Zásah

Zásah https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399962/mid_zasah-bC0-399962.jpg 4 529 195

James a Elle Eversmanovci sú mladý manželský pár, ktorý sa cestou za novým životom ocitol uprostred Mohavskej púšte. Keď sa im zo záhadných dôvodov pokazí auto, uviaznu na území nikoho s minimálnymi zásobami vody a bez mobilného signálu. Z necelých dvoch kilometrov ich má na muške neznámy snajper. Zabíja neľútostne, bez príčiny a so supermodernou výbavou mieri presne. Jediné miesto, kam sa pred ním na širokom otvorenom priestranstve môžu živé terče ukryť, je priestor za ich nepojazdným autom. Nemajú kam ujsť, nie je tam nikto, kto by im pomohol. Odmietajú stať sa bezbrannými obeťami, ale majú v nerovnom súboji vôbec nejakú šancu prežiť?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Eyeshot , 2014

INCOGNITOREADER
01.05.2020 4 z 5

Za mě bych dal 3,5*.
Je to neskutečně napínavé a opravdu se jedná o thriller! Dojem kazí za mě trochu moc přepálený konec. Každopádně kniha se moc dobře čte a děj letí rychle kupředu.

Lubisek
21.04.2020 3 z 5

Druhá kniha od Adamse - a kromě úplně jiného prostředí se prakticky vůbec nic nezměnilo. Je to neskutečně nereálné. :) Není úniku se mi líbilo, malý počet postav, skvělá hrdinka, které jsem fandil, ale tady...

Ano, taky jsem fandil Eversmanovým, ale už to bylo prostě příliš. Abych přešel ale k ději. Ten je velmi napínavý, velmi rychle utíká. Knížka je krátká a o napětí není nouze. Nicméně kvůli té nereálnosti budu muset strhnout bohužel 2 hvězdy.

Rád bych zde ocenil černý humor, to bylo opravdu brilantně zasazené do takhle vyhrocené situace. Takže podtrženo sečteno - knížka je velmi čtivá, rychle uteče (zabere vám zhruba dva večery) a rozhodně se nebudete nudit. Ale je to vlastně "úplná blbost" (totální sci-fi) :D

Sazinek
15.04.2020 4 z 5

Od tohoto autora jsem žádnou knihu nečetla, jiní uživatelé srovnávají jeho prvotinu, ale já jsem začala touto knihou. Ačkoliv nemá tolik dobré recenze, tak se mi líbila.
Knihu jsem zhltla za dva dny, čte se samo. Ano, je to poněkud nereálné a přitažené za vlasy, ale ve fikci? Vlastně proč ne. Za mě dobrý, doporučuju :-)

Storm5007
12.04.2020 3 z 5

Kniha je slabší než autorova předchozí kniha "Není úniku". Bylo dost nereálně jak se to v knize vše seběhlo a to mi asi vadilo nejvíce. Děj jako takový mě úplně nenudil, jen jsem si říkala, že takto by to asi těžko bylo možné. Myslím si, že je v tomto žánru žádoucí, aby byl příběh více reálný.

SimonaP
11.04.2020 2 z 5

Nesmyslný děj od začátku do konce. Motiv, nepolapitelný sniper, který má na krku 55 vražd, superhrdinové s vážným zraněním dokážou nemožné.

Lemurka
05.03.2020 2 z 5

Mě kniha nesedla, nebavilo mě ani číst dál ...

jana1941
25.02.2020 3 z 5

Nevím, jestli jsem já byla ve špatném rozpoložení, když jsem knihu četla, ale moc mě to nebavilo a místy jsem se musela do čtení nutit. Nebavily mě popisy zbraní a střeleckého vybavení a celé to bylo občas zdlouhavé. Nějak mě to bohužel nenadchlo, ač nevím přesně proč. Celé to trochu zachránila poslední část, kde jsem byla zvědavá, jak to dopadne a čtení mě začalo bavit.

Pitbullka
24.02.2020 3 z 5

Pro mě hodně průměrné a ne příliš uvěřitelné. Od autora druhá kniha, která mě příliš nenadchla. Další knihy od něj už pravděpodobně číst nebudu.

onyx84
11.02.2020 4 z 5

Příjemný napínavý čtení na 2 večery...pořád jste v akci, žádný zbytečný vykecávání...jo,bavilo mě to...

Refadora
31.01.2020 3 z 5

Tuhle knížku asi není možné brát moc vážně, situace je od začátku naprosto nereálná, hlavní postavy jsou supermani, kteří i při život ohrožujícím zranění uskakují před kulkami, pachatel má za sebou přes 50 vražd, které mu bez problémů prošly.. Ale když od čtení nic nečekáte, nebudete zklamaní, knížka je občas vtipná (zvláštním černým humorem) a děj rychle odsýpá.

