Zaříkávač koní

Zaříkávač koní https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/6733/bmid_zarikavac-koni-SqW-6733.jpg 4 485 120

Pod modrým nebem Montany se setkávají hrdinové příběhu zraněného koně, zmrzačené dívky, ctižádostivé matky a "zaříkávače koní", člověka, který dokáže léčit divoké, neovladatelné koně. Grace je jediné dítě Annie Gravesové, šéfredaktorky prestižního newyorského časopisu, a jejího manžela, právníka Roberta. V okamžiku, kdy si dívka jednoho zimního rána vyjede na svém koni Tulákovi a srazí ji čtyřicetitunový nákladní vůz, se však životy všech členů rodiny obrátí vzhůru nohama. Dívka i kůň nehodu přežijí, ale Grace je těžce postižená a Tulák tak vážně zraněný a především traumatizovaný, že i veterinář, který mu zachránil život, lituje, že ho nezastřelil. Annie však odmítá dát zběsilého koně usmrtit, neboť cítí, že pokud by to udělala, něco by zemřelo i v její dceři. Vydává se tedy s Grace a Tulákem na zoufalou pouť přes půl Ameriky do Montany, kde žije rančer Tom Booker. Tento "zaříkávač koní" je patrně jediným člověkem, který může koně uzdravit. A tam, v kraji plném mimořádné krásy, se odehraje drama, jehož hrdinové hledají lásku, porozumění a naději... Román proslavilo stejnojmenné filmové zpracování s Robertem Redfordem v hlavní roli.... celý text

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Horse Whisperer , 2002

Gretka66
07.02.2017 5 z 5

Mám ráda knihu i film.

RyxiraAmyGinger
30.01.2017 5 z 5

Hodně dojemné, stejně jako film.

venacava
12.12.2016 1 z 5

Musím přiznat, že tato kniha mě neokouzlila, dočetla jsem ji, ale to je vše.

sazamala
29.10.2016 5 z 5

Krásná knížka,možná o trochu lepší než film,i když ten je samozřejmě také moc pěkný.

optimistka
26.09.2016 5 z 5

Velmi pěkně popsaný příběh - podrobně, nechyběla žádná informace, vše do sebe smysluplně zapadalo, přesto poutavě. Knížku jsem sice nečetla jedním dechem, ale ráda jsem se k ní vracela. Konec je odlišný než ve filmu a byla jsem jím zklamaná. Ovšem život takový je - dějí se věci, které se leckdy nedají ovlivnit, a bolí... Velmi se mi líbily obraty, s nimiž jsem se v knížkách ještě nesetkala. Nejvíce mě zaujalo: "... koně pili z tůně své vlastní obrazy." A odnesla jsem si úžasnou definici při potřebě vyjádření přání věčnosti u právě prožívaného okamžiku nesmírné krásy, lásky, radosti, spokojenosti atd.: "Jak si Frank přál, aby teď mohlo trvat navždy a jak jejich táta řekl, že navždy je jenom dlouhá šňůra samých teď, jak přicházejí za sebou." Přestože příběh filmu věrně kopíruje knížku (až na samý závěr), k přečtení rozhodně doporučuji.

Půca4
08.09.2016 3 z 5

Do teď nevím, co si o knize myslet... film jsem viděla už kdysi dávno a tak jsem se nyní rozhodla pro knihu. Ne jednou jsem uronila slzu, například u popisu samotné nehody, která byla skutečně do detailů.
Absolutně miluji tyhle knížky z prostředí ranče a hlavně okolí koní, takže jsem byla naprosto uchvácená! Ale pořád mi leží v hlavě a nemůžu se nějak vyrovnat s koncem. Vlastně mě strašně zklamal. Nevím, jestli jsem chtěla (*spoiler*), aby spolu Tom s Annie byli nebo ne, ale to, že se Tom zabil mohlo přece jen prostě dopadnout jinak.
A druhá věc co mi ležela v hlavě je, proč se autor několikrát v knize zmínil o vlcích, když tam nakonec žádnou roli nehráli :DD Je to detail, jen jsem prostě pořád čekala nějakou scénu a nic.
Každopádně, protože já romány moc nečtu a asi jsem od knížky čekala víc, tak dávám 3*

Reneax
11.07.2016

Kniha se mi moc nelíbila jelikož byla napsana z více pohledu což nemám rada

bergerova
24.06.2016

Nalezla jsem ji u kamarádky v knihovně.Po přečtení jsem žasla, napínavé, dojímavé .Nádherné

denča1000
22.06.2016 5 z 5

Kniha, která není úplně tak totožná jako film Zaříkávač koní, což jsem čekala, že bude. Nejvíc mě mrzelo, že v knize bylo pozměněno jméno místo filmového Pilgrima na Tuláka, což mě ihned trošku popudilo.Přesto děj je totožný. Kniha se mi líbila a určitě bych ji doporučila ostatním. Přesto,že to je román, možná se děj mohl trošku více zaměřovat na nápravu Tuláka a dění kolem farmy a koní, než na románek mezi Annie a Tomem. Přesto si knihu ponechám a ráda si ji přečtu znovu.

