Žár a led

Žár a led https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412855/bmid_zar-a-led-EuL-412855.jpg 4 171 171

Nepřátelé a milenci série

< 3. díl

Ambra Vinterová sní o skvělé kariéře ve významném švédském deníku, kde pracuje už několik let jako řadová novinářka. Kvůli práci přijíždí těsně před Vánoci do rodného městečka Kiruna na samém severu Švédska. Jde o druhořadý, nezajímavý úkol a Kiruna je navíc právě v prosinci snad nejtemnější místo na světě. Ambřiny vzpomínky na hrozné zážitky z dětství v pěstounské péči to ještě umocňují. Přesto ale právě tady potká muže, který ji silně přitahuje. Tom Lexinton opustil vojenské speciální jednotky a stal se bezpečnostním expertem. Stále ho však trápí noční můry z poslední mise v Čadu, kde málem přišel o život, a trpí posttraumatickou stresovou poruchou. Pronásleduje ho i marná touha po Ellinor, která mu zlomila srdce. Setkání s Ambrou mu do života přináší příslib světla a žáru – kdyby se odvážil nechat všechno, co ho trápí, za sebou. Ambra se přinutí postavit ke své bolestné minulosti čelem a odhalí příběh, z něhož se nečekaně může stát celonárodní sólokapr. Ona i Tom se musí rozhodnout, zda dají svému vztahu šanci. Žár a led je poslední díl trilogie o silných ženách – skvělé firemní právničce Natalii De la Grip, humanitární pracovnici Isobel Sorensenové či novinářce Ambře Vinterové. Každý díl má svou nepřehlédnutelnou hlavní hrdinku, nezávislou ženu se silnou osobností, nadšením pro svou práci a sex-appealem, který konečně objeví ten pravý. Ponořte se do jejich nezapomenutelných příběhů, které mají všechny atributy dobrého čtení, od zajímavých, vícevrstevných hrdinů až po nečekané zápletky a rychle se odvíjející košatý děj v nevšedním prostředí, ať už jde o vysoké finance a byznys, humanitární pomoc v Africe nebo švédský sever.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

En enda risk , 2016

IvikaS
26.10.2019 4 z 5

Mám ráda když mě kniha inspiruje a tady jsem dostala jsem chuť vyrazit za polární kruh, podívat se na polární záři.

alzbeta4340
25.10.2019 5 z 5

Já si početla skvěle. Větší rozsah mi nevadil, bavila jsem. Nejlepší z této série je první díl, tento třetí "Žár a led" byl přeci jen více psaný ve schématu romancí. Ale přesto je to velmi povedená a zajímavá oddechovka.

MartinaF
28.09.2019 4 z 5

Mám za sebou poslední díl této trilogie a musím říct, že se i tentokrát autorce příběh povedl a čtení jsem si užívala od začátku do konce. Když však srovnám všechny tři knihy, tato by se umístila na pomyslném bronzovém místě. Autorka mohla ubrat v počtu stran (to je teď móda, co další díl, to více stránek?) a taky druhý příběh nebyl tak úžasný jako ve dvojce.

I když to není vyloženě červená knihovna s hloupými postavami (i to se, bohužel děje), erotických scén tu bylo vcelku dost a možná někomu rozbuší srdce. K tomu zajímavý příběh se sympatickými hrdiny (která z čtenářek obdivuje Toma?).

Trochu mi vadil přeslazený konec, ale ten jsem překousla. Autorka to musela nějak velkolepě ukončit.

Z knihy (a potažmo z celé série) mám velmi příjemný pocit a určitě ji můžu doporučit. A já se poohlédnu po dalších autorčiných knihách.

LilianaFalcon
27.09.2019 4 z 5

Ty 2 předchozí díly se mi nelíbily, ale tenhle byl skvělý. Toma i Ambru jsem si ryche oblíbila, zápletka byla povedená a vůbec jsem se nenudila.

Hany.Honey
25.09.2019 4 z 5

Čtivé, zajímavé, ne trapné. Prostě velice dobré. Úsměvné mi přijde jen to, že autorka ve všech knihách této trilogie má strašně přeslazený epilog ve stylu "šťastně až navěky" .

