Zamkni poslední dveře

Zamkni poslední dveře https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456004/bmid_zamkni-posledni-dvere-5Xm-456004.jpg 4 451 451

Román vypráví příběh osamělé a opuštěné dívky bez rodiny, práce i peněz. Hlavní hrdinka se chytá neuvěřitelné šance zvrátit svůj osud a dát si svůj život do pořádku. Snaží se stisknout tlačítko pro restart života tak silně, jak to jen dovede. Situace se však vyvíjí zcela opačným směrem. Okolnostmi je přinucena udělat věci, které nejen nechtěla, ale ani ve snu by ji nenapadly. Příběh z prostředí newyorského Manhattanu, bohaté smetánky, rodinného prokletí, věhlasné budovy a temné minulosti vás pohltí a nepustí.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Vendeta

Lock Every Door , 2019

Adýsek69
23.03.2021 5 z 5

Jako bomba. Tohle se opravdu povedlo. Ať už jsem četla Poslední dívku, Poslední lež nebo tohle všechny mě dostaly! Napětí, strach, nevědět co si myslet. Fakt super......

shootingstar
23.03.2021 2 z 5

Tak tato zápletka byla hodně přitažená za chlupy v podpaží. A ještě taková poznámka: pokud pětadvacetiletá holka má na celém světě jen jednu, slovy jednu kamarádku, na kterou se v případě nouze může obrátit, tak si zasluhuje všechno, co se jí stane.

WaN635
22.03.2021 4 z 5

Jako za mě dobrý a kousek víc :) .
Mělo to spád, námět více než zajímavý.

Kachle
21.03.2021 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale byla dost předvídatelná, hlavní zápletka se dala odhadnout již při výčtu obyvatel domu. Konec takový, jaký je u takových knížek obvyklý.

Lily101
19.03.2021 4 z 5

Zajímavé a napínavé to po většinu času bylo, ale přijde mi, že poslední dobou takových knih je víc(resp. ty, které jsem četla v poslední době já☺️) a od cca poloviny knihy se v textu objevují obě domněnky, které jsem již četla v jiných knihách. Podobnost s knihou “Rosemary má děťátko” opravdu je. Bát jsem se bála, ale nic až tak děsivého se nekonalo, což mě možná trochu zklamalo. SPOILER: Neuvěřitelné se mi zdálo to, jak je možné, že v knize se z bytu klasického rozčlenění vyklubou byty dva(moc to nechci nazývat pravým jménem, byť je to označeno jako spoiler) KONEC SPOILERU.

Knihu jsem četla 5 dní, ale to jen kvůli záměrnému omezení počtu stran na den z důvodu (nejspíš) vícedenní migrény, avšak v jedné části jsem se musela do čtení nutit, leč následně se děj velmi rychle opět “rozjel”.

Pár nesrovnalostí v textu je, ale většina z nich se dá brát tak, že není jisté, zda je to nesrovnalost či ne(v tom případě to za nesrovnalost samozřejmě nepovažuji), ale za mě jedna velká je na str. 369 ve 4. odstavci(Kde se odnikud náhle objevil nůž? To jako byl položený na knihovničce?).

Arkagas
15.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Dlouho se ke mě nedostala tak dobrá kniha jako je tato - možná v poslední době bych ji mohla srovnat leda s nočním filmem. Jules po rozchodu s přítelem a vyhazovem z práce sežene místo jako rezidentka v proslulém domě na Bartolomějské ulici nedaleko Central Parku. Stará budova s chrliči je místem, kde vždy bydleli jen velmi bohatí, nebo velmi známí lidé, kterým záleželo na svém soukromí. Tudíž bydlet zde na 3 měsíce a ještě dostat 12 tis.dolarů v hotovosti se zdá být snem. Opak je ale pravdou. Noční můra se naplno rozjíždí v momentě, kdy z domu zmizí Ingrid - kamarádka Jules a zanechá po sobě jen pistoli se vzkazem. Tahle kniha je dechberoucí, stránky ubíhají neskutečně rychle, nenajdete tu žádné hluché místo. Asi ve 3/4 kdy kniha směřovala k tomu, že se bude jednat o nějaký satanistický kult a rituální vraždy jsem byla znechucená a říkala si jen: "proboha proč zase.." ale i mě Riley dokonale zmátl a dostal mě tam, kam chtěl. Nic takového se tam totiž neděje.
Předchozí dvě knihy Rileyho se mi líbily ale to co obsahuje tato kniha je masakr. Masakr za který smekám a docela mě děsí, že tohle by mohlo být i reálné. Po řetězu a tanci skalpelů mi tahle kniha neskutečně zvedla čtenářskou náladu.

