Základy myslivosti

Základy myslivosti https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257441/bmid_zaklady-myslivosti-257441.jpeg 5 1 1

Druhý, samostatný díl publikace s podnázvem Myslivecká abeceda. - obsáhlé výklady pojmů používaných v myslivosti, lesnictví a péči o zvěř. Životopisné tabulky zvěře.

Literatura naučná Příroda, zvířata
Vydáno: , Novina (Brno)

díl II.

Hanina61
20.11.2019 5 z 5

Podotýkám, že nejsem hajný ani myslivec, byť to mám v rodinných genech, a taky jsem velká milovnice přírody a žiju skoro v lese... ale po strýčkovi hajném mi tu zůstalo pár knih, kterými se postupem času prokousávám. Tato Myslivecká abeceda od Josefa Žalmana je plná abecedně seřazených hesel vztahujících se k lesu, zvěři, myslivosti a i jako laikovi mi připadá hodně přínosná, byť se možná terminologie od doby vydání změnila. Doplněno životopisnými tabulkami zvěře srstnaté i pernaté, nejznámějšími mysliveckými písničkami i s notovým záznamem, černobílými fotografiemi loveckých psů, přehledem vábniček, noh ptactva, barevnými ilustracemi bažantů a divokých kachen a vajec zvěře pernaté. Zkrátka takový malý poklad v knihovně, a to nemusíte zrovna být nimrodi. :-)

Josef Žalman
česká, 1884 - 1947