Zaváto v písku

Zaváto v písku https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7978/zavato-v-pisku-7978.jpg 2 8 3

Dramatický příběh z nejtěžšího období moderních kyperských dějin získal autorce v roce 2004 Státní cenu za literaturu MŠK Kyperské republiky. Odehrává se v jejím rodném městě, městě snů. Všední život jeho hrdinů, jejich za jiných okolností ničím nepozoruhodné milostné vztahy, dostávají na pozadí dramatických událostí najednou nový, tragický, rozměr. Vypravěčka pozoruhodným způsobem dokáže harmonicky skloubit své vnímání a vzpomínky na krásu rodného ostrova a života na něm, běh dějinných událostí i jejich dopad na život obyčejných lidí, v nichž události rodí pocit beznaděje a osudovosti. Kniha vrcholí pádem Famagusty viděným očima jeho obyvatel, bez popisu historických fakt, jež oni neznali, a tím dodává příběhu dokonale dramatické intimní vyvrcholení. ... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Baronet

Otan oa nezoyn ta maypa

Majah68
08.02.2024 1 z 5

Po návštěvě Kypru jsem chtěla zabřednout do reálií minulosti, ale byla to strašná nuda, nedočetla jsem to

xxxmoncicak
19.02.2023 2 z 5

Nemastný neslaný příběh. Kdovíjak mě to nenadchlo ani naopak.

medlovice
27.11.2020 3 z 5

Maro měla dobrý život. Pracovala jako průvodce turistů , sestavovala jim zajímavé prohlídky i když věděla, že většinou touží jen po studeném pivu a noční diskotéce na pláži. Jenže pak se objeví ten naprosto dokonalý chlap , zaplete se do toho politika a slunečný Kypr se mění. Přes všechnu tu atraktivitu moře a jmen jako Nikolas, Petros nebo Eleni je děj slabý , nudí všechna ta jména, jídla a chutě a mentalita jsou mi vzdálená a přeskakovala jsem odstavce.

turecká invaze na Kypr (1974)

2008  48%Zaváto v písku
2021  %Větrnice a další příběhy od pražských domovních znamení

Kniha Zaváto v písku je v