Za strašidly na hrady a zámky

Za strašidly na hrady a zámky https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28258/za-strasidly-na-hrady-a-zamky-28258.jpg 4 43 8

Za strašidly série

Padesát tipů na rodinné výlety po hradech a zámcích celé republiky. Dozvíte se nejen základní historii místa, ale i nejzajímavější pověsti, které se k němu vážou. Vydejte se do Horšovského Týna za bílou paní, na Kašperk za kostlivci, do Velkých Losin za vílou Meluzínou nebo do Lednice za černým rytířem. Anebo byste raději do Štramberka za skřítky? U každého výletu je kreslená mapka s vyznačenou trasou a výškový profil.... celý text

Filomena1961
06.12.2022 5 z 5

Krásná knížka pro adventní čas. Vždy mě lákaly hrady, zámky a romantické zříceniny mají v sobě něco tajemného. Navíc okořeněno pohádkami, pověstmi, dávnými historkami, vybájenými příběhy, to už má něco do sebe. K tomu fotografie, mapky, krásné ilustrace, co víc si člověk může přát. Takže jakmile se oteplí mám tipy na perfektní výlety. Už se moc těším. Určitě doporučuji.

icewind
15.11.2021 5 z 5

Parádní zdroj inspirace jak si rozšířit obzory, poznání a nachozené kilometry. Opět doplněno nějakým příběhem nebo pověstí ke každému místu včetně praktických informací kam, kde, kdy, jak apod. Mám tyhle průvodce prostě rád :)

kotasbk
27.05.2020 4 z 5

(SPOILER) Tak tuhle knížku jsem četl někdy v šesté třídě na zakladce. Od té doby věřím, že v hradní studni na hradě Houska je vchod do pekla. Ale jako malého caparta mě nezajimali výlety po okolí. Dnes bych to velice rád ocenil. A v době koronavirove se takové knizecky velice hodí.

kej7my
10.05.2017 5 z 5

skvělé tipy na výlety s drobnými zajímavostmi a krásnými fotkami.

xxtom
10.08.2016 3 z 5

Tipy na výlety po českých hradech a zámcích obohacené o pověsti o místních strašidlech.

Nibiru
19.08.2014 4 z 5

Knížku hodnotím velmi kladně, je na křídovém papíře, pěkně ilustrovaná a vůbec pěkně výpravná, líbí se mi celkové pojetí knihy i textový obsah s informacemi, upřesňujícími samotnou stavbu či její blízké okolí, pro případného zájemce o návštěvu.
Navíc je zajímavé, ke kolika historickým stavbám u nás se váže nějaká pověst či legenda.

Seraphin
01.05.2013 4 z 5

Pěkné kresby, poutavé pověsti, jen podrobnosti o historii a otevírací doba a trasy... jsou trochu zbytečné a zabírají místo.

Janamarie
24.01.2012 5 z 5

Pozoruhodná kniha je plná barevných ilustrací, fotografií, mapek, pověstí, dějinných událostí a praktických rad kolem našich hradů a zámků. Zároveň je zde mnoho tipů na rodinné výlety…

Část díla

všech 50 částí díla

Autoři knihy

Petr David
česká, 1949
Vladimír Soukup
česká, 1949

Kniha Za strašidly na hrady a zámky je v