Zamilovanost jako duchovní zkušenost

Pozorný pohled a poctivé přemýšlení nad skutečností zamilovanosti v lidském životě nám jasně ukáže její limity a stíny. Nejspíš tím přijdeme o ten romanticky naivní pohled na zamilovanost, ale snad uvidíme význam a krásu daru zamilovanosti mnohem lépe než dosud. Zkušenost zamilovanosti se nám může stát zrcadlem, ve kterém zahlédneme odraz duchovního světa. Většinou k tomu ale nevede šťastná zamilovanost, kdy je člověk naplněn až po okraj štěstím právě prožívaným. Ani nešťastná zamilovanost, kdy je náš pohled zastřen stínem bolesti a zklamání. Nejlépe nám k tomu poslouží zkušenost šťastně-nešťastné zamilovanosti, kdy nám v dosažení „štěstí“ v naplněném milostném vztahu brání jen naše láska. Láska k manželovi či manželce, láska k tomu druhému, láska k dětem, láska k Boží pravdě… Taková zamilovanost je náročnou výzvou k obnovení a prohloubení naší lásky. Naší lásky k druhým, k sobě a k Bohu. Kéž by tato knížka aspoň některým pomohla na této cestě růstu v lásce!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236602/zamilovanost-jako-duchovni-zkusenos-BVM-236602.png 4.52
Duchovní literatura, Náboženství, Rodina
Vydáno, Římskokatolická farnost Přerov

Kniha Zamilovanost jako duchovní zkušenost

kovboj
17.05.2019

Vynikající kniha, která objasňuje spoustu otázek a okolností týkající se zamilovanosti. Splnila má očekávání a poskytla mi návod, jak se správně zachovat. Autor skvěle čtivě popisuje skutečnosti a poskytuje dobrá přirovnání, někdy s trochu technickým nádechem, ale přesto dobře pochopitelné a jednoznačně vysvětlené. Doporučuji všem, nejen zamilovaným a nejen ženám. Kniha pomůže i lidem v manželství, jak obnovit vztah, vyvarovat se chyb a jak správně uchopit a pochopit případnou mimomanželskou zamilovanost. Opakovaně se vracím k různým kapitolám.

_Honza_
16.06.2015

Vřele doporučuji nejen zamilovaným !!!
Při čtení knihy jsem měl dojem, že naše manželství někdo sledoval ... Myslím, že bych se mohl podepsat pod každou větu. Myslím, že po přečtení člověk zjistí, kde třeba dělá chyby, co může zlepšit. Doporučuji ji i "preventivně" a hlavně nejen pro ženy. ... a taky doporučuji přečíst dvakrát.