Zabij, nebo zemři

Zabij, nebo zemři
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533260/bmid_zabij-nebo-zemri-65e1111e1a35a.png 4 75 75

Daniela Vega série

1. díl

Na ulici v centru New Yorku je ohlášena bomba a vzápětí je zavražděn šéf týmu jistého senátora. Protiteroristická jednotka obdrží anonymní šifrovanou zprávu, že ve hře je korupce. Zvláštní agentka FBI s elitním armádním výcvikem Daniela Vega se pouští do riskantní mise v utajení. Zatím netuší, že ze záhadné únikové hry vyvázne živý jen jeden…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Metafora

Killer´s game , 2023

biki
11.03.2024 5 z 5

Tak přátelé, pro mně to byla naprostá thrillerová lahůdka, kterou jsem si vychutnala do posledního písmenka. Přiznávám, že po Sokolníkovi (i když se mi moc líbil) jsem měla trochu obavy, aby autorka nesklouzla do rutiny a kvalita šla dolů. Ovšem začátek nové série s novou hrdinkou byl skutečně excelentní. Trocha terorismu, trocha právnických záležitosti, hodně kompetenčních sporů (i ty k dnešním detektivním příběhům patří), lobbismus a čachry v nejvyšších politických kruzích, a to vše završeno strhující akcí s překvapivými odhaleními v závěru. Co víc si od thrilleru přát?

moudivlacek
11.03.2024 5 z 5

Nová série rozhodně odstartovala pořádným napětím.
Sice moc nemusím číst příběhy s terorismem, ale rozhodně doporučuji se nenechat odradit. Vlastně bych to ani tak nedefinovala. Příběh bývalé rangerky Daniely, nyní agentky FBI, která je nucena přijmout velice riskantní práci v utajení, aby FBI mohla usvědčit vysoce postaveného politika.
Plán a realita je vždy něco jiného. Znovu si přečtěte název knihy a budete vědět, jaké dilema a jaké situace musí nakonec Daniela řešit.
Její záložný tým nelení a chce i on svou "troškou" přispět k zdaru operace.
A nakonec se do všeho vmísí ti, co mají stát opodál.
Skvělé, skvělé, skvělé. Doporučuji a těším se na další díl.

Zdenas5
09.03.2024 5 z 5

Velmi vydařený první díl.

Paja1709
01.03.2024 4 z 5

První díl nové série od autorky Maldonado. Autorku mám ráda. Začátek mi připadal trochu pomalejší. Dej byl hodně napínavý, ale konec byl zase takový nějaký rychlý. Ale jinak se kniha četla dobře a tesim se na další díl.

New York agenti, agentky FBI korupce únikové hry, únikovky

Isabella Maldonado