Základy lékařské chemie a biochemie

Publikace je základním učebním textem předmětu lékařská chemie a biochemie pro studenty všeobecného lékařství a zubního lékařství. Některé její části mohou sloužit i studentům nelékařských zdravotnických oborů a také jako pomůcka při postgraduálním studiu i v přípravě na atestace různých medicínských oborů. Kniha se člení do čtyř základních oddílů: první seznamuje se základy fyzikální, bioanorganické a bioorganické chemie, druhý se základy biochemie, třetí představuje základy buněčné a molekulární biologie a poslední část pojednává o biochemii orgánů a funkcí. V závěru jsou popsány základy chemického a lékopisného názvosloví a shromážděny hlavní internetové zdroje k výuce lékařské chemie, biochemie a molekulární biologie. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56645/zaklady-lekarske-chemie-a-biochemie-56645.jpg 3.56

Kniha Základy lékařské chemie a biochemie

hu_87
16.10.2020

Pěkná učebnice, spousta ilustrací. Z biochemie zábavu asi neudělá nikdy, ale je to jedno z lepších děl u nás na trhu (co jsou zatím ještě dostupné).

AndyKar
14.07.2020

Textově dobrá učebnice, přehledné cykly, ale špatně mnoho vzorců (v lepším případě pouze chybí správně napsaný počet vodíků).