kackahracka
13.03.2021 5 z 5

Tak tohle mi sedlo! Bezvadný koncept, který mi trochu připomněl Všude kolem černý les. První kapitola odkryje karty, vysvětlí, že je něco špatně a navodí dokonalou atmosféru. Následuje pohled do minulosti, na dny, které neštěstí předcházely a pozvolna k němu míří. Jako když posloucháte odpočítávání startu rakety. Nedá se přestat číst, nelze knížku odložit, musíte vědět, co se tam stalo. Byla jsem dokonale polapena, dokonce jsem i přihmouřila oči nad pitváním traumat z minulosti (které jinak v knížkách nesnáším). Snad bych jen trochu ubrala na počtu stran, byla jsem tak napnutá a nedočkavá, že jsem si druhou půlku nedokázala dostatečně užít. Iritovalo mě, že mi k rozuzlení zbývá příliš mnoho kapitol. Samotné vyvrcholení bylo uvěřitelné a reálné, což vždycky potěší. Za mě super!

Flafinka
13.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Napinave to bylo. Jules mi ale nejak splyne se spoustou jinych postav a upadne v zapomneni. Utkvel mi George a fascinujici dum. Chtela jsem se ale vic bat a vic se desit toho, co tajemneho z toho vyleze. Zalezitost na dva dny, oddechovka. Hlidejte si sve ledviny!

vera4669
13.03.2021 2 z 5

Váhala jsem v počtu hvězd, nakonec průměr a to jak z důvodu, které píše níže Rave tak i proto, že cca do půlky knihy jsem se do čtení nutila. Moc mě to nenadchlo, ke konci trochu rozjezd a nějaké to překvapení, ale jako celek hodně průměrná kniha, která nenadchne, ale ani neurazí. První setkání s autorkou a asi to tak zůstane.

em75
10.03.2021 5 z 5

Pane jo, tahle spisovatelova třetí knížka se mi líbila ze všech nejvíc. Měla jsem trochu strach, že to bude kopie "Rosemary má děťátko", naštěstí se to začalo ubírat jiným směrem. Za ten konec můžu jen poděkovat.

Rave
08.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Dost dobrej příběh! Pět hvězd však nedám a řeknu vám proč. POZOR SPOILER. Protože opět, OPĚT tu máme sálodlouhou pitvu osobní rodinné tragédie jedné rodiny, čili drama v jinak velmi slušně rozběhlém thrilleru. Proč?! Jakoby nestačila geniální a strašidelná dějová linka a autor měl potřebu brnkout i na soucitnou strunu čtenáře. Zbytečné! Holka je sirotek, tečka. V thrilleru nepotřebuju číst, jak její rodiče trpěli a ona sama teskní a doufá, že je její kdysi ztracená sestra stále živá. Pokud mám náladu pobečet si, sáhnu po jiném titulu. Věcí druhou pak také bylo iritující dlouhé vedení hlavní hrdinky. Poté, co jí vzbudí výkřik a ona jde situaci duchapřítomně zkontrolovat, vnímá vystrašené chování kamarádky, děs v očích a prkenné odpovědi i postoj, tak si odkráčí zase lehnout s tím, že se asi spletla? A když přijde na to, že v domě postupně zmizelo víc lidí, spojí se i s jejich kamarády, najde mobil, pořád jí přijde zbytečné obtěžovat policii? Bože, takovou kamarádku fakt nechcete. Zvrat a závěr však pro mě byl tak originální a uvěřitelný, že si knížka spravila reputaci a zaslouží si velmi slušné čtyři hvězdy.

