Záhadná vdova

Záhadná vdova https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149389/bmid_zahadna-vdova-BjU-149389.jpg 4 59 5

Keď Rachel Howlandovej zomrie otec, ocitne sa sama na odľahlom kanadskom ostrove Herschel a zúfalo túži po civilizácii. Prevezme otcovu schátranú krčmu, ale život na chladnom, nehostinnom severe má ďaleko od jej predstáv - najmä keď sa zaľúbi do bohatého newyorského vydavateľa Noela Magnusa, ktorý vedie arktickú výpravu. Magnusove sladké bozky sprevádzajú sľuby manželstva. Rachel sa však obáva, že zostanú nesplnené.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Merry Widow , 1999

ariel platto
25.03.2019 5 z 5

Kniha se četla dobře. Já bych přivítala rozsáhlejší konec ve sněhovém království a kratší děj v civilizaci. A jinak jsem ráda, že díky mým pěti hvězdičkám se kniha dostala do červených čísel :)

Lembac
30.10.2017 5 z 5

Romanticky pribeh, ktery se castecne odehrava v dost netradicnim prostredi na Herschelove ostrove. I hlavni hrdinka Rachel neni typicka slecinka z vyssi spolecnosti, ale rozhodna a inteligentni zena, ktera vi presne, co od zivota ( a od Noela ) chce. Kdyz uz ji vecna zima a nesplnene Noelovy sliby lezou na nervy, odhodla se na dlouhou cestu do New Yorku. Jeji predstava squatu v Noelove dome mi prisla trochu naivni, stejne tak i dalsi drobne lzi, ktere sice nesiri, ale ani nevyvraci. Pozdejsi vpad Noela do nove vytvorene idylky je jak uder hromu. Rachel presvedcuje Noela o sve lasce, kdezto on se ji snazi pres pul knihy jen ponizit a je k ni az nesmyslne kruty. Az dramaticke udalosti na konci pribehu ho donuti prehodnotit sve city k Rachel a arkticke love story je konec.
Knizka se cetla velmi dobre a rychle, zvlast se mi libilo zasazeni do chladne pustiny Beaufortova more. Rachel byla popsana presvedcive a sympaticky, Noel byl na me nekdy az moc velky hnusak.

deedulka
19.05.2013 4 z 5

Rachel pracuje v hospůdce v Arktidě, kterou zdědila po svém otci. Už ji unavují Noelovy sliby, že se s ní jednou ožení, přičemž vždy na několik měsíců nebo rok odjede pátrat Arktidou po pozůstatcích ztraceného muže a cenného kamene Černé srdce. Když jí jednou Noel svěří, že je bohatý a má v New Yorku dům, rozhodne se Rachel opustit nehostinný kraj a obydlet prázdný Noelův dům. Nebylo by to však tak jednoduché. Noel je opravdu bohatý, má služebné a Rachel najednou musí sehrát vdovu po Noelovi, než si pro ni Noel rozhodne dojet. Pohodové čtení o lásce a strašácích minulosti.

Andulienka
14.05.2013 5 z 5

Kniha si zaslúži lepšie hodnotenie (môj názor...). Veľmi pekne opisuje nevrlé city, konanie Noela, ktoré pochádzajú z jeho detstva....a neskôr, ako prechádzajú k lepším, uvedomelejším a milujúcim prejavom vďaka láske ....A navyše autorka zvolila aj neobvyklé prostredie - studená Arktída, a neskôr aj Anglicko. (podobné prostredie ako v knihe Srdce medzi kryhami, ale Záhadná vdova je lepšia :)).....

WEIL
23.08.2011

Žít na Arktitě, to asi nikdo sympatické Rachel nepřeje, ale když ji k tomu vedla láska k polárníkovi, a je obětavá, tak proč ne. Ale je to mravné, používat kouzel k získání muže, který má rád život polárníka?