Základní příjem ve světě

Základní příjem ve světě https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476444/bmid_zakladni-prijem-ve-svete-89B-476444.jpg 3 4 2

Tato publikace pojednává o nepodmíněném základním příjmu, který se stává stále více diskutovaným tématem jak mezi vědci, tak mezi občany a politiky, kteří je zastupují. Téma se stále více dostává také do masových médií v mnoha zemích světa. Tato publikace seznamuje se základním příjmem pomocí představení hlavních argumentů a experimentů se základním příjmem v Evropě, Amerikách, Africe i Asii. Základní příjem přináší možnost zásadní civilizační změny pro všechny, včetně České republiky.... celý text

Tadeash
29.10.2021 2 z 5

Základní nepodmíněný příjem je důležité téma. Tahle knížka ale není dobře napsaná. Je nudná, stylisticky bídná a zbytečné opakování stejných myšlenek mi dává pocit, jako by autoři měli materiál na časopis, ale za každou cenu chtěli vydat knihu.

TheRaven
29.09.2021 4 z 5

Stručné, ale inspirativní seznámení s ideou nepodmíněného základního příjmu, jež přibližuje jeho podstatu, smysl, výsledky experimentů s ním či historii a zároveň vyvrací některé předsudky, které se s ním často pojí. Osobně mi připadá jako celkem pravděpodobné, že jeho zavádění do praxe není záležitostí daleké budoucnosti, nicméně otázek, zejména ekonomických (náklady, vliv na inflaci, atd.), které tato kniha v podstatě neřeší (a ani to nemá za cíl), je kolem celé myšlenky ještě dost.