Zásnuby - Tajemné dobrodružství na Manhattanu

Zásnuby - Tajemné dobrodružství na Manhattanu https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244408/bmid_zasnuby-244408.jpg 4 51 16

Návrh: Bohatý přítel Amy Carrellové ukončí jejich vztah těsně před Vánocemi a nechá ji, aby si se zlomeným srdcem poradila sama. Nemá co ztratit, a tak odpoví na inzerát, v němž neznámá osoba hledá společnici pro tajemné „dobrodružství na Manhattanu“. Cesta: Společně s výstřední britskou aristokratkou Georgiou Hamiltonovou se Amy v mžiku ocitne v New Yorku a na vlastní kůži tam zažívá svěžest a šarm velkoměsta, jež nikdy předtím nepoznala. Georgia Hamiltonová postupně zasvěcuje svou mladou chráněnku do tajů starosvětské elegance. Tajná láska pohřbená v hluboko v minulosti: Ovšem čím víc vlastních zkušeností a životních lekcí Georgia své mladé přítelkyni předává, tím je pro Amy zřejmější, že její průvodkyně ukrývá bolestné tajemství. Tajemství, které otřáslo jejím životem. Příběh lásky a zrady, jehož následky může napravit pouze Amy…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

The Proposal , 2013

Aghatte
21.08.2022 5 z 5

Kniha stála 5kč, nenechte se zmást šílenou obálkou a zavádějícím názvem, obojí je zvoleno naprosto nevhodně. Příběh je velmi laskavý a překvapivě i chytrý, rozhodně jsem mile překvapena. Autorku neznám, ale přijdu-li na její další knihu, otevřu ji bez obav. Na konci jsem i slzy uronila a celé dobrodružství a nezvyklé přátelství tak rozdílných žen mě bavilo.

Ivanka83
16.10.2020 4 z 5

Kniha mně velmi mile překvapila.
Podle obálky jsem se příběhu trochu obávala, ale obě dějové linie mě opravdu bavili. Amy i Georgii jsem si hned oblíbila a pro úchvatného Edvarda jsem uronila slzu.

Liduka
25.06.2020 5 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila. Nevěděla jsem co mám očekávat, ale Amy jsem si stejně jako Georgii zamilovala. Moc se mi líbilo střídání minulosti a současnosti. Také jsem sí říkala, jaké to asi bylo žít v době, kdy mladé dámy vstupovaly, oblečené do těch nejkrásnějších rób, do společnosti a snažily se uhnat nějakého toho ženicha. Škoda, že už to nejde zažít. Knihu každopádně doporučuji k přečtení.

BlueIvy
09.05.2020 2 z 5

Dosť slabé... dej sa dá prerozprávať troma vetami, čo by vlastne ani nebol vôbec problém, keby bola kniha dobre napísaná. No, lenže to ona nie je. Postavy sú tu dosť nesympatické a ploché, ich vzájomné vzťahy už ani nehovorím. Nedotiahnuté, neprepracované.. ale možno je to aj dobre, lebo o to viac by ma (ako sa poznám) zasiahol záver knihy, ktorý je taký horko-sladký? No úprimne, za mňa v tom žiadna "satisfakcia" v podobe priznania pravdy nebola. Doľahol na mňa len smútok z premárnenej šance na (možno) lepšiu budúcnosť, ktorá sa len tak zo sekundu na sekundu vytratila. A prečo? Aká je pointa príbehu? Že niektorí ľudia sú proste "svine" a ničia životy iných len preto, že ich to baví a sú znudení a zhnusení svojim vlastným? Očividne nie som cieľovka, nemám rada knihy, ktoré po prečítaní odkladám s tým, že vo mne vyvolali negatívne pocity (A to len tak pre informáciu rada čítam portréty sériových vrahov - no a nie že by som z toho po dočítaní bola celá happy). Kto to má inak, ten knihe môže dať šancu. Ja už sa s pani Tasminou Perry asi neuvidím.

Angelika92
23.02.2020 5 z 5

Oddechové, pohodové čtení na večer či odpoledne ke kávičce. Moc pěkný příběh a skvěle napsané.

Laf
17.11.2018 4 z 5

Příjemné čtení, které Vás místy přenese do jiné doby. Výborná volba pro volný večer :)

markyticka
19.07.2018 5 z 5

Příjemné letní oddechové čtení - dva příběhy a události, které dělí 50 let a které se nakonec souhrou osudu protnou. Čtivá a milá kniha o lásce, vášni, lži a odhodlání.

Denisa153
30.05.2018 4 z 5

Super čtení když ležíte v postely s teplotou :-)

Allla9
20.02.2018 5 z 5

Krásný příběh. Smutný a dojemný. Od autorky se mi líbily všechny knihy, které jsem četla.

sabca
10.12.2016 4 z 5

Mě se kniha moc líbila. Odvíjeli se zde dva příběhy. Jeden se týkal Amy, která se rozešla s přítelem druhý Georginy, která si Amy najala na cestu do Ameriky. Příběh byl zajímavý o lásce, závistí, zradě. Konec trochu smutný. Za mě doporučuji

Klára90
13.11.2016 5 z 5

Trochu jiná kniha, než na jaké jsem od autorky zvyklá,ale příběh se mi moc líbil. Byl takový milý, o lásce a čtení mě těšilo

Adýsek69
04.09.2016 5 z 5

velmi příjemná kniha, ale zajímavá až tak od 200stý stránky

luciefeix
07.07.2016 3 z 5

prijemni pribeh taková oddychovka .. zadne prekvapive zvraty

barusak1
20.06.2016 5 z 5

Mi se kniha líbila. Dobře se četla a na konci mi slza ukapla. Jako oddechovka super

Fidem
17.06.2016 5 z 5

Hezké dílo, u kterého jsem měla slzy v očích.

putpuda
09.07.2015 4 z 5

Ze začátku mi to trošku připomínalo Pretty woman, chvílemi jako by to psala moje prababička (kvůli zvláštním výrazům :), které ale k 50. létům asi patřily :)), ale jak se rozvíjel příběh Georgie, tak se mi to začalo líbit a konec byl hodně dojemný. Žádné drama, spíš taková Lovestory :)

láska zrada prolínání minulosti a současnosti

Tasmina Perry
anglická