Zabíječ zombií

Zabíječ zombií

Trpasličí trolobijce Gotrek a jeho lidský společník Felix Jaeger míří vstříc novému dobrodružství. Na útěku před temnými silami nekromanta Heinricha Kemmlera se uchýlí do blízkého hradu, kde musí čelit útoku oživlých mrtvol. Ty hrad oblehnou a další se valí jako vlna za vlnou. V čele s nemrtvým šampionem Krellem se snaží ztéct hradby. Obráncům brzy začnou docházet zásoby a stejně rychle se šíří beznaděj; začínají slyšet děsivý šepot a ve snech je sužují noční můry. Podezíravost a paranoia zachvátí hrad jako mor a začíná být zřejmé, že dlouho už vzdorovat nemohou. Situaci mohou zvrátit pouze Gotrek s Felixem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/78066/zabijec-zombii-78066.jpg 3.861

Warhammer - Gotrek a Felix (12.)

Zombieslayer (2009)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Polaris

Predator3313

Přímé pokračování zabíječe šamanů. Mám rád díly týkající se obléhání, takže mě bavil. Taktéž jsem se dočkal pořádného Gotrekova nepřítele. A Gotrek, který dá přednost starosti o duši přítele před slavnou smrtí, se mi líbí.

Miro.slav
05.09.2016

Excelentný príbeh, dokonalé prevedenie, fantastická atmosféra, klaustrofobické prežívanie obliehanie hradu Reikguard hordami nemrtvých! Long týmto príbehom ukazuje (podľa mňa to ukázal už „Zabíječom orků“), že je pán spisovateľ. Príbeh je vynikajúcim exkurzom do toho, ako sa oblieha a bráni hrad. To, že je to ponurá záležitosť nahrával aj fakt, že som knihu čítal viac-menej toľko dní, koľko trvalo samotné obliehanie. Zážitok je tak oveľa väčší, než zhltnúť knihu na jeden raz, takto sa totiž príbeh dostane až pod kožu spolu s prežívaním beznádeje, hrôzy a paniky. Prostredie je parádne ponuré, Gotrek stretne konečne silného protivníka, dej je plný zvratov a dynamiky. To, čo príbehu škodí, je to, že Long nemohol v ságe pokračovať, čo je škoda. Reynoldsova „Cesta lebek“ je totiž hrozným „pokračovaním“.

klerik_cz
21.02.2016

Předchozí díl Zábiješ šamanů byla jedenáctá kniha v sérii Zabíječ a byla prostě skvělá. Dvanáctá kniha na tu předchozí navazuje tak plynule, že si myslím, že je Nathan Long musel psát opravdu najednou a vytvořil tak jeden obrovský a zábavný příběh, který mě vtáhnul od samého začátku až do strhujícího konce.
Jak už název napovídá, tak v tomto díle se setkáme s nemrtvými. Zombíci jsou velmi zajímavé téma a v knize je využito na maximum. Gotrek s Felixem společně s lidskými obránci se proti oživlým mrtvolám zabarikádují v Reikguardu, ale nekromant Heinrich Kemmler se hrad snaží dobýt jak silou, tak pomocí mnohých úskoků, které je velmi těžké odrazit. Nicméně jak všichni víme, tak Gotrek je z "ocelového těsta" a tak je nekromantovi více než důstojným protivníkem a i když Kemmler oživí trpaslíky tolik nenáviděného Krylla, tak jsou síly vyrovnané.

Jak to dopadne, si už každý musí přečíst sám. Nebudu prozrazovat, jestli Gotrek konečně nalezne smrt, tím bych potenciální čtenáře určitě odradil.
Zbývá mi už jen dát hodnocení 95%, které si tato kniha právem zaslouží. Doufám, že se Gotrekem a Felixem setkáme v nějakých dalších knihách. Zatím je Zabíječ zombií poslední knihou kromě ještě jedné s povídkami.

OSTROVID
05.02.2016

Podle mě nejlepší kniha o Gotrekovi a Felixovi od Kinga. Gotrek a felix rubou zombíky jako zamlada. Dlouho mi v Longových knihách o Gotrekovi a Felixovi chyběla alespoň nějaká romantická linka a zde sem se jí konečně dočkal. Byl jsem byl nadmíru spokojen:-)

Pomeranc
06.05.2015

Hodne spatny dil, dle meho nejhorsi z cele serie. Hlavne poslednich 70 stran je prisernych, je na nich znat, ze pan Long byl/je hollywoodsky scenarista, takze se z pribehu stava hroznej kyc s dobrym a preslazenym koncem. Dve hvezdy davam predevsim za prvni tri ctvrtiny knizky, ktere se pekne cetly, ale ten konec je vazne odpad :D

Rawar
01.05.2015

První polovina knížky se pěkně vleče, což jednoho nepřekvapí za předpokladu, že četl předchozí díl. Útroby hradu neskrývají zdaleka tolik tajemství, kolik by jeden chtěl napočítat a lid okolo ústřední dvojice je nepříliš zajímavý (samozřejmě když si odmyslíme dva trolobijce a jistojistě krásnou kat)

V druhé polovině, obzvláště po jednom velkém průseru, kdy nekonečné zástupy nemrtvých odhalí chladnou vypočítavost nekromanta, se události dávají pozvolna do pohybu a dostává to šťávu. Na konec se z toho vyklube moc dobré počtení ve stylu starých dílů a má víra v tuto sérii se začne obnovovat. Zvláště po "nečekaném" setkání :-) Myslím že je zde stále naděje pro Gotreka a Felixe :-)

Padla Hvezda
10.07.2014

Tak tuhle knihu jsem vážně protrpěla, alespoň co se první jaksi naivní poloviny týče. Long mohl mít tu soudnost a konečně ho nechat umřít.

Valerian
17.08.2012

Příjde mi, že série začíná mít co se kvality týče hodně sestupnou tendenci. Pan Long už by měl nechat Gotreka konečně najít svou hrdinskou smrt. Jestli mě příští díl zklame stejně jako tento, tak se asi se sérii rozloučím a případné další díly už číst nebudu.

Warhammer

Nathan Long