Zahrada kouzel

Zahrada kouzel https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508045/bmid_zahrada-kouzel-P3p-508045.png 4 248 248

Romantický příběh dvou sester z malého městečka v Jižní Karolíně, které mají magické nadání a trable s láskou. Claire pěstuje na zahradě jedlé květiny, z kterých vaří kouzelné delikatesy a mění jimi životy lidí, Sydney dokáže česat a líčit tak, že vyzdvihne to, co je na každém nejkrásnější. Přesto se Claire bojí lásky a Sydney utíká od násilnického manžela. Pomůže jim kouzelné muškátové víno, které k vám přiláká toho, koho nejvíc potřebujete?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Garden Spells , 2007

anmaride
10.02.2019 2 z 5

Tato kniha pro mě byl takový pokus. Běžně romány pro ženy tohoto typu nečtu. Avšak v mé slabé chvilce, kdy jsem potřebovala opravdu oddych, jsem tomu dala šanci a vyzkoušela se začíst. Překvapilo mě vysoké hodnocení. Děj je předvídatelný, konec jasný od prvních stránek. V podstatě mi před očima běžel ten typicky sladký německý romantický film. Ženy typu “ne, ne, ano, ne, ano” - nerozhodné, hysterické. Ale to asi ke knihám tohoto žánru patří. Prvky fantasy, bylinky a kouzelná jabloň zvedly mé hodnocení na dvě hvězdy.

Teri27
13.01.2019 5 z 5

Krásná, oddechová knížka ????

intelektuálka
05.11.2018 4 z 5

Kouzelný příběh o zahradě kouzel a dvou neobvyklých sestrách...

Claire a Sydney Waverlyovy - a jejich magické nadání - kouzlit pomocí bylinek a sestřihy vlasů...

A to ještě ke všemu mají v zahradě kouzelnou jabloň - jedno kousnutí do jablka vám ukáže největší událost vašeho života...

Kousli byste si ?

Pro ty z nás, které mají rády romantiku, zahradu, bylinky, magii a které jsou také trochu kouzelnice...

Čtení pro potěšení - doporučím.

Siwan
29.07.2018 5 z 5

Kouzelně napsaný román, všechny ty dobroty, které pomáhají nádherně tvoří atmosféru...líbilo moc :)

Danago
18.07.2018 4 z 5

Romantický příběh dvou sester , které mají magické nadání a trable s láskou. Claire bojí lásky a Sydney utíká od násilnického manžela.
Kouzelný, pohádkový a magický příběh, který pohladí po duši.

HancaB82
12.05.2018 5 z 5

Romány,kde je i trochu magie běžně nečtu. Po přečtení mě příběh překvapil. Celou dobu jsem si jinak rikala jak to dopadne se Sydney a Bay. Kouzelná jabloň dává románu něco víc. Není to tak obyčejný román. Jinak po přečtení si rikam,ze by nebylo možná spatny,kdyby taková jabloň skutečně existovala. :-) Jestli knížku máte doma a leží vám v knihovně a ještě jste ji necetli, pak si ji otevrte a zactete se.

Dennynka
10.05.2018 5 z 5

Pohádkové pohlazení po dušičce :) Čtivě napsáno, nádherný příběh a spousta krásných myšlenek do života. Autorka vytvořila jedinečné město plné kouzelných zvláštností, do kterého se ráda znovu vrátím :)

NymphMaeve
27.02.2018 4 z 5

Nečekala jsem, že mě kniha vtáhne do příběhu a nepustí. Byly tam malé drobnosti, co mi tam vadily, ale po dočtení jsem byla spokojená. Navíc grafické zpracování knihy a úžasné popisy bylinek, postupů a tajemností se mi moc líbil. Kniha mi určitě padla do noty, líbila se mi a nelituji přečtení, ale neplánuji se k ní v budoucnu vracet, tolik mě zase nezaujala.