LeSk
22.01.2020 2 z 5

Čekala jsem víc. Jeho předchozí kniha "Není úniku" měla daleko větší odpal, v této knize se četlo pouze o střílení, vyhýbání se kulkám, o zabíjení lidí a to je vlastně vše. Kdybych si přečetla prvních 20 stránek a posledních 20 stránek, vím vše. Nezáživné, nebavilo mě to, od začátku bylo jasné, kdo přežije. Za mě bohužel NIC MOC...

PetikH2O
17.01.2020 4 z 5

Mělo to náboj, ale za mě tam bylo hodně toho štěstíčka :D

kachnat
04.01.2020 5 z 5

Originální zápletka, do poslední chvíle nevíte, zda někdo přežije. Přečteno jedním dechem.

Janadvorackova
23.12.2019 2 z 5

Předvídatelné. Ale docela sympaticky dávkované napětí.
U některých pasáží jsem měla dojem, že by se takhle lidé nechovali. Například zraněná hlavní hrdinka... Co ale můžu vědět :)?
Jako dobrodrůžo na jeden den to špatné nebylo.

Rodaw
19.12.2019 5 z 5

NA DOSTŘEL
Předchozí knížku od pana autora - Není úniku - jsem si naprosto zamilovala, protože to byla (bohužel jedna z mála) perfektních survival záležitostí. O to víc jsem se Na dostřel těšila a má očekávání byla opravdu vysoká a výsledek? Jsem nadšená. Zase.:) Moc moc moc moc MOC doufám v to, že Taylor Adams bude psát dál a dál a hlavně, že jeho knížky u nás budou vycházet. Protože tohle je fakt můj styl. Krom toho pan autor je sympaťák (pejskař❤️), takže další body navíc:). Každopádně ke knize: hlavní hrdinové - manželé James a Elle - jedou autem Moravskou pouští, nastane problém a zjišťují, že po nich jde nelítostný odstřelovač. Jde o šíleně nevyrovnaný boj, protože odstřelovač střílí se vzdálenosti téměř 2 km, naši hrdinové nemají nic, jsou sami, v pustině, bez vody... mají holé ruce... naproti tomu vrah má všeho samozřejmě dostatek. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí - sice jsem si u každého z nich během čtení našla nějaké "ale", ale:)) fandila jsem jim celou dobu. Elle je navíc velkou milovnicí hororů:). Od začátku ta knížka měla neuvěřitelný spád, vtáhla mě, bavila mě. Tempo a švih, dynamika, ani chvíli jsem se nenudila... Konec napínavý, za mě teda mohl být "víc zlý" - to by se mi knížka líbila už úplně nejvíc a maximálně (:D), ale i tak jsem moc spokojená a doporučuji všem, kteří mají rádi survival thrillery (a pokud tu někteří takoví jsou, dáte mi určitě za pravdu, že takových knížek je sakryš málo, o to větší klenot Na dostřel je). Čtenáři občas uvádějí, že je kniha nereálná. To si osobně nemyslím. Ano, je to mezní a extrémní situace, ale přišlo mi to všechno dost dobře vymyšlené a tudíž pro mě i uvěřitelné. No a na závěr možná zbývá otázka: která z knížek je lepší? Není úniku a nebo Na dostřel? Hm.. těžké, nevím:). Pro přímé srovnání bych je po sobě musela číst v kratším časovém intervalu, takže v této situaci odpovím: obě dvě jsou super, líbily se mi moc a maximálně je doporučuji.:)
PS: nebojte se, že by v knížce byly "jen" 3 postavy - naši manželé a šílený odstřelovač.. je jich tam víc a o to je to napínavější, více nebudu prozrazovat, ale má to fakt náboj.. doslova.. pokud máte rádi survival, neváhejte:).
Více na mém YouTube :-).

Hell_Rihova
10.12.2019 3 z 5

V tomto příběhu se s hlavními hrdiny opět setkáváme na opuštěném místě, kde bojují o život a snaží se přežít, podobně jako v knize Není úniku. V této knize jsem fandila mladým manželům, aby se dostali ze spárů snipera, který je má pořád na mušce. Je zde vykresleno, co všechno je člověk schopný udělat proto, aby si zachránil život. Přesto se mi Na dostřel nelíbilo tolik, jako Není úniku. Možná proto, že jsem tušila, jak to asi dopadne.

Laila85
07.12.2019 5 z 5

Tak za me i druha kniha autora byla super. Porad akce. Opet jsem si to promitala jako akcni film. Prectena za tri vecery.

Katulinka69
05.12.2019 2 z 5

Žádný šlágr, již druhá od autora a nevím zda bych šla do další

martin3554
05.11.2019 5 z 5

Snad ještě lepší než Není úniku. Opět dramatické zápletky a zvraty.

burilltomas
04.11.2019 3 z 5

Pěkné čtení, ale čekal jsme toho víc vzhledem k autorovo první knize, neříkám, že tato je špatná, ale nedokázala mě tak pohltila jako ta první Navíc mi přijde méně reálná. Nicméně i tak doporučuji je to fajn počtení:)

Taylor Adams
americká