Zapomenuté krásy vlasti

Zapomenuté krásy vlasti https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303776/mid_zapomenute-krasy-vlasti-xXN-303776.jpg 4 4 2

Kniha Zapomenuté krásy vlasti, která vyšla v roce 1972, seznamuje čtenáře s opomenutými zajímavostmi u nás. Nikoli tedy s Pražským hradem, Karlštejnem či Špilberkem, ale s kulturními klenoty, které během času upadly v zapomenutí, exponáty s dojímavou historií a přírodními jedinečnostmi nacházejícími se stranou hlavních cest. Podle autora jde o „výlety, které stojí za to“. Tomu tvrzení neublížila ani léta, jež od napsání svébytného „cestopisného“ titulu uplynula. Doprovází ji 74, dnes již dobových, fotografií pořízených přímo Janem Šmídem a 15 nakreslených plánků, jak se k popisovaným místům dostat.... celý text

Apo73
12.04.2022 2 z 5

Tak to je bohužel slabota. Oceňuji, že si pan Šmíd našel skryté zvláštnosti "naší vlasti", že vcelku chytrým způsobem o nich referuje a že se snaží svá témata líčit s mírnými beletristickými prvky. Ale výběr oněch zvláštností nijak nedrží pohromadě, jsou za sebou řazeny velmi nepřehledně (není dodržen žádný princip), o jednotlivých tématech píše naprosto různě, někdy ani není dlouho jasné, o čem ta daná kapitolka nakonec je. Chápu, že to je výběr z časopiseckých článků, které ve své době byly populární, ale dnes to bohužel neobstojí.

hankam
27.12.2012

Kniha vydaná před 40lety...,černobílé fotografie, autor nászavádí do míst již tnekrát zapomenutých a dnes již možné neexistujících.