Zakázané přání

Zakázané přání https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322674/bmid_zakazane-prani-OHz-322674.jpg 4 77 29

Ona je nejmocnější džinka ze všech. On je chlapec z ulice. Jejich láska otřese světem. Když Aladin objeví kouzelnou lampu, džinka Zahra se zjeví ve světě, který neviděla stovky let – světě, kde jsou zapovězena kouzla a samotná existence Zahry je nebezpečná. Aby přežila, musí se s pomocí prastaré magie skrývat, dokud její nový pán nevysloví svá tři přání. Jakmile se však naskytne příležitost vysvobodit se, Zahra se musí rozhodnout: je její svoboda důležitější než její láska? Vzrušující příběh o zradě, zapovězené lásce a nebezpečné magii.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Marmer Media

The Forbidden Wish , 2016

kklepkaa
16.03.2017 3 z 5

Reálně bych to viděla tak na 2,5, ale zavřu všechny oči a ty 3 hvězdy tomu dám. Zas tak špatný to nebylo. Dost jsem se na tuhle knížku těšila a i první kapitola byla úplně skvělá. Jenže pak přišla nuda, která se jen občas střídala s něčím zajímavým. Ten nápad pojetí příběhu se mi hrozně líbil. Škoda, že autorka z toho džinského světa nevytěžila o trochu více. Konec byl až moc přeslazený. Na druhou stranu jsem si u knížky bezvadně odpočinula a ten svět mě fakt bavil.

SBH
10.03.2017 4 z 5

Mám ráda přepracovaná archetypální témata a tato verze se mi líbila. Sice bych ocenila, kdyby jednou velkovezír NEBYL padouch, na druhou stranu vtipně nahradil pohádkového čaroděje. Aladinova motivace pro sňatek s princeznou byla skvěle vyřešená a zdůvodnění, proč lampu našel právě on, naprosto lahůdkové. Otrokyně lampy s vlastním názorem a odvahou za něj bojovat představovala skutečně silnou linku příběhu. A Aladin byl stoprocentní sympaťák.
Takže závady. Opravdu musí v každém fantasy probíhat hra o trůny? Jména postav (vyjma hlavních hrdinů) mi skřípala. Velkým problémem byla stylistika, časté opakování slov a dokonce hrubé pravopisné chyby. Zda se jedná o neumětelství autorky či zpackaný překlad, je otázkou.

PaluškaB
04.03.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila a četla se mi lehce. Sice mi občas děj připomínal pohádku od Disnyeho Aladin, ale nevadilo mi to až tak. Aladin mi přišel jako silný a rozumný muž, který se jen tak něčeho nezalekne až do té chvíle, kdy se se Zahrou ocitl na hoře Tissii. V tu ránu se v mých očích proměnil v ustrašeného malého chlapce.
Až na tuto výtku mi příběh přišel skvělý a poutavý, a k některým pasážím jsem se s radostí i vracela. Knihu doporučuji.

Jonny
21.02.2017 3 z 5

Dost se mi líbil "svět džinů", tedy to, jaké mají schopnosti a co je limituje. Do příběhu jsem se začetl rychle, zpočátku jsem byl nadšený. Ale moje nadšení vyprchalo poté, co se děj přesunul do paláce (a už tam zůstal).

miguelka13
21.02.2017 3 z 5

Nebylo to špatné, ale nemohla jsem se začíst...

Ellenizna
21.02.2017 5 z 5

Ano, Ano, Ano. Normálně nejsem fanoušek knih tohoto žánru. Popravdě - knihu jsem si koupila jen proto, že mne zaujal obal. Ale po přečtení asi první kapitoly jsem se do knihy úplně ponořila. Děj byl občas trošku nudný, ale po té přišly zase části, kde se něco dělo. Trošku mě zklamalo, že jako každá americká tvorba ( převážně filmy), má předvídatelný konec - tedy jejich love story. Ale příběh perfektní.

LadyAlis
19.02.2017 3 z 5

Zajímavý retelling příběhu Aladin a kouzelná lampa. Jako hlavní postava této knihy je džinka Zahra a samozřejmě zloděj Aladin, který je ale na druhém místě.
Kniha se mi chvílemi četla težce, ale jinak se mi líbila. Rozhodně se mi líbil nápad, že hlavní postavou je džinka, ale i to, že se příběh netočí jen kolem ní, ale i kolem Aladina.
Dávám tři hvězdičky z důvudo, že jsem se ke konci už opravdu ztrácela a že v ději je občas zbytečné zdlouhavé popisování. :)

Narissa
14.02.2017 1 z 5

Omlouvám se, ale ne. Bohužel vážně ne. Retelling mám hodně ráda, ale tohle se nepovedlo. V podstatě se dá říci, že všechno, co je tam nějak pěkné, je už v té původní pohádce, autorka nic nového nepřidává. Na začátku jsem si říkala, že je pěkné, že džin je ona a ne on, ale po dočtení musím říci, že by snad bylo lepší, kdyby to byl chlap. Jenže to by pak tenhle příběh vůbec nebyl...
Nechci spoilerovat, ale za mě říkám, že, i když jsou tam pěkné nápady, tak jsou špatně použité a příběh vyznívá strašně hluše.

milunka21
08.02.2017 5 z 5

Nádherná kniha, miluji retelingy. :-)

džinové

Jessica Khoury