Zahrada mlčenlivých

Ta chvíle přichází. Okamžik, který nemilosrdně odhalí a bez vytáček pojmenuje podvody a lži, které páchají. Švindlují se společností, rodinou i sami se sebou. V epicentru spouštěče ale nejsou sami. Vybrali si je duchové minulosti, kteří, jak se zdá, nemohou překročit práh zapomnění. Našli konečně parťáky do boje se svědomím? Co chystají? Trest, pomstu nebo volají o pomoc? Když beze stopy zmizí klavírní virtuos Tomáš Gerner, jeho žena Simona zoufale hledá aspoň nějaký náznak toho, co se mohlo stát. Na půdě domku, kam se nedávno narychlo přestěhovali, objeví podivné plány. Staré archy se vemlouvají, uzurpují pozornost, paralyzují. Jako by žily. Něco jí našeptává, že je na správné stopě. Přizve si na pomoc Tomova nejlepšího kamaráda Radka a po jedenácti letech manželství poznává pravou osobnost otce své dcery. Neměla o ní tušení a pozdě si uvědomuje chybu, kterou ve vztahu udělala. Svědkové dávné minulosti, skrytí v plánech tajemného pozemku, skočí po příležitosti…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437875/big_zahrada-mlcenlivych-FJv-437875.jpg 416

Kniha Zahrada mlčenlivých

pecinka21
09.07.2022

Většinou mě novodobý čeští autoři zklamou a knihy od nich jsou brak ale tato kniha je k přemýšlení s napínavým dějem vás vtáhne do děje a zjistíte že už chcete vědět jak to dopadne a přitom to do dokud nedočtete nevíte prvních 100 stran celkem nuda ale pak to opravdu stojí za to a další plus je že se odehrává v českých podmínkách určitě mám v plánu si od autorky přečíst něco dalšího tato autorka za mě umí psát

gad
18.04.2021

Velmi zajímavá kniha. Mystická a z našich rodných lánů. Moje chyba, že jsem , pro velký nápor osobních starostí, nečetl najednou. Kvůli tomu jsem se občas trochu ztratil. Je to čtení, které vás nutí přemýšlet, ne jen konzumovat. Obzvláště pasáž, kdy došlo k průlomu v pátrání a Simona s Radkem stojí před vraty zahrady, byla velmi vzrušující a napínavá. Myslím ,že pod taktovkou pana Stracha by to nemusel být špatný film, možná i seriál.

postrach
28.01.2021

Prvni kniha od ceske autorky,zacnzu zvolna.Celkovy dojem dobry.Cekala jsem neco jineho-vic nadprirozena,duchariny a krve.Chvilemi jsem nevesela co cekat.Kniha,ktera nuti premyslet.Ten zaver,uplne becekany.....Ctu dalsi knihy.

BARNIE84
26.01.2021

Kniha se mi dobře četla. I po několika měsících si dobře vybavuji její děj. To se mi nestává často. Psychologický román na mysteriózním pozadí. Trošku jsem se bála, že v knize najdu spousty klišé, ale byla jsem velmi příjemně překvapena neotřelými situacemi a vyústěním. Těším se na další román!

Pajka.cte
22.01.2021

Hodně dobrá kniha,snad moje nejtěžší.
Přemýšlení mi zabralo víc času, než samotné čtení.Super!!!

Gabriela5685
02.01.2021

Právě jsem dočetla a pocity mám smíšené . Pro mě trochu zklamáni. Ztrácela jsem se v dějových liniích a nejednou se musela vrátit zpět, abych si připomněla, která postava, kam patří. To samé i v případě myšlenkových pochodů hlavních postav, psaných větami dlouhými na tři i více řádků, kdy jsem na konci nevěděla, co bylo na začátku. Čekala jsem na konec, že se vše objasní, ale ten jsem asi taky dost dobře nepochopila. Zkrátka příběh to je určitě poutavý a čtivý, ale je třeba ho číst pozorně a soustředěně a občas popřemýšlet nad událostmi hlouběji.

EvaD121
02.10.2020

Čtivé, napínavé, člověk se nemůže odtrhnout....určitě doporučuji! Podle mého názoru je paní Kadlecová česká Barbara Erskinová :-) Těším se na další knihy této autorky!

ďula114
29.09.2020

super zážitek tato kniha, těžko by se hledala lepší, hodící se tak skvěle na pošmourný víkend, atmosféra je jedinečná a tajemně ponurá....nemám ráda duchařské knihy a tohle moc duchařina ani není...pravda je ale taková, že jsem cca do strany 65 uvažovala o tom, že jí odložím, ale nakonec jsem to (na doporučení osoby, která knihu četla) prolomila a pak už ji nemohla odložit....je tam více dějových linek a člověk musí být pozorný, jinak se lehce ztratí..kolikrát jsem musela i zalistovat zpátky.....bylo mi líto, že zde má kniha tak slabé hodnocení a tak jsem si zrovna kvůli této knize zde založila profil abych to uvedla na pravou míru.