Zápisky osamělého poutníka s autoharfou

Zápisky osamělého poutníka s autoharfou https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136601/zapisky-osameleho-poutnika-s-autoharfou-136601.jpg 5 2 2

Po výpravné knize Banjo dávných horalů ... představuje autor (opět trochu nezvykle, tentokrát však skroměji) jiný hudební nástroj blízký svému srdci - autoharfu, se kterou se vydává přes Atlantik pátrat po dalších drobných střípcích z osadnických časů. Kniha je nejen osobní zpovědí jednoho osamělého poutníka narozeného ve znamení věčného hledání, ale obsahuje i mnohá fakta dosud opomíjená a souvislosti zřídka vyslovované. Všudypřítomná autoharfa, jediná společnice a svědkyně poutníkova, zaznívá pak v každém z drobných příběhů a oživuje časy své dávno zašlé slávy. „Zápisky“ doplňují snímky z podivuhodné cesty a starobylé rytiny. ... celý text

Doug
22.11.2021 4 z 5

Zážitky Martina Žáka jsou podány čtivě, i když možná až příliš americky usměvavě, pozitivně a rozvláčně. I tak jsem si ale čtení užil.

tool
03.10.2012 5 z 5

Skvělá kniha, která potěší každého fandu old-time a bluegrassu a která přináší mnoho zajímavostí o venkovském životním stylu v USA. Velmi zajímavé jsou i kapitoly o Titaniku a o komunitě Amišů.

Martin Žák
česká, 1969
2003  50%Country Home . . . svět písní a dávných příběhů
2010  90%Zápisky osamělého poutníka s autoharfou

Kniha Zápisky osamělého poutníka s autoharfou je v