Za zdmi

Za zdmi https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387997/bmid_za-zdmi-uUR-387997.jpg 4 346 128

Kristy má pocit, že uvízla na mrtvém bodě. Aby uživila dospívajícího syna Ryana a nemocného otce, zůstává v práci, která ji čím dál víc vyčerpává: coby zaměstnankyně texaské věznice je totiž dennodenně v kontaktu s lidmi, kteří spáchali ty nejhůře představitelné věci a jsou odsouzeni k trestu smrti. Když se seznámí s Lancem, který Ryana učí džudo, věří, že by se její život mohl konečně obrátit k lepšímu. Naneštěstí se záhy ukáže, že Lance je monstrum; začne ji týrat jak psychicky, tak fyzicky. Pro Kristy je nemyslitelné, že by své trápení přiznala synovi nebo otci, a její jedinou oporou se paradoxně stává Clifton, vězeň čekající na popravu za zabití svých dvou dětí. Jenže ten toho zpoza zdí své cely zmůže jen pramálo. A Kristy se sama musí rozhodnout, kolik si toho ještě nechá líbit …... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Walls , 2017

leucantha
25.07.2019 5 z 5

Za zdmi se skutečně odehrávají věci neskutečné...skvěle napsaný román, napětí roste, člověk se nestačí divit, čeho jsou někteří "taky lidi" schopni.

xreni
02.07.2019 4 z 5

Kniha mela pomaly rozjezd, skoro se mi nechtelo cist dal. A pak po cca 130stranach jsem se zacetla az do konce. Cetla jsem do noci, abych se dozvedela konec. Nevim jestli prekvapil, ale necekala jsem ho. A byla jsem trosku zklamana.

petula22
13.06.2019 5 z 5

Knížka se četla velmi dobře, doporučuji

romana0733
11.06.2019 5 z 5

Tak to byla jízda. Kniha měla spád, dobře se četla, neměla žádná hluchá místa, často jsem přemýšlala, co bych udělala já, být v kůži hlavní hrdinky. Vůbec jsem netušila, jak to nakonec dopadne, i když člověk věděl co se stalo, kdo za tím byl. Knihu doporučuji přečíst, stoji za to.

Olous1
08.06.2019 5 z 5

Tak právě jsem dočetla a musím říct, že to bylo velmi emotivní. V knize jsou velmi závažné témata, jako je domácí násilí, trest smrti. Trochu jsem věřila v lepší osud Cliftona,ale bohužel se tak nestalo.Jeho poslední dopis Kristy byl moc smutný. Jinak kniha určitě stojí za přečtení, ale upozorňuji není pro citlivé jedince.

alexis818
31.05.2019 5 z 5

Vynikající psychologický pohled na jeden špatný okamžik vživotě,který může rozhodit vše kolem vás.Moc se mi to líbilo.Doporučuji.

medialstar
22.05.2019 5 z 5

Jeden z těch lepších thrillerů, který mě hned vtáhl a pustil až na konci. Spravedlnost, zločin, trest, svědomí - to je oč tu běží. A taky o to, když je váš nejbližší největším nepřítelem.

pavlinka0250
20.05.2019 5 z 5

Opravdu bych nechtěla být v kůži Kristy. Skvěle napsaná kniha u které jsem se ani chvilku nenudila.
Doporučuji.

MirkaProk
19.05.2019 4 z 5

Vcelku dobrá kniha. Dobře a rychle se četla, jelikož dokáže čtenáře udržet v napětí, jak to asi dopadne. Hrozně jsem si přála, aby to s Clifftonem dopadlo jinak, ale bohužel se tak nestalo.

VerčaFF
18.05.2019 4 z 5

Ze začátku se mi zdála poněkud nezáživná a téma domácího násilí už takové otřepané. Ve druhé polovině ale příběh vygradoval a stal se dost napínavým a zneklidňujícím. Konec mě dojal, ale spíše smrtí Cliftona. Čekala jsem, že se dozvíme, jestli je vinen nebo ne. Nakonec byl popraven bez ohledu na to, což mě trochu rozesmutnilo. Ale happyend by knihu zbytečně zkazil, takže jsem spokojená.

