Zamilovaný duch

Mladičká lady Demelza Langstonová po smrti rodičů žije s bratrem Gerardem na chátrajícím panství poblíž Ascotu. Sourozencům se naskytne výhodná nabídka pronajmout po dobu dostihů rodinné sídlo zájemci, který se již nestačil ubytovat v hostinci. Lord Trevarnon je v londýnské společnosti znám jako zhýralý muž, a proto Gerald rozhodne, že před ním svou sestru utají. Demelza se uchýlí do dobře ukryté komnaty, z níž se dá vyjít pouze bludištěm tajných chodeb. Díky jim vyslechne plán Trevarnonových nepřátel, jak odstranit ze soutěže jeho koně Crusadera, jasného favorita derby. Nezbývá jí než hosta varovat, ovšem tím také prozradit svou totožnost. Lord Trevarnon zachrání svého koně, zamiluje se do Demelzy, ale tím příběh nekončí......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30786/zamilovany-duch-30786.jpg 3.721

The Gost Who Fell in Love (1978)

Vydáno:, Baronet

Nemastné - neslané, tahle knížka od Barbary mě bohužel ničím nezaujala. Jsem ráda, že jsem to dočetla.

Ewik
19.04.2016

Asi si na to nikdy nezvyknu, ale vadí mi, jak Barbara Cartland píše 3tečky, když hlavní hrdinka mluví s mužem svých snů. Budí to dojem, že holka nedokáže složit větu dohromady a koktá.
Nicméně, musím knihu pochválit. Bylo příjemné ji číst, a ještě příjemnější bylo zjištění, že kniha nekončí "klasickým polibkem", jako většina. Byla to příjemná změna. Také bylo poznat, že autorka asi milovala dostihy, poněvadž byly celkem podrobně popisovány.

JaneHope
18.08.2013

Copak Cartland někdy popisovala víc než "byla to láska od Boha"? Píše takové ty odpočinkové slaďárny pro náctileté :) Ale občas je to milé si přečíst :)

lukyli154
31.07.2012

Útlá knížečka, která se dá přečíst za chvilku. Je škoda, že autorka poněkud přeskočila část, kdy se Demelza s lordem Trevarnonem (bože, to jsou jména) svěřují všem okolo o své lásce, takže vůbec nevíme, jak na to reagoval její bratr, který jí před Trevarnonem tak strašně schovával. To docela autorka "odflákla". A ta poslední kapitola...sladká jako med....Když mi bylo 15, tak jsem to žrala, ale teď mi to přišlo spíš k smíchu. Jo a pokud někdo čeká bohatě popsanou milostnou scénu, tak se nedočká ;-) Jinak přeji překné počtení.

Barbara Cartland

Barbara Cartland