Zamilovaný blázen

Zamilovaný blázen https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17099/bmid_zamilovany-blazen-cZy-17099.jpg 4 34 6

Známý pařížský scénárista Saša Nodier má za sebou dramatické období a hledá únik před světem a společností. V horách potkává mladou dívku Amélii, která tají před lidmi, že osiřela. Rozhodnu se spolu zůstat - každý z nich má k tomu své důvody. Postupně se ale sbližují, Saša díky Amélii získává zpět chuť žít, Amélie díky Sašovi dospívá.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le fou amoureux , 1988

Medunkavera
13.11.2021 4 z 5

Když už jsem několik let na téhle knížce oprašovala prach z její horní části, jak knížka stojí,
otevřela jsem jí a začetla se. Přečetla jsem tři stránky a moc mě zaujal nejen obsah, ale i styl psaní. Takový styl mám ráda.
Takže jsem si ji přečetla. Líbilo se mi to.

mcabr
08.09.2020 5 z 5

Pěkný příběh, kniha se dobře četla.

freejazz
28.12.2018 3 z 5

kúpil som vo výpredaji s tým, že keď bude čas, prečítam si. čas bol, prečítal som. oceňujem, že autor dokázal elegantne balansovať na hrane vkusu a nevkusu, oceňujem „jemné erotično“ aj letmé skice z prostredia celebrít. ale druhýkrát by som to určite nečítal.

Jája92
22.02.2017 4 z 5

Knihu jsem si vybrala náhodně a rozhodně toho nelituji. Příběh Saši a Amélie je zpracován pro mě poutavým způsobem a četla jsem s lehkosti a zvědavosti, jak hrdinové dopadnou. Doufám, že se dostanu i k filmovému zpracování.

Alienn
11.01.2016 3 z 5

Určitě to není jen laciný romantický příběh, postavy nejsou úplně jednoduché. Jen mi tak úplně nesednul styl psaní, dlouho mi trvalo, než jsem se začetla a není to kniha, která by ve mně zanechala nějaké větší pocity.

danazeskolky
23.11.2014 4 z 5

Kniha mě zaujala svou anotací, pak jsem se začetla a trochu jsem váhala, jestli mám číst dál - bála jsem se nějakého laciného příběhu z filmového světa. Naštěstí jsem pokračovala! A dobře jsem udělala:-) Zajímavý a čtivý příběh. Netvrdím, že je to nejlepší kniha, co jsem četla, ale hned jsem se začala pídit po další autorově knize a ono nic. Škoda. Nemusím mít vždy happy end, tady jsem však byla ráda, že to dopadlo dobře. Taková příjemná oddechovka mezi čtením jiných drsnějších knich (mezi Chatrčí a Tichým útěkem).

zfilmováno

Roger Vadim