Tess.96
18.06.2016 3 z 5

Pro mě je to zatím největší zklamání v tomhle roce. Už jen kvůli hodnocení a doporučení od mé kamarádky jsem čekala opravdu něco výjimečného a krásného. Hned ze začátku mi bylo jasné, že tohle mi zrovna moc nebude sedět na tělo. Autor má zvláštní styl psaní a podle mého názoru se spíše věnuje věcem okolo a zbytečným popisům než hlavní dějové lince. Románek mezi Annie a Tomem byl jako od Rosamunde Pilcher, ale alespoň tam bylo nějaké vzrušení. S koncem jsem spokojená i nespokojená. "Líbila" se mi smrt Toma, jak to autor zpracoval do světa divokých koní, ale to s tím dítětem mi přišlo trošku přehnané.

zuzi.kovar
24.05.2016 3 z 5

Kniha se mi líbila až na ten podivný konec, přeci jen preferuji filmové zpracování. A nechci autorovi sahat do svědomí, ale psychologie koní je trochu jiná.

sgjoli
07.05.2016 5 z 5

I já jsem nejdříve viděla film a až poté četla knihu. A přestože film je úžasný, i u mne kniha vede na plné čáře! Začátek je možná trochu pomalejší, ale čím víc se člověk noří do příběhu, tím je těžší a těžší knihu odložit, jak moc čtenáře vtáhne do sebe.

Zároveň si na začátku člověk říká, že námětem asi bude práce zaříkávače koní a že téma "vztah člověka a zvířete" bude tím hlavním, co kniha čtenáři dá, ale není to tak úplně pravda. Evans nám vedle tohoto tématu také nabízí silné a citlivě napsané lidské drama, které ve čtenáři po přečtení knihy zůstane ještě dlouho.

Za mne spokojenost a rozhodně doporučuju!

evelýny
28.04.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem měla v knihovně dost dlouho nepřečtenou, protože jsem viděla dříve film a myslela jsem si, že příběh znám a tudíž mě kniha nebude zajímat. CHYBA!!!!! Konec knihy mě fakt paralyzoval a jsem ráda, že jsem si na ni udělala čas.
Takže, kdo váháte s přečtením knihy, tak nekoukejte a začněte číst. Stojí to za to.

petra4080
11.03.2016 4 z 5

Velice smutná kniha, krásné zpracování, zajímavý vývoj hlavní hrdinky.

rarášek
11.02.2016 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla už dávno, ale pořád si ještě pamatuji, jak se mi moc a moc líbila. Postupně se v příběhu sbližují dcera Grace se svou matkou Annie, Annie s Tomem, navrací se ztracená důvěra a zaceluje se natržený vztah mezi Grace a Tulákem. Tuhle knihu jsem četla dřív než jsem viděla film a když jsem pak viděla film byla jsem trochu zklamaná a musím napsat, že kniha je rozhodně lepší. To, že tam něco sem tam z knihy chybělo jsem skousla, ale oni úplně to úplně usekli a ten knižní konec tam vůbec není a to se mi na tom právě nelíbí. Ten konec byl velmi tragický, ale byl i šťastný, jeden život ukončen a nahrazen novým. Nejšťastněji to rozhodně skončilo pro Grace a Tuláka. :)

EvelinH
20.11.2015 5 z 5

Úžasná kniha, mám první vydání a přečetla jsem jedním dechem a ne jednou. Slzy, radost, romantika, láska, realita denního života. Je tam vše. Kniha rozhodně lepší než film. Na rozdíl od filmu má kniha konec reálný jako ze života, ne sladký americký...

NessaIssil
21.10.2015 5 z 5

Knihu jsem četla až po několikerém shlédnutí filmu. Věděla jsem, že konec je jiný, přesto mě to však hodně překvapilo. Nicméně knihu hodnotím velmi dobře, i když v ní šlo hlavně o vztah dvou lidí, nikoli o práci zaříkávače. Ale ráda se k ní po čase opět vrátím :-)

Dastinek
24.09.2015 5 z 5

Úžasná kniha! Hned po přečtení jsem ji musela vyprávět kamarádce!

petra6006
06.08.2015 5 z 5

Nádherná kniha

alfinha2321
17.07.2015 5 z 5

Jedna z knih, které formovaly mé mládí. Četla jsem jí stylově na koňském táboře a hluboce prožívala jak příběh ústřední dvojice, tak i linii duševně i tělesně pošramoceného mladého člověk. Navíc v prostředí pro mě kouzelném, koňském.
Po nějaké době jsem pak viděla film, který je taky dobrý, ale kniha je jednoznačně lepší - zejména konec! Ať si každý říká co chce, ten kus romantického kovboje ve mně to fakt ocenil :)