Jájinka
07.03.2021 4 z 5

To se mi hodně líbilo. I když ze začátku to tak moc napínavé nebylo.
,konec to dost vynahradil. Velmi čtivá kniha.

RADOST
03.03.2021 5 z 5

Tak to mě bavilo! Naivita, důvěřivost, prozření, zajímavé rozuzlení. Příběhem prostupuje tajemno a čím více se rozplétá, tím více z něj mrazí. Čtivé, napínavé. S přibývajícím počtem stránek vzrůstal i můj počet hodnotících hvězdiček. Doporučuji.

85098211
01.03.2021 5 z 5

(pozor, malý spoiler)
Tak tato kniha je fakt peckoidní záležitost! ;-) Strhne vás do svého víru hned od prvních stránek a nepustí až do úplného konce. Jules je sympatická mladá žena, která se má na dobu přechodnou stát obyvatelkou jednoho luxusního a zároveň zvláštního domu. A nejenže za to nemusí platit vůbec nic, právě naopak - má dokonce dostat opravdu hodně velké peníze... Postupně se s několika lidmi spřátelí, ale už po velmi krátké době se začnou objevovat nesrovnalosti a začnou se kupit podezřelé události. A když posléze zmizí její sousedka Ingrid, tak to samozřejmě Jules nedá a ona se ji vydá hledat. A nejen to, nutně musí odhalit také temnou minulost domu a jejích bohatých obyvatel... No a ve finále už jde doslova o život. Víc už ale prozrazovat nebudu, jinak bych vás - ostatní čtenáře - ochudila o překvapení :-). Knihu doporučuji, určitě si ji přečtěte, podle mého názoru je dokonce ještě lepší než autorovy předchozí ;-).

Polinka92
28.02.2021 5 z 5

Moji zlatí, tomuhle říkám příběh! Originální, čtivý, napínavý!!! Prostě wau!
Moc se mi líbí, že zprvu působí jako duchařina, ale zdání klame!

Musím jen pominout, že v jedné kapitole zamění dvakrát říjen za listopad, ale to se oproti celku zdá být maličkost.
Doporučuju všem.

knihomolkaJani
27.02.2021 5 z 5

Wow, tak to bylo něco. Autor se s každým příběhem překonává. Podle anotace mě tedy kniha neoslovila - ale jsem ráda, že jsem nedala na první dojem. Kniha je úžasná, mě totálně pohltila.
R. Sager je jistota skvělého příběhu.

DOPORUČUJI!

Katulinka69
23.02.2021 4 z 5

Tajuplná jízda na horské dráze, pomalé stoupání, vrchol a sešup až do konce . Super

olga9717
21.02.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Napětí mi nedalo knihu odložit. Dobře napsáno, příběh má od začátku spád. Těším se na další knihy tohoto autora.

DenisaV
17.02.2021 5 z 5

Od autora jsem jako první dílo četla Poslední dívku. Námět byl super, jen mi tam něco vadilo. Pořád to přikládám překladu, protože kniha Zamkni poslední dveře byla skvělá! Naprosto originální příběh o luxusním domě pro bohaté. Velice dobře napsané, čtivé, napínavé. Díky této knize u autora ještě chvíli zůstanu. Rozhodně doporučuji :)

lenkaabooks
08.02.2021 4 z 5

Tak to bylo sakra čtivé a napínavé a ten konec, tak ten byl bohužel uvěřitelný. Jules má pocit že získala vysněnou práci, v domě který je legendou. To jak moc se plete zjistí velmi brzy, když začne postrádat novou známou z téhož domu. A pak začne Bartolomějská vydávat svá tajemství.