Začarovaná Ella

Začarovaná Ella https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453546/bmid_zacarovana-ella-65b663eed7985.jpg 4 77 18

Ella je vážne začarovaná. Bláznivá víla Lucinda jej pri narodení poriadne skomplikovala život! A tak ak jej niekto prikáže skákať celý deň na jednej nohe, musí to urobiť. Ak by jej rozkázali skočiť z okna, nedokázala by tomu zabrániť. Je v neustálom nebezpečenstve. Žije totiž s macochou a dvomi zlomyseľnými nevlastnými sestrami. Jediný, kto to dokáže napraviť, je Lucinda. Ella na ceste za svojou záchranou stretne obrov, víly... A možno aj princa. Bude mať aj tento príbeh svoje „žili šťastne až naveky“?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Albatros (SK)

Ella enchanted , 1997

Zelený_Drak
27.02.2024 4 z 5

Po dvou přehmatech konečně kniha, která mě velmi příjemně překvapila. Četla jsem v originále, nevím zda je překlad stejně dobrý. Ale je to přesně jedna z těch knih, které bychom si v 5. třídě s kamarádkou velmi užily, kdyby tehdy už byly napsané. Vtipné, ve 12 letech vtipnější. I vedlejší postavy jsou dobře vymyšlené a každý má v příběhu své místo. Určitě "Popelku" schovám pro další generace. Jediné, za co knize strhávám body, je nedostatečné vytěžení "daru" hlavní hrdinky. Chybí mi nějaké větší pokusy s tím ji daru zbavit vhodně zvoleným příkazem (a jejich případné výsledky a následky).

Miruneček
15.09.2022 1 z 5

Fimové zpracování hrůza. Ale mě osobně ani ta kniha nenadchla.Hold to není ten pravý šálek pro mě.

natka08
13.10.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha líbí se mi na tom fantasy.

kristynkal
17.03.2019 4 z 5

Ctive a poutave psana kniha. Jsem rada, ze s filmem nema moc spolecneho, a proto me mohla mile prekvapit. U se tesim az si ji jednou budeme cist s detmi.

petuzla5591
27.01.2019 5 z 5

Kniha je o mnoho více lepší, než film. Nadchla mne.

Elen telemna
05.10.2017 5 z 5

Moc pěkná a milá knížka. Zakletou Ellu znám i jako film, ale musím tedy říct, že knížka se mi líbila víc. Hrdinka mi byla velice sympatická a princ také. Děj byl zajímavý a čtivý. Trochu jsem si lámala hlavu s ilustrací. Nakonec jsem došla k závěru, že drak na obrázku zřejmě znázorňuje Ellino prokletí.
Když to shrnu, tak mě kniha nadchla a rozhodně si ji budu pamatovat ještě dlouho.

elenai
24.06.2017 3 z 5

Zakletou Ellu znám jako film s Anne Hathaway a Hughem Dancym. Je to takový milý film, na který se ráda podívám, když je v televizi. Z knihy si ale moc nezval. Ta je totiž úplně jiná, i když také milá, a Ella je hodně sympatická dívka. Ale docela dost mě zklamalo, že autorka originální příběh pohřbila takovým vykrádáním jisté známé pohádky.

danulika10
04.06.2017 5 z 5

Nádherná knížka. Rozhodně doporučuju a vím, že se bude řadit do mých TOP knížek :D

PinkAlicorn
30.03.2017 5 z 5

upřímně, tuhle knížku jsem četla tak dávno, že si ji skoro nepamatuju, ale pamatuju si, jak moc se mi tehdy líbila a zdála se mi jako jedna z nejlepších knih, co jsem tehdy četla :) možná se k ní někdy brzo vrátím...

Aniday
12.12.2016 5 z 5

nádherná "Popelková" fantasy pohádka nejen pro děti 8)

Jity-Lovies
31.01.2016 5 z 5

Po dlouhé době knížka, která se mi opravdu hodně líbila. Krásné, pohodové čtení :) Knihu jsem přečetla za jeden den, takže určitě doporučuji :)

Laduš17
21.10.2015 4 z 5

Krásná pohádka :) Nejdřív jsem sice viděla film, takže jsem měla jiná očekávání, ale líbila se mi.. :)

elisabetth
03.09.2014 3 z 5

Milá pohádka. Není to nijak agresivní, není to ani moc hloupé. Humor je vlídný a nenásilný, každopádně se smíchy u toho válet nebudete.
Naštěstí je to dost odlišné od filmu, takže jsem aspoň neměla tušení, jak se hlavní hrdinové dostanou k samozřejmému dobrému konci.
Kniha do MHD jako stvořená.

Roselunda 1928
07.08.2014 5 z 5

Asi se mi líbil víc film, i když s knihou toho má pramálo společného. Musím ale říct, že se mi kniha četla dobře a Ella mi bylo sympatická. 4,5*

Bublushka
19.05.2013 5 z 5

Moc roztomilá kniha, která se skvěle čte a je o moc lepší než film, který je taky fajn.
Možná si spisovatelka mohla odpusti scénu se střevíčkem, ale to neva.
Knižka byla nápaditá, četla se sama a já si jí určitě přečtu znova, protže Ella mi přirostla k srdci.

johisa
06.04.2013 3 z 5

Moc hezká knížka, pěkně napsané, ale film se mi líbil víc.

Katrys
12.08.2012 5 z 5

Velmi pěkná fantasy pohádka. Doporučuju i stejnojmenný film s Anne Hathaway.

natkavit
06.03.2012 5 z 5

Úžasný příběh, skvělá pointa. Kniha se mi velmi líbila a u některých kapitol jsem ani nemohla od knihy odejít. Opravdu dobrá práce :)