Zaslíbení

Zaslíbení https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147747/mid_zaslibeni-tnn-147747.jpg 4 191 42

Zář série

< 3. díl

Láska smrtelníka Xaviera a andělské Bethany je vystavena ještě větší zkoušce, protože oba mladí lidé se vzepřou zákonům nebes a vezmou se. Krutý trest na sebe nenechá dlouho čekat: přichází sedm zločinných andělů, kteří se snaží vztah Beth a Xaviera zničit, zahubit Gabriela a Ivy a nastolit v nebi vládu temnoty. Jediný způsob, jak jim můžou uniknout, je odchod mezi smrtelníky jejich věku. Bude Bethany nucena navždy opustit svou životní lásku?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Heaven , 2012

sibrinka
17.08.2015 5 z 5

taky krásný,ale první díl se mi líbil nejvíc :)

Ivy
01.04.2015 5 z 5

Musím říct, že celá série je něco opravdu originálního. Jistě, je spousta knih o andělech, ale ne o takových jako jsou v této série. Ze začátku mi přišlo, že zapojit do toho všeho Boha není zas tak zdařilé, ale ke konci jsem musela změnit názor a zdá se, že přesto tohle dělá knihu tak výjmečnou.
Poslední díl, byl napínavý a hlavně místy smutný. Trošičku mě štvalo jak tam muselo umřít a trpět tolik lidí pro lásku dvou jiných, ale je pravda že i Xavier a Beth si v sérii lecčím prošly a jsem jedině ráda, že to spisovatelka neměla nutkání protahovat a ukončila příběh (a co je hlavní) štastně. Trochu mi nakonec chybělo shledání Gabriela, Ivy a Beth.
Stejně jako dvě knihy předtím i teď je Gabriel můj nejoblíbenější archanděl a je jen škoda, že se v příběhu neobjevuje zásadněji a víc, příběh o něm by mě taky rozhodně zajímal.

Verína01
22.01.2015 5 z 5

Celá série je orosté Boží!!:'33
Tenhle díl byl nejhezčí:3 Nevím proč, ale na konci mi Xavier přupadal starý, to už jste tu ale psaly(Aspoń nejsem jediná).
Doufám že celou sérii sfilmují a bude i čtvrtý díl knihy, kde bude trange Ivy a Gabriela, velká rodinná oslava něco jako pozdní oslavení svatby, líbánky v Paříži, hovor o Emily jak pomáhala Bethany a reakce na vzkaz is Emily atd...
Prosté sfilmování a čtvrtý díl knihy by de hodil.
Obálka je taky boží :))
Celkový dojem je skvělý:'3
Doporučuji:*

kacaaba
14.10.2014 4 z 5

Tak tenhle díl se mi líbil nejvíc. Jen mě vadilo, že všechno trvalo tak dlouho. Nakonec to dobře dopadlo, ale ten happy end byl moc krátký. Chyběla mi poslední kapitola, jak jsou šťastní, jak se setká se sourozenci, kamarády, jak dopadla Molly...škoda. Možná bude ještě jeden díl.

Katie46
17.09.2014 5 z 5

No konec dobré, všechno dobré. Vlastně jsem jiný konec nečekala, než dobrý. =) Jsem ráda, že i přes všechno zlé zůstali spolu. Kniha se mi líbila. Celá série byla pěkná a jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.
Mít kluka jako je Xavier by se líbilo asi každé holce. =D
I když se mi kniha líbila i konec byl dobrý, tak mi tam chybělo shledání s Gabrielem a Ivy. Přeci jenom tam vystupují celé tři knihy
a jsem důležití a ke konci se tam ani neobjeví, konec byl sice dobrý ale nečekaný. =)

Roselunda 1928
05.08.2014 5 z 5

Přišlo mi to trochu slabší než ostatní díly, nevím proč. Nemůžu se rozhodnout, tak asi dám 4,5 *....
Takže:
1. Wade je vážně pitomec.
2. Rafael má něco do sebe, ale můj hrdina bude vždycky Xavier :* :DDD
3. Proč mi to přišlo takové přeplácané?:(
4. Proč se mi zdál Xavier na konci nějak moc starý, i když mu bylo teprve jednadvacet?
5. Xaviera mi je vážně moc líto, ještě že to dopadlo tak, jak to dopadlo, jinak bych tomu dala ****
Ale už dost o Xavierovi :D
6. Podle obálky jsem si představila, jaý asi bude konec. Trochu se to vyplnilo.
7. Konec mě potěšil.
8. Obálka je úchvatná.
A přece se ke Xavierovi ještě vrátím :)
9. SPOILER Proč si všichni myslí, že se Xavier narodil až druhý, když byl první? Že by Claire byla adoptovaná? To mi nějak neleze do hlavy...
10. Ale aspoň chápu, proč je tak super :* :D
11. Nechtěla bych zažít to, co Xavier a Bethany, teda Ford a Laurie, zažili na vysoké. SPOILER (?) Vážně bych nechtěla, aby mi někdo manžela pozval na rande :P
12. Všechny díly musím pochválit za originalitou.
13. Přála bych si, aby tuto trilogii autorka napsala ještě jednou, ale z pohledu Xaviera. Bylo by to děsně zajímavé a velká výzva pro paní autorku!
14. Chybí mi epilog "O pět let později", kde bych se dozvěděla, že mají miminko a jsou móóóóóóc šťastní :D
15. A to je asi všechno...

Roselunda 1928
03.08.2014 5 z 5

Tak oni se vezmou? Super! :D

Perla
03.08.2014 5 z 5

jedným slovom: úžasné :-)

Anne Leyyd
31.07.2014 4 z 5

Velmi zdařilý poslední díl série Zář, jejíž samotný konec mě bohužel zklamal :-( Pokud jste četli předchozí části, pak si ale Zaslíbení nesmíte nechat ujít.

Zklamala mě především spousta nevyužitého potenciálu a možností, které autorka do děje zasadila a následně je nevyužila. Kromě konce jsem si však celou knihu užila, protože jinak byla napsaná opravdu zajímavě, svižně a dobře. MILUJU RAFAELOVU POSTAVU a na jeho hlášky a entrée budu vzpomínat snad pořád :D

Při sečtení kladů a záporů si nemůžu pomoct a (i přes trochu zmrsknutý konec) musím dát 4 hvězdy.

Scharks
23.07.2014 4 z 5

Celá série se mi moc líbila a moc příjemně se četla :o) I když Beth zůstala po celou dobu lehce natvrdlá, ale i přes to jsem si hlavní postavy zamilovala :o) Je to krásné oddechové čtení protkané dávkou napětí a různých zvratů - vřele doporučuji. A obálky jsou prostě dokonalé! :o)

barca8336
16.06.2014 5 z 5

Celá série SUPER, pořád nějaká akce. Poslední díl mě trošičku zklamal, ale to jen kvůli toho, že mi vadilo, že je tam spousta věcí nedořešených. Třeba co Gabriel a Molly? A co Wade, co se s ním nakonec stalo? Klidně bych uvítala i pokračování :-). Jinak celá série skvělá a patří mezi moje oblíbené :-).

trynitrix
26.05.2014 4 z 5

Tak poslední byl o hodně lepší než předchozí už jen ze zvědavosti jak to vše dopadne :-)

Kateriska
18.03.2014 5 z 5

Knihu jsem si koupila už asi před rokem a dlouho jsem se do ní nemohla pustit. Teď jsem se k ní konečně dostala a jsem překvapená, vzrušená a ohromená. Australská spisovatelka se ve svém psaní od prvního dílu opravdu zlepšila. Děj je strhující a napínavý. Stále se něco děje.
Kniha má jednu malou nevýhodu. Zdá se mi, že je nedokončená. A já marně toužím po dalším díle.

2368
14.03.2014 3 z 5

Musím říct, že po přečtení druhého dílu jsem už ani poslední nechtěla číst.Knihu jsme už ale měla koupenou tak ji přečetla. Byla lepší než zmiňovaný druhý díl a konec mě příjemně překvapil.

bzdenca
24.01.2014

Nádherný konec, vynikající zápletky. Všechny tři knihy se mi moc líbily, ale poslední díl jsem přečetla jedním dechem.

Majafa
03.01.2014 5 z 5

Hezké zakončení série, litovala jsem Xaviera, že musel 2 roky sám trpět, ale vydržel a počkal :)

ciniminisek
31.12.2013 4 z 5

OBSAHUJE SPOJLER: Poslední díl této trilogie se mi líbil. Řekla bych, že možná nejvíc ze všech třech dílů. Přesto pár připomínek mám. Po velkém odhalení tzn. obchodu, když už se vše mělo dokonat, tak si někdo přijde (Rafael, který byl mimochodem suprový), řekne dvě věty a je po boji se samotným velkým Luciferem? Nesmyslné! To samé jako pro bláznivého Wadea byl celou dobu Xavier jen Ford, ale v restauraci mu po celou dobu říkal Xaviere. Nevím zda je to chyba spisovatelky, nebo překladatele, ale dost mě to tam mátlo. Boj dvou žen - z niž jedna je anděl, druhá duše - v nebi? To jako vážně? Pak samotný konec. Byl velmi krásný, až slzy to do očí hnalo. Bohužel se mi nedostalo velkého shledání se sourozenci. Tak jako jsem byla zklamaná, že Beth nepředala Xavierovi vzkaz od Emily. Očekávala jsem, že i vztah Molly s Michaelem se trochu vysvětlí. Náhlé zmizení Ivy mě také zmátlo a čekala jsem, co se z toho ještě vyvine. Prostě mi tam přišlo dost věcí nedomyšlených. Jako kdyby spisovatelka s tím měla nějaké plány a pak na ně prostě zapomněla. Za co ale chválím jsou časté akce a dostatek emočních scén. Hlavní hrdiny jsem si oblíbila a nevadil mi z nich žádný, za což dávám velké plus, protože poslední dobou se to, zas tak moc nestává. Celkově celou sérii klasifikuji jako mírně nadprůměrnou. Není to úplná pecka, ale dokážu si představit, že za pár let si ji přečtu znovu. Velká pochvala také patří obálkám - jsou nádherné.

Markett
22.11.2013 5 z 5

Happy end! :) Tahle knížka se mi strašně dobře četla. Začátek se mi moc líbil, i když se mi zdál trošku smutný. Pak celá zápletka byla naprosto dokonalá. Líbilo se mi, že láska Bethany a Xaviera vydržela všechno. Nakonec to všechno dobře dopadlo a já si myslím, že tato série byla krásně zakončena. :)

Alena_S
08.11.2013 5 z 5

Panejo, to byly nervy!! Perfektní a napínavé

nanuk2503
29.10.2013

Tak, a nejraději mám Rafaela :D...... Jinak moc pěkné děje, ale někdy se mi zdá, že nejsou úplně dokončené :(

australská literatura andělé

Alexandra Adornetto