Hvězdinka
08.05.2019 3 z 5

Domácí násilí, věčné téma. Těžko říct, zda by takovéhoto řešení byl každý schopen a že by to skončilo, jak to skončilo... Neurazí, nenadchne.

Jamra
05.05.2019 4 z 5

Zajímavé prostředí, i poutavý příběh. Chvilička napětí jestli to dopadne tak nebo onak, ale nakonec byl konec očekávaný. Jen možná chybělo nějaké finální odhalení nebo něco na poslední stránce knihy... Ale čte se jedním dechem.

kiraa
05.05.2019 4 z 5

Domácí násilí je vděčný téma a ten osvalený sociopat byl opravdu odporný. A teď, co mi trochu skřípalo. Podle mě Kristy mohla klidně sedět za pokladnou v Kaufu a to už nemluvím o zbytečným propojení s Cliftonem. Chybělo mi konečný rozhřešení. A v neposlední řadě šílím z emerických, přechytralých kindrů. Ale jinak na léto a spálení čumáků dobrý.

jasmína
04.05.2019 5 z 5

Výborná kniha. Sice mi už trošku začíná vadit téma domácího násilí, ale pokud by knihy týkající se tohoto problému, mohly pomoct odpoutat se od takových mužů, klidně ať jich vychází víc, ale obávám se, že tyto ženy ani nemají dovoleno číst.....

Tak opět kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout.
SPOILER

Já naiva, jsem jí zpočátku fandila, ať Lance políbí, ať si nenechá ujít třeba životní lásku a ejhle..... to jsem se hodně spletla..

Jen jsem nepobrala větu, kde bylo, že i přes fyzické ubližování, ji stále přitahuje..... no snad ji to po dalších ranách a znásilnění přešlo. To snad nejde, aby ten, co týrá, nadále přitahoval.

A vím, o čem mluvím. Ne sice takto, ale když mě dávný expřítel držel určitým předmětem pod krkem, už jsem se ho jen bála, ačkoliv jsem se to snažila vytěsnit a říkat si, že se to nestalo...... až po letech mi došlo, že jsem vyvázla živá..... a že jsem za to vděčná......

Michaela91
03.05.2019 4 z 5

Za mě skvělé, čtivé a mělo to náboj. Nutilo mě to číst dál a dál. Za mě spokojenost.

janca1705
30.04.2019 5 z 5

Super ..

kasavubu
29.04.2019 4 z 5

Vydařený, velice čtivý příběh ženy dohnané na pokraj svých sil, kdy je jediným východiskem zoufalství vražda. Popis prostředí věznice a její správy byl moc zajímavý a dává nám nahlédnout pod pokličku legislativy ohledně trestu smrti. Docela mě mrazilo při představě, že takových Clifftonů může být více a že skutečným vrahům jejich zločiny prochází. Vždy jsem byla spíš zastáncem trestu smrti, ale těch případů, kdy se vražda stoprocentně neprokáže, a přesto dojde k odsouzení, je zřejmě stále docela dost. Závěr knihy a celkové vyústění mi přišly trochu nevěrohodné. Nechci prozrazovat více, ale prostě jsem úplně neuvěřila tomu, jak to dopadlo. Proto jsem asi i závěr čekala jiný, ale nevadí, i tak se mi kniha moc líbila.

Dáduše
21.04.2019 4 z 5

V rámci žánru dobře napsané. Uvažuji sáhnout i po druhé respektive první knize autorky.

monika3838
14.04.2019 4 z 5

Zajimava kniha ze zajimaveho prostredi.

Kamchaa
13.04.2019 3 z 5

Nikdy nevíš jaký osud má tvůj kolega, přítel, soused. Kniha se četla super,plánování vraždy dopodrobna popsané. Zájímavý pohled pod pokličku věznice.