkové pochody hlavní hrdinky jsou občas krapet zvláštní, ale musím uznat, že tohle je jeden z mála případů, kde tyto lehké nesrovnalosti dokáže zahladit jemně a nikoliv nepříjemně se vnucující styl, který nakonec nějak dodá knize i na té uvěřitelnosti.
Není a pravděpodobně to ani nebude kniha, která se dostane kvalitou na vrchol žebříčků - nebo žebříčku mého - ale přesto, když trošku "přivřu očka svý" ;), hodnotím víc než kladně.

ciniminisek
31.07.2015 5 z 5

Kniha je psána nadměrně poutavě, a to nejen svým obsahem, ale také umem jejího stvořitele. Krátké kapitoly se dobře čtou a napomáhají čtenářům vydechnout od nespravedlnosti, jež musí číst. Ich forma v tomto případě zaviní ještě větší prožitek z příběhu a sympatie k určitým hlavním hrdinům, ale také nenávist k těm, kteří se byť jen tváří jinak než by měli.

Janaf
17.07.2015 5 z 5

Autorčin první román a mohu říci, že mě zaujal.Velice silný, poutavý příběh.Líbil se mi i styl psaní,podobný Joy Fieldingové.

Lucka385
06.07.2015 5 z 5

Knihu jsem si vybrala dle zajímavého názvu a velmi zajímavé anotace.A udělala jsem dobře. Jedná se o velice silný a poutavý příběh, který jsem dokázala opustit až s koncem knihy. Je to příběh naprosto uvěřitelný a tím pádem i smutný. Bohužel i ve skutečnosti se takové věci dějí...... a ne každý příběh skončí jako tento. Bohudík či bohužel??????

Evička
20.06.2015 5 z 5

Moc hezká a napínavá knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem.

jasmína
03.06.2015 5 z 5

Zajímavá kniha, a byl by to i dobrý thriller tv, ale k té se moc teď nedostanu, takže aspoň takto jsem měla možnost se vžít " do napínavého ( možná až moc ) filmu", ale tak to u thrillerů bývá.

Knihu doporučuju pro ty, co mají pevné nervy a rádi napínavé příběhy.

Krisseliss
01.06.2015 5 z 5

Příběh o tom, jak v sobě ovce našla lva.

Peace
16.04.2015 5 z 5

"V každém z nás je zlo a v některých z nás je dobro."

Po rozpačitém úvodu, kdy mi styl autorky přišel místy zvláštní, jsem se do knihy začetla .. a byl to zážitek. Při dočítání posledních slov mi bylo jasné, že jde o knihu, na kterou hodně dlouho nezapomenu.

Ditules
16.04.2015 4 z 5

Smutný příběh o týrané ženě, která se jednoho dne sebere a i s dětmi uteče. Jestli chcete vědět, čeho všeho je schopná matka pro ochranu svých dětí, šáhněte po této knize.

Sali88
07.04.2015 5 z 5

Je strašný, jak se někteří lidé chovají. Když muž bije svojí ženu, a navenek předstírá, jak je perfektní. Nejhorší, je, že i když se s tim žena rozhodne něco udělat, ne pokaždé jí to ostatní uvěří, nebo jí to neveří ti správní lidé, kteří by to mohli zarazit, nebo pokud s tím něco dělat zkusí, ocitne se okamžitě v nebezpečí, a nejen ona.

útěk strach domácí násilí společenské romány

2021  90%Ve vteřině
2015  83%Zavři očka svý