Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)

Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258267/bmid_zabijak-anders-a-jeho-pratele-a-obc-j3Y-258267.jpg 3 1264 1264

Třetí humoristický román světového bestselleristy a autora nejoblíbenějšího románu roku 2014 v Česku. Johan Andersson – díky svým nesčetným pobytům v base nazývaný jednoduše „zabiják Anders“ – je čerstvě na svobodě. Potřebuje novou práci a stejně tak přátele. Do rány mu přijde vychytralá pastorka Johanna Kjellanderová, která se kvůli svému ateistickému smýšlení ocitne na dlažbě. Společně s hotelovým recepčním Perem Perssonem založí „Agenturu pro ubližování na zdraví“ se zabijákem Andersem v roli smluvního násilníka. Kšefty běží báječně. Dokud se zabiják Anders nezačne ptát po vyšším smyslu toho všeho, nezačne se najednou zajímat o boha a nezačne být laskavý a mírumilovný. Jenže bossové stockholmského podsvětí s ním mají nevyřízené účty a zabijáka Anderse i s jeho přáteli pořádně zmáčknou… Jonas Jonasson si šibalsky a neuctivě bere na mušku lidskou chamtivosti a zabijákem Andersem vytvořil nezapomenutelnou postavu antihrdiny.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Panteon

Mördar Anders och hans vänner (samt en och annan ovän) , 2015

Vesmich
05.03.2017 5 z 5

Všechny podnikatelské koncepty mě nadchly! Nádherná týmová práce - kreativní mysl, operativní mobilita, nasazení a vybroušené měkké dovednosti, i toho největšího blba lze do vítězného týmu zapojit! Ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady udělají moc! Samozřejmě mi vrtaly hlavou ty houby a trochu jsem doufala, že zůstanou tajemně v pozadí, dokázala bych se tetelivě obejít bez vysvětlení, ale dostalo se mi ho. Je to jediná vada na kráse a tu velkoryse a láskyplně přejdu.

Jaruš7
03.03.2017 5 z 5

Pane jo, to byla exkurze, na paškál si tentokrát vzal další instituci, stačí jen útržky z citace ( znásilněná bible, přísaha na zlodějskou čest, dlužní úpis na vraždu, flirty s evangeliem, projekt církve bez Boha,) .
Poznání je ale dokonalé - jejich příjemnými zážitky se staly ty, vlastně úplně ty negativní , se kterými šli do akcí. Úžasné, ta další kniha podle gradace bude asi NOVA na orbitu, - po politicích, militarizaci a víře se těším na další oběť naloženou do humoru.

K4t13
01.03.2017 3 z 5

Vtipné mi to přišlo až zhruba od poloviny, takže hlavně vydržet! Jonas Jonasson by si asi měl dát tak dva tři roky pauzu a pak přijít zase s nějakou bombou...

čef
22.02.2017 5 z 5

Přes všechen inteligentní humor mi bussines plány podařené dvojice připadaly poněkud nedotažené a zbytečně pracné. Jó, jó na dobrotě a potažmo blbosti se dá samozřejmě dobře vydělávat, ale kam se to hrabe např. na dotace EU, záchranu připrchlíků nebo kýho výra, konání dobra např. kopáním studen na Sahaře apod. Nebo což takhle pustit se do politiky, spustit jiný bohulibý projekt, daně se vždycky vyberou, to bych se na to podíval a co víc - politik v Bruseli daně neplatí a má o sebe a mraky příbuzných postaráno až do smrti.
Velice inspirativní kniha a jen Bůh ví co se ze Zabijáka Anderse nakonec ještě stane, každopádně ho budu volit, (takových a ještě větších troubů jako Anders a vychcánků typu recepčního a falešné duchovní ve všech parlamentech jistě je) a těším se na další jenom zdánlivě absurdní knihy autora.
Co máte lidi pořád s tím srovnáváním se Staříkem a kdovíčím ještě?

