Zapomenuté dovednosti pro přežití v přírodě

Zapomenuté dovednosti pro přežití v přírodě https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519812/bmid_zapomenute-dovednosti-pro-preziti-v-F3C-519812.jpg 5 3 1

Možná milujete divokou přírodu. Možná jen toužíte trávit víc času venku. Chcete mít pocit, že se o sebe dokážete postarat v obtížných přírodních podmínkách. Zajímají vás postupy a technologie „z počátků lidského věku“. Díky 50 projektům s podrobnými pokyny, jak vyrobit nástroje, zbraně, přístřešky, keramiku, oblečení a další, je knížka dokonalým průvodcem v divoké přírodě. Každý projekt je doplněn fotografiemi, ilustracemi a užitečnými tipy pro stavbu, získávání materiálů atd. Autor je jedním z nejúspěšnějších tvůrců videí na internetu. Stojí za oblíbeným YouTube kanálem Primitive Technology s dnes už téměř 11 miliony odběrateli a průměrem 5 milionů zhlédnutí na video.... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl Příroda, zvířata
Vydáno: , Grada

Primitive Technology: A Survivalist's Guide to Building Tools, Shelters, and More in the Wild

vlkodlaq
28.11.2023 5 z 5

Tak dlouho jsem zvažoval koupi anglického originálu knihy mého oblíbeného youtube kanálisty, až vyšla v češtině a v zápětí jsem ji dostal od všímavé manželky. V knize se sice nedozvíme o moc víc, než je ve videích, nicméně některé detaily, ve videích nezmíněné (protože se tam nemluví), jsou docela důležité a je lepší prolistovat knihu než se proklikávat hodiny videí. Takže za mě super kniha a hodnotný kousek do mé tábornické/bushcraft/survival knihovny. Co jediné bych knize snad mohl vytknout, je malý rozsah. Autor mohl ještě s vydáním počkat, až bude mít víc obsahu, tj. více ověřených technologií a návodů.

Autorovy knížky

John Plant
australská, 1982
2023  100%Zapomenuté dovednosti pro přežití v přírodě

Kniha Zapomenuté dovednosti pro přežití v přírodě je v