Zahradníkův pes

Zahradníkův pes https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161281/bmid_zahradnikuv-pes-IKc-161281.jpg 4 26 3

Divadelní hra o třech jednáních, jejímž hlavním tématem je láska, závist a žárlivost. Poté, co se hraběnka Diana z Belfloru dozví o milostných pletkách mezi svým sekretářem Theodorem a služebnou, zahoří k němu nečekaně láskou. Ovšem hraběnčina povaha a společenské rozdíly mezi oběma aktéry dokážou celou věc pořádně zamotat. Co se ale stane, když se do milostného trojúhelníku vloží Theodorův mazaný sluha Tristan? Ze španělského originálu "El perro del hortelano", vydaného v I. svazku "Obras escogidas" nakladatelstvím Aguilar, Madrid 1958 přeložil a předmluvu napsal Emanuel Frynta. Graficky upravil František Muzika. Vydání první.... celý text

boxas
22.08.2018 4 z 5

Vtipné, lehce nemorální a zábavné.

Lenka4
27.09.2015 4 z 5

Velice svěží text, který dokládá, že ve věcech lásky jednali lidé i před staletími podobně jako dnes. Oceňuji to, že autor dokáže diváka (čtenáře) až do konce udržovat v napětí, kdo si koho vezme.

Zafiro
28.07.2015 5 z 5

Zajímavý milostný trojúhelník dvou žen a jednoho muže. Ten si ale ještě může vybírat, které z nich dá přednost. Není to ale ani tak o něm, jako spíše o Dianě a jejím vnitřním boji mezi láskou-citem a povinností vůči svému šlechtickému stavu. Zároveň nechybí touha po majetku a lepším postavení. Sečteno a podtrženo, docela divoké drama, ale přitom zábavné, ve kterém je to trochu jak v telenovele (ať žijí intriky!) a se zdárným koncem, ve kterém se určité nerovnosti rafinovaně vyřeší.

španělská literatura rozhlasové zpracování

Lope De Vega