Litocha
21.09.2019 3 z 5

První díl se mi líbil moc, tenhle podstatně míň. Kniha působí rozvlekle (aby ne, při takovém počtu stran), ale nejdramatičtější situace v závěru byla odbytá, Ambra mě místy dráždila (bylo toho víc, ale hlavně její chování v Tomově kauze, které bylo eticky dost na hraně, a zoufalá nejistota v emoční oblasti), Jill mi byla vyloženě nesympatická (a vůbec mi druhý milostný příběh připadal nadbytečný).
To, jak se autorka pokoušela prezentovat Ambru jako seriózní novinářku píšící o senzačních událostech, mě nepřesvědčilo. A chvílemi z toho byla už docela silná feministická agitka.
Ale Tom byl sympatický (i když se v tom taky pořádně plácal) a ocenila jsem, že mě kniha zavedla na mně neznámá místa. Milé bylo setkání s postavami z předchozích dílů (i když dvojka mě ještě čeká). Celkově jsem čekala trochu víc.

adela2230
14.09.2019 4 z 5

Kniha je zajímavá, jako předchozí díly. Krásně zkombinované jednotlivé příběhy. Možná občas delší popisy, ale nic neobvyklého. Za mě určitě stojí za přečtení.

lusitta05
15.08.2019 4 z 5

Pekný príbeh, mne sa Tom páčil a napodiv ani Ambra ma nerozčuĺovala. Aj ostatní z predchádzajúcich kníh sa objavili. Za mňa dobré.

SBH
13.08.2019 5 z 5

Naprosto dokonalá romantika. Ambra byla sympatická a ta jediná hloupost, kterou vyvedla - útěk z domu za sněhové bouře, se dala i pochopit vzhledem k její nešťastné minulosti. A Tom byl k sežrání. Z celé trilogie jsem si tohoto hrdinu oblíbila nejvíc. Tísnivá tajemství sice tentokrát autorka odhalovala víc po lopatě, na druhou stranu mě bavilo, jak k sobě ústřední dvojice hledala cestu. A Jill s Mattiasem byli okouzlující.

astra3
29.07.2019 3 z 5

Pro mě příliš stran o ničem. Supervoják se svěří novinářce, kterou zná 5 minut a pak je překvapen, že chce napsat článek.

mikika
18.07.2019 5 z 5

tohle mi vážně sedlo, hrdina jak z akčních thrillerů postavou v romantice, to jsem si lebedila. ačkoli kniha není úplně nejtenčí, v závěru mi i bylo líto, že nemá víc stran (než "jen" těch 480...)

Lofda
12.07.2019 5 z 5

První dva díly jsem si zopakovala a těšila jsem se moc, až si přečtu i tento závěrečný díl. Přemýšlela jsem chvíli, jestli opět hodnotit plným počtem, ale ano, pět hvězdiček si zaslouží :-) Moc se mi líbí, že autorka vymyslela úplně jiný příběh, od předchozích se lišil téměř ve všem a zklamaná rozhodně nejsem. Poprvé jsem se "podívala" i severněji než do Stockholmu a doufám, že někdy třeba i já uvidím na vlastní oči polární záři, je to můj sen. Vždyť díky knížkám této autorky mě kdysi napadlo, že bych chtěla vidět Stockholm a letos to vyšlo. Je to krásné město, které stojí za návštěvu a navíc je fajn, když si místa popsaná v knize dokážu představit. Tentokrát mě moc nebavil příběh druhé dvojice, ale nevadí, Tom a Ambra mi to vynahradili.. Ne vždy mi Tomovo chování sedlo, ale do příběhu to patřilo a nějaké drama prostě nemůže chybět ;-) Víc už neprozradím, přečtěte si, doporučuji!

LenRan
26.06.2019 5 z 5

ANO, toto byl úžasný díl a krásné zakončení série. Drsňák Tom a bojovnice Ambra, oba s těžkou minulostí a ránami, které si pomohli navzájem vyléčit. Krásný příběh.