Záblesk svetla

Záblesk svetla https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258067/mid_zablesk-svetla-ESt-258067.jpg 4 128 47

Zem nás všetkých volá k sebe. Pôda, skaly aj hlina. Pripomína sa, dbá, aby sme na ňu nezabudli. Pretože zem napokon zvíťazí. Tak ako vždy. Všetci v nej raz skončíme. V lete roku 1990 sa štrnásťročný Trevor Riddell prvýkrát zoznamuje s domom Riddellovcov, legendárnym sídlom postaveným z gigantických kmeňov, vypínajúcim sa na rozľahlom pozemku nad Pugetovým zálivom pri Seattli. Rodinní predkovia ho vybudovali na vyklčovanom pozemku a za obeť ich rozpínavosti a ziskuchtivosti padli hektáre nádherného lesa. Trevorov otec Jones Riddell nedávno zbankrotoval, rodina sa ocitla v ohrození a rodičia sa rozhodli pre skúšobné odlúčenie. Jones priviedol chlapca do starobylého rodného sídla, kde žije jeho sestra Serena a ich otec Samuel trpiaci alzheimerom, s jediným cieľom. Spoločne chcú svojrázneho dedka, majiteľa nehnuteľnosti, presvedčiť, aby dožil v penzióne, dom aj s pozemkom mienia dobre predať developerovi a zo zisku pokojne žiť až do smrti. Lenže záhadný a aj trochu strašidelný dom je plný tajomstiev. Trevor pri skúmaní tajných schodísk a podzemných katakomb objaví ducha riddellovského domu, ktorý má celkom iný zámer: prírode treba vrátiť to, o čo ju obrali. Nikto okrem dedka mu však neverí... Chlapcova odvaha postaviť sa zoči-voči temnej minulosti svojich predkov je kľúčom k budúcnosti rodiny.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

A Sudden Light , 2014

ladyfromskye
18.12.2016 3 z 5

Pro mě bohužel obrovské zklamání. Cíleně jsem si do knihkupectví pro knížku šla, sotva vyšla: všechno naznačovalo tomu, že to bude jeden z klenotů v mé knihovně. Leč, bohužel, Garth Stein nenapsal příběh, který by mě dostatečně zasáhl.

Týnka31
12.12.2016 5 z 5

Velmi zajímavý příběh! Moc se mi líbila forma jakou je napsaný, úplně mě to vtáhlo do děje! Doporučuji!

Liduka
01.12.2016 5 z 5

Moc hezká kniha. Z prvu jsem se nemohla nějak začíst, ale postupně se začal příběh pěkně odvíjet. S pomocí ztracených deníků a ducha svého předka se hlavní hrdina dozvěděl, co se vlastně v minulosti všechno stalo. Například za jakých okolností vlastně zemřela jeho babička a proč děda vyhnal svého syna z domu. Z postav jsem nesnášela Serenu, hlavně to její chování k otci. Na konci však čtenář pochopil, proč tomu tak bylo. Jediné co mi přišlo zvláštní byl důvod duchova zůstání v domě. Čekala jsem asi nějaký trochu jiný-lepší. Nicméně knihu mohu jen doporučit

Tinuszka
23.10.2016

Celkem nuda, zdlouhave a moc pruhledne...

Leili
05.10.2016 5 z 5

Kniha mě bavila, čtivě napsaný příběh, kde bylo těžké odhadnout konec.

JanaDor
21.08.2016 5 z 5

Román, kde v rodinném sídle figurují duchové, jsem si přečetla moc ráda.
Autorův styl je čtivý, lehký a přirozený. Podařilo se mu přesvědčit mě, že Trevor sedí vedle a vypraví jenom pro mě. Dokázal odkrýt charaktery postav a naznačit, že to není všechno a já se zvědavostí rychle četla, abych se dozvěděla, jak to dopadne. Celkově se mi to moc líbilo. Mám ráda rodinné romány, která skrývají tajemství několika pokolení. Zde je to zpestřeno duchem, který nenajde klidu, pokud nesplní svůj slib. A to je navrátit přírodě, co je její.

milunka21
08.08.2016 5 z 5

Žasla jsem nad začátkem, ale styl autora se mi moc líbil.Kniha ale asi nebude pro každého. :-)