Tlapka
02.01.2018 4 z 5

Oddechovka, krapet přeslazená a předvídatelná, ale solidní. Mám ráda příběhy z reálného světa, ale s kouskem nadpřirozena. Líbil se mi hlavně nápad každé rodině přisoudit určitou vlastnost, ale občas se mi zdálo, že to autorka čtenářům až moc strká před oči, abychom náhodou nezapomněli. Bay bych tipovala aspoň dvakrát tolik let podle chování, vlastně všechny postavy působily starší - kromě Evanelle. :-D
Jako pohodové čtení na volný víkend dobrá volba. :)

CarolC
28.10.2017 4 z 5

Krásný oddechový příběh dvou sester, který jsem přečetla naprosto jedním dechem, až se tomu sama divím. I přes některé negativní pasáže na mě kniha už od samého začátku působila hrozně pozitivně a bavilo mě si představovat ten příběh. Opravdu nápaditý příběh s tím nádechem fantasy. Akorát mě mrzel ten konec, který mi přišel najednou strašně zrychlený, jako kdyby to autorku už nebavilo psát a chtěla to mít hotové.

niki-chan
06.08.2017 4 z 5

Velmi čtivá a zajímavá kniha. Námět zahrady, bylinek a jabloně nedovolí nedočíst

Michaelkaa
02.06.2017 5 z 5

Začátek knihy a najednou konec, klidně bych si dala další pokračování :) Krásná oddychovka.

Atanone
21.04.2017 5 z 5

Na romantiku moc nejsem,ale tahle kniha se mi dostala pod kůži. No řekněte,která z nás by nechtěla zdokonalit svá kuchyňská kouzla a nebo mít na zahradě kouzelnou jabloň?
Waverlyovy jsem si okamžitě zamilovala a nejvíc mě asi dostala Evanelle s její schopností dávat lidem potřebné dárky.
Milé počtení,které mě zanechalo s dobrým pocitem. Doporučuji všem,kteří dovolili,aby se na jejich obloze usídlily mraky. Nezapomínejme,že každý mrak má stříbrný okraj

Vlastula.P
22.01.2017 4 z 5

Nenáročná, dobře čtivá, odpočinková kniha. Bylo pár pasáží, které jsem přečetla bez zájmu, myšlenkami jinde, ale převažovaly pasáže, které jsem hltala. Každopádně splnila mé očekávání a jsem ráda, že jsem po ni konečně v mé knihovničce sáhla. Nakonec jsem byla i ráda, že jedna z hlavních "hrdinek" Clair se probrala, protože mě někdy opravdu pěkně štvala. :)

Ceit
29.09.2016 5 z 5

Tuhle prostě miluju-bylinky a kouzla!

Jitaku
19.09.2016 5 z 5

Taková pohádka:-), strašně milé a pohodové čtení s nádhernou obálkou. Přesně jak píší ostatní, doslova pohlazení po duši. Určitě doporučuji!

Dani3
04.07.2016 4 z 5

Příjemné a oddechové čtení o dvou sestrách, dobrém jídle a v neposlední řadě o kouzelné zahradě s jabloní, která po lidech hází svoje plody a taky pořádně zamotá s osudy několika generací jedné rodiny.

rajen
28.06.2016 4 z 5

Tak tato knížka byla velké překvapení. Tak milounká a kouzelná. Brala jsem si ji v knihovně jako klasickou obyčejnou oddechovku, o které zítra nebudete vědět, že jste ji četli, ale ona k takovým nepatří, protože ve mě zanechala něco víc. Něco jako pohlazení po duši, úsměv na rtech a zasněný pohled do dálky. Přesto, že nemusím v knihách kouzla a nadpřirozeno, tady mi to sedělo jak zadek na nočníku. Takovou kouzelnou zahradu bych si přála mít.

Aurorita
13.06.2016 5 z 5

Tato kniha byla opravdu krásné pohlazení po duši. Krásně napsaný, lehce magií okořeněný, příběh. Jen škoda, že tato kniha, a i další od autorky, už není nikde dostupná. Naštěstí jsou zde na databázi vždy nějaké dobré duše, od kterých je lze sehnat.

LenysekC
11.02.2016 4 z 5

Nenáročné, předvídatelné, nekomplikované. Ale velmi, velmi milé. Líbí se mi, že se o vás může někdo fyzicky popálit, když k němu zahoříte :)