Zasvěcenci Plamene

Zasvěcenci Plamene https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471019/bmid_zasvecenci-plamene-Cs4-471019.jpg 5 3 3

Iniciační text hermetického filosofa Manlyho P. Halla (1901–1990). Věčný duchovní Plamen putuje od starověkých mystérií a egyptských zasvěcenců přes křesťanské oltáře, artušovské legendy a alchymistická laboratoria až do nitra každého z nás. Nedílnou součástí knihy jsou celostránkové ilustrace Marka Telariana.

Literatura světová Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Trigon

The Initiates of the Flame , 1922

JP
16.03.2023 4 z 5

"Národy se rodí z těch, kteří milují pravdu a jsou pohřbeny, když na ni zapomenou."

Thanateros
09.02.2023 5 z 5

Velice mi to, po obsahové i formální stráce, připomínalo první a druhý díl Crowleyho Liber ABA (Magie v teorii a praxi). Vzhledem k datu sepsání (Zasvěcenci plamene rok 1922, Crowleyho pojednání o mystice a magii 1912 a 1913) si myslím, že pán M. P. Hall se vědomě inspiroval. To však Hallově práci nijak neuškodilo, spíš naopak.

tomas2921
11.05.2021 5 z 5

Celkem se to dá, kupoval jsem to a přečetl jenom kvůli alchymii, ale teda Atlantida, Lemurie a podobné zhůvěřilosti, nad tím jsem jenom kroutil hlavou. Evidentně New Age existoval už ve 20. letech 20. století (viz u nás Pierre de Lasenic, sry, vim, že má spoustu u nás oddaných fanoušků, ALE dimethyltryptamin, kompas duše, srdce a rozumu, byl syntetizován až v roce 1931 a nalezen v lidských bytostech až v druhé polovině 70. let 20. století, takže...

Manly Palmer Hall
kanadská, 1901 - 1990