Za pět let

Za pět let https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439789/bmid_za-pet-let-tEz-439789.jpg 4 644 199

Kde se vidíte za pět let? Když je ambiciózní newyorské právničce Dannie Cohanové položena tato otázka při nejdůležitějším pohovoru její kariéry, má Dannie připravenou pečlivou odpověď. Později - poté, co při pohovoru excelovala a přijala od svého přítele nabídku k sňatku, jde Dannie spát s vědomím, že je na správné cestě k dosažení svého pětiletého plánu. Ale když se probudí, je najednou v jiném bytě, s jiným prstenem na prstu a vedle úplně jiného muže. V televizních zprávách postřehne datum - je to stejná noc - 15. prosince - ale 2025, za pět let v budoucnosti. Po velmi intenzivní a šokující hodině se Dannie probudí znovu, na pokraji půlnoci, zpět v roce 2020. Nemůže strávit to, co se stalo. Určitě to bylo mnohem víc než jen sen, ale Dannie není typ člověka věřícího ve vidiny. Ten nesmysl může být okouzlující pouze pro svobodomyslné typy jako je její celoživotní nejlepší kamarádka Bella. Dannie je odhodlána tento zvláštní zážitek ignorovat a rozhodne se na něj nemyslet. Ale jen do té doby, než uplyne čtyři a půl roku a Dannie se náhodou setká se stejným mužem ze své dávné vidiny.... Za pět let je nezapomenutelným příběhem nejen o lásce, ale hlavně o síle loajality, přátelství a nepředvídatelné cesty osudu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

In Five Years , 2020

Scarllet
10.05.2021 3 z 5

První třetina knihy mě nechytala, potom dostal děj spád a nechtělo se mi jí ani odložit. Závěr příběhu mě bohužel též zklamal.

JessieEx
10.05.2021 4 z 5

3,5*
Uf...I několik dní po dočtení si stále nejsem svým hodnocením jistá. Byla to hodně zvlátní kniha, čekala jsem něco jiného, i když jsem věděla, že to nebude zrovna feel good romance.

Co se mi hrozně líbilo, byla samotná zápletka. A to narovinu přiznávám, že moc nemusím takové ty prvky jako je cestování časem a podobné nevysvětlitelné jevy. Tady se mi ale moc líbilo, jak se s tím autorka snažila popasovat.

Co mi totálně nesedlo, byly postavy, jejich styl života a prostředí v jakém žili. Snobství a kariérismus z nich stříkalo na všechny strany. Na "značkování" (každá věc, obchod i jídlo, vše musí mít značku) v knihách jsem přímo alergická!

Z divného konce jsem taky nebyla zrovna dvakrát nadšená, rozhodně ale nelituji, že jsem si knihu přečetla.

HockeyGirl
09.05.2021 5 z 5

Za pět let mi trochu připomíná knížky od Jojo Moyesové. Je to i na obálce vzadu napsané, že je to pro fanoušky jejich knížek. A tak jsem ani já nemohla odolat a knížku jsem si vybrala jako dárek k narozeninám. Určitě musím hodnotit 5*, klidně bych dala více, kdybych mohla. Opravdu jsem nečekala jak bude děj pokračovat a byla jsem (ne)mile překvapena, opravdu se mi knížka četla sama, skvěle, nemohla jsem od ní odtrhnout oči a za den jsem byla schopna přečíst klidně i 50 stránek. Romantické, ale i smutné čtení, to je prostě můj šálek čaje. Doporučuji si tuto knížku přečíst nejen kvůli tomu, že je tak oblíbená, ale pro její krásné zpracování obálky a děje uvnitř. Krása! :')

Jack138
08.05.2021 3 z 5

Hezk knížka, smutná ale hezká

Sabča92
07.05.2021 4 z 5

Za pět let má jistě jednu z nejkrásnějších obálek, jaké jsem za poslední dobu měla v ruce. Za pět let je kniha o ženě, jakých je mezi námi opravdu hodně. Ačkoliv se může zdát, že se jedná především o milostný příběh, není tomu tak. Spíše je to o hledání samu sebe v tomto světě. O hledání vlastního štěstí a o lidech, kteří nás v životě provází. Někdy o své nejdražší přicházíme dobrovolně, protože se spokojíme s málem a neuvědomíme si, že žijeme život po boku někoho, kdo není tím pravým. Někdy uděláme vlastní chyby, které se nedají omluvit, a někdy nás o nejbližší může připravit i osud.
Jedno je zcela jisté, nikdy nevíme, co se stane zítra natož za pět let. Spravedlivé je na tom pouze to, že to neví nikdo.

certik003
07.05.2021

Knížka je napsaná čtivě a přiznávám, že jsem čekala něco úplně jiného. A děj se mi líbil víc, než kdyby byl podle mého předchozího očekávání. Autorka krásně vykreslila velmi silné přátelství dvou tak moc odlišných dívek, konec se odehrál podle očekávání, ale i tak je vlastně nejednoznačný. Taky se mi líbilo použití jedné kapitoly na začátku i na konci děje v různých kontextech.
3 1/2

Sarka25
07.05.2021 4 z 5

No co říct.. anotace me nalákala na zajímavý příběh, ale místo toho to byl docela smutný příběh. Líbilo se mi silne pratelstvi a co člověk pro opravdového přítele udela. Ten konec byl děsnej nejen ze me ukapla slza protože to bylo tak smutný, ale tohle jsem opravdu nečekala. Každopádně kniha se krasne četla, žádná hluchá místa, krátké kapitoly a celkove byla kniha krátká.

lena.o.knihach
07.05.2021 2 z 5

"Za pět let je nezapomenutelným příběhem nejen o lásce, ale hlavně o síle loajality, přátelství a nepředvídatelné cesty osudu."

Vypůjčila jsem si poslední větu z anotace, která tvrdí, že na Za pět let jen tak nezapomenu. Bohužel, je to pravda. V tomto případě bych si ale z celého srdce zapomenout přála. A proč?

Ani jedna postava mi nebyla sympatická. Nemohla jsem si pomoct, k žádné z nich jsem nenašla cestu. Přišlo mi úplně zbytečné vyjmenovávat tolik luxusních značek, klubů, restaurací, adres, protože mi stejně většina z toho vůbec nic neříkala.

Oficiální anotace slibuje úplně jiný příběh, než se ukrývá uvnitř a pro někoho to nemusí být zrovna příjemné překvapení.

Naštěstí má kniha pouhých 232 stran, takže jsem netrpěla dlouho. Nicméně se tam občas objevily zajímavé myšlenky a momenty, které ale autorka nijak dál nerozvíjela (škoda) a jen se do toho zamotávala čím dál víc.

hanap
06.05.2021 1 z 5

Upřímně, jsem ráda, že knihu mně půjčila kamarádka a já do ni neinvestovala. Přitom má tak pěknou obálku. Dvě ** za obálku.

terryaknihy
06.05.2021 2 z 5

Kniha, u které si před koupí rozhodně nečtěte anotaci, jelikož dostanete v příběhu něco úplně jiného. Což za mě bylo neskutečné zklamání. Taková častá reklama formou vyjmenování drahých značek, pořád názvy ulic, nelogická a trochu divná řekla bych, hlavní hrdinka, která se neuměla rozhodnou, co vlastně chce. Našla jsem dvě plus, a to krásnou obálku a vedlejší postavy. Nakonec jsem ráda, že kniha byla krátká, fakt mě to nebavilo :(...

FejKýý
06.05.2021 3 z 5

Tahle kniha mě vůbec nesedla. Bohužel styl psaní mě vadil. Postavy mě byly úplně jedno. Aspoň že ta Bella byla sympatická. Často tam byly názvy podniků a značek ale to mě nakonec vůbec nevadilo a to jsem si myslela že mě vadit bude. Konec mě měl asi dostat ale bohužel. Jsem ráda že jsem knihu dočetla a že byla tak krátká. Jediné co je na ni opravdu pěkné je obálka. Od autorky se další knihy číst nechystám, kdyby u nás někdy nějaká zase vyšla. Jen na konec chci říct: Někdy něco může nějak vypadat a nakonec je to ale úplně jinak. 2,5*

illca2
04.05.2021 3 z 5

Také jsem čekala něco víc. Příběhová myšlenka dobrá. Spisovatelka hrála na hodně citlivou strunu. Ale bylo to úplně zazděné. Škoda. Kniha se četla dobře. Stačilo příběh trochu více rozvést. Všechno jak rychle začalo, tak i rychle skončilo..

katallinka
04.05.2021 3 z 5

Určitě zajímavý námět, ale anotace slibovala něco jiného a já jsem zklamaná. Postavy mě skoro vůbec nezasáhly (až na konec) a zdá se mi, že autorka se snažila do poměrně krátké knihy nacpat všechno možné. Zbytečně...

Kubikuli
02.05.2021 3 z 5

Tři hvězdy za originální a krásný námět ... Ze kterého se dalo vytěžit mnohem, mnohem více. Světový bestseller? To jako vážně? Knížka má pár světlých momentů, kdy čtenářovo srdce plesá blahem, ale jinak to byl neustálý boj, zda knihu odložit nebo ne. Ještě, že není tak dlouhá, nemusela jsem bojovat tak dlouho.... Něco tam tomu prostě chybí ...

bookcase
30.04.2021 5 z 5

Příjemné překvapení. I když se stěžejní téma objevuje v knížkách poměrně často, tady je to pojato trošku jinak, docela originálně.

ErčaV.
27.04.2021 5 z 5

Kniha se mi četla úplně sama. Nejprve jsem si myslela že je to typické love story, ale postupně to bylo úplně jinak až jsem sama byla hodně překvapená koncem. Takový závěr jsem nečekala.

kniznistranky
27.04.2021 3 z 5

Kniha, která se zezačátku tváří jako prvoplánová lovestory se postupem času a ubíhajících stran mění na něco vážnějšího a hlubšího... Možná bych si troufla říct i na drama? Úplně nevím, jak to uchopit. Každopádně! Od samého začátku se čte příběh skoro sám. Je to čtivě napsané, kapitoly krátké, děj svižný. Nebýt tématu, který se v knize objevuje, řekla bych ideální odpočinková záležitost. ALE! Do čtení jsem se pouštěla tak trochu s očekáváním, že dostanu právě tu lovