Princezna v utajení

Princezna v utajení https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374994/bmid_princezna-v-utajeni-P5z-374994.jpg 4 217 65

Která holka by se nechtěla alespoň na chvíli stát princeznou? Lottie Pumpkinová o tom ve svých představách snila mnohokrát. Pak ji osud svede do jednoho pokoje v internátní škole Rosewood s Ellie Wolfovou. Princeznou, která touží po pravém opaku – být úplně obyčejnou holkou. Zdá se, že splnit si své sny nebude nic složitého. Stačí si vyměnit role a je to! Lottie se ocitá v nablýskaném a okouzlujícím světě aristokracie, který je však ve skutečnosti plný tajností, intrik a zrady. Za každou cenu musí ochránit tajemství své kamarádky, ale studium ve škole, blížící se ples v království Maradovia i tajemný kluk jménem Jamie ji přivedou ke zjištění, že šťastné konce jsou vyhrazeny pro pohádky, nikoli pro skutečný život… Vzrušující svět večírků, politiky a zlých princezen, to je první kniha v úplně nové sérii Zápisky z Rosewoodu.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Undercover Princess , 2017

3061
08.03.2021 5 z 5

Top! Miluju

Knihovnice01935
02.02.2021 4 z 5

Pěkný příběh, napínala jsem se u něho a trochu mi připomíná pohádku Barbie a Škola pro princezny. I když všichni říkají, že by chtěly aby skončil Jammie s Lottie, já bych chtěla aby skončil s Ellie. Knihu doporučuji.

Audrey122
05.01.2021 2 z 5

Moc hezký nápad i příběh, na to že se to všechno odehrává v pohádkovém prostředí je to napínavé. Lottie i Ellie jsou mi sympatické a miluji jejich stále vyvíjející se přátelství, Jamieho mám taky moc ráda a ikdyz vím že to není možné, chtěla bych aby byl s Lottií

Anet962
31.10.2020 3 z 5

Ze začátku jsem zjistila že kniha má žánr dívčí romány tak jsem čekala na lásku Lottie a Jamieho protože prostě mi příjde že se k sobě hodí, ale bohužel kniha nesplnila to na co jsem čekala ale uvědomila jsem si že tam byly zase jiné momenty které byly napínavé takže jsem se rozhodla že si knihu nechám, ale že začátku mě kniha moc nebavila ale vždycky jsem si tak řekla "ne ! Nesmím jí přestat číst co když tam bude něco hodně zajímavého" a s toho plyne ponaučení nikdy nikdy nepřestávej číst ať ti něco neunikne, jinak abych okomentovala kniha nebyla nejlepší ale příběh byl skvělý

KatieWolfLover
27.10.2020 4 z 5

Knížka splnila má očekávání, v některých částech byla však mírně nedostatková, zatímco jiné části mě moc potěšily.
Podprůměrné bylo celkově popisování. Rosewood mi přišel jako kouzelné místo, ale chyběly mi informace, které jsem očekávala. Doufala jsem, že se autorka občas více zaměří na místo, než na samotné postavy. Uvedeno bylo, že žáci mohou navštěvovat kroužky a některé z nich mi připadaly dosti zajímavé na rozvedení. Nebo bych se ráda dozvěděla o jednotlivých kolejí a jak žáky zařazují. Také mne občas štvaly ploché charaktery vedlejších postav, které mnohdy splývaly.
Co se mi ale líbilo, byl vztah mezi dívkami. Lottie i Ellie jsem si opravdu oblíbila byly mnohem rozvinutější než ostatní postavy.
Celkem se těším na další díl, i když ho nutně číst nepotřebuju.

Fortuna7
26.10.2020 5 z 5

Moc hezká kniha

bookwoman
23.09.2020 3 z 5

Tuto knihu jsem četla, i když je spíš pro mladší čtenářky než jsem já. Myslím, že kdybych knihu četla několik let zpět, tak bych si to užila více. Oblíbila jsem si Lottie i Ellie, jejich přátelství bylo takové pravé a moc pěkné. Propojení královského světa s tím normálním bylo zajímavé.

Nathalinkaa
27.08.2020 5 z 5

Miluju tuto knihu.
Lottie a Ellie jsou mi sympatické.
Skvělá knížka

Bajuli
02.08.2020 5 z 5

Kniha na první pohled vypadá krásně, ale i "dětinsky". Pokud si to někdo myslí, je na velkém omylu! Knížka je boží! Knihu bych doporučila náctiletým holkám, které se začínají zajímat o kluky a mají rády vtipné momenty. Přečetla jsem všechny tři díly a všechny jsou úžasné!! Jedna z nejlepších knih, které jsem četla..

Tess23
23.07.2020 1 z 5

Udělala jsem zřejmě chybu, že jsem Princeznu v utajení četla až po sérii Selekce (K. Cass).
Příběh je zajímavý, v průběhu čtení jsem si dělala tipy na hlavního "záškodníka", rozuzlení mě překvapilo. Nicméně bohužel dávám jen 3*.

Janpa
18.07.2020 5 z 5

O knize jsem slyšela už dříve, ale nějak jsem se neměla k tomu, abych si ji přečetla. A dělala jsem obrovskou chybu. Tuto knihu mi půjčila sestřenice, když jsem ji požádala o něco, co mě dostane z čtecí krize, která u mě už nějakou dobu trvá. A Princezna v utajení byla po dlouhé době kniha, kterou jsem dočetla do konce a dokonce mi to netrvalo ani týden.
Tato kniha je napsána velmi čtivě a poutavě, že nás to nutí číst a číst. Chcete zkrátka vědět, jak to dopadne. Vřele doporučuji všem, kteří chtějí nějakou milou oddechovku, avšak ne naivní románek, se zajímavým dějem. Už se těším na další díl a doufám, že ani ten mě nezklame.

Bara_Pavlaskova
27.05.2020 4 z 5

Je to spíš YA, asi v půlce knihy už jsem věděla, co se stane, ale úplný konec mě překvapil. Doporučila bych to spíš holkám (asi 13-16 let?)

Knihomolka627
14.05.2020 5 z 5

Tato kniha je pro ty kteří milují dobro dobrodružství, tajemství a přátelství doporučuji :-)

sadlo
17.04.2020

Možno číst v době dospívání i v " starší " dospělosti. Neurazí, odpočinete si.

lucakuca
24.03.2020 3 z 5

Milé, čtivé až pohádkové. Nenáročná oddechovka pro malé romantičky. Mimi Harlekýn.

Andynka
01.03.2020 3 z 5

Kniha pro náctileté. Tedy nejsem zrovna cílová skupina.
Každopádně věřím, že kdyby mi bylo 12-14let byla bych z knihy mnohem víc nadšená.
Ale i tak se mi kniha líbila.
Bylo to milé čtení, jednoduché se snahou o napětí.
Mě by se více líbilo, kdyby zde bylo více těch princeznovských povinností. Představovala jsem si trošku Deník princezny, což tohle rozhodně není.
Každopádně milá pohádka, která neurazí a ani nenadchne.

@knihomolky
25.02.2020 5 z 5

Knížka mi sedla hrozně moc se mi líbila a stala se mojí srdcovkou!! Určitě doporučuji přečíst celou sérii .

tanecnica
28.01.2020 4 z 5

Opravdu literatura pro děti a mládež, myslím, adekvátní třináctileté holce. Ta bude nadšená. Pro mě už to není, málo děje, zvratů, vše je takové jemné :-) Ale nejsem cílovka, proto nemůžu objektivně hodnotit. Knížku jsem přečetla kvůli Výzvě - princezna jako vysněné povolání je prima představa :-)

Kristulda
08.01.2020 5 z 5

Není to můj šálek kavy, ale pujčila mi to kamarádka, tak sem to přečetla ze začatku sem si říkala že je to taková hodně jednoduchá kniha občas sem přeskočila nejaké řadky a vyhledávala konverzace, asi v půlce sem si říkala že to teda dočtu a další číst nebudu, po přečtení, musím říct že se děj o dost zlepšil bylo tam vše co ma být, kamaradství, napětí, láska, zrada,zápletka, druhý díl si přčtu těž se zvědavosti ale za mě je tato kniha spíše pro mladší čtenáře, myslím, že moje 12 letá dcera bude o dost nadšenější. Kniha není špatná, ale na mě moc lehké čtení. I přes to, že to není uplně můj šálek kávy dám 5 hvězdiček jelikož za mě se ji neda nic moc vytknout prostě hezký román pro teenegery.

@knihomolky
11.09.2019 5 z 5

Kniha se mi strašně moc líbila a rozhodně by jsem ji doporučila.Jdu se vrhnout na další díl.

romantika pro dospívající mládež (young adult)

Connie Glynn
anglická, 1994