Aleen
21.02.2017 4 z 5

Přiznávám, že jsem rovnou poslouchala na CD, opět načteno panem Stránským. Bavila mně a prostě jsem se jen bavila úskoky a hloupostí postav. Od poslechu můj manžel odmítá jakékoliv nadace...je přesvědčen, že všechny vedou podobní lidičkové jako u Anderse :-) Přeháním, ale možná je dobré se nad tím zamyslet....

ber
19.02.2017 5 z 5

Když jsem četla recenze, ani se mi do ni moc nechtělo, ale pak jsem si poslechla audioknihu a skvěle jsem se bavila, místy jsem se smála, až se za mnou otáčeli. Autor vtipně poukazuje na vliv médií a náboženství, jak se toho dá využít, nebo či zneužít. Za mě 5 hvězdiček.

Magdalena_j
18.02.2017 1 z 5

Knihu čtu již od jejího vydání, jsem v polovině (po víc jak půl roce). Vůbec mě nebaví a vždy se vrátím na jednu dvě kapitoly, když jí chci dát ještě šanci. Lae vidím to tak, že jí asi nedočtu - je strašná nudna. Proti tomu je Analfabetka knižní poklad, a to mě v některých částech taky moc nebavila. =( Bohužel Jonas Jonasson se asi už vyčerpal a další knihu si již nepořídám. =(

ajka91
17.02.2017 3 z 5

Přiznávám, že jsem knihu také protrpěla a jen jsem se modlila ať už skončí. Naprosto stejný vzorec jaký se objevuje i v předchozích knihách, mi přišlo číst po třetí trochu nudné. Jediné, co mi kniha dala byl kurz rychločtení. Ale dávám tři hvězdičky za celkem zajímavý konec.

Marosh123
16.02.2017 1 z 5

Tak tuhle knihu jsem doslova protrpěl. Ne ne, to se fakt nepovedlo.

vojtech6486
10.02.2017 2 z 5

Trošku nudnější

Olia
10.02.2017 3 z 5

tady jsem byla trochu zklamaná.. nebyla to až taková bomba jako stařík (teda viděla jen film) a analfabetka.. hrozně se to táhlo..

Škubín
09.02.2017 5 z 5

Pokud se kouknete na jakéhokoli autora, můžete si povšimnout, že má jednu, dvě maximálně tři knihy, které jsou "jeho osobní značkou" , které ani on sám nepředčí ... J. Jonasson již jednu takovou knihu má a to Stoletého staříka a i přes to, že se Zabiják Anders nepovedl stejně úchvatně neznamená, že je to špatné čtení. Za mě určitě 5* jelikož hodnotím knihu jako takovou a nesrovnávám s ostatními.

momo01
06.02.2017 1 z 5

Bohužel těch pár vtipných momentů mi nevykompenzovalo celkovou nudu. Na druhou stranu jsem se prokousala až do konce a možná jsem na lepší cestě ke schopnosti vypnout mozek přetížený informacemi, protože čtení této knihy nevyužívalo téměř žádnou kapacitu ;)

evtap
05.02.2017 2 z 5

V podstatě jsem se u čtení dost natrápila, děj se vleče, trochu zabavná mi přišla jen část s kostelem. Od Staříka to má bohužel hodně sestupnou tendenci.

hnatlubo
04.02.2017 3 z 5

Kniha mne místy pobavila, ale většina děje byla až příliš překombinovaná a působila na mne jako nastavovaná kaše.

Iqaaro
03.02.2017 4 z 5

Oproti staříkovi nebo analfabetce dost bída. Vtipy ohrané, místy se děj strašně vlekl. Kniha mě opravdu zklamala. Jediný moment, kdy jsem se zasmál byl úplně na konci.

Kryštofka
03.02.2017 3 z 5

Dočetla jsem, protože dokončuji, co jsem začala. Ale že to trvalo....

venora
02.02.2017 4 z 5

no, u staříka i analfabetky jsem se pobavila víc, ale jsem ráda, že jsem si přečetla

martina1199
28.01.2017 3 z 5

Tak dočteno a pocity jsou trochu rozporuplné. Ano, mělo to dobré momenty a chvíle, kdy jsem se zasmála, ale nebylo jich tolik, aby to splnilo mé očekávání. Mohu porovnat se Staříkem i Analfabetkou a Stařík jednoznačně vyhrává, zatímco Zabiják končí na čestném třetím místě.

Dagmar58
18.01.2017 3 z 5

Lehké čtení pro toho, kdo má rád autora a jeho styl psaní. Kniha, přestože ji hodnotím jako slabší, v podstatě splnila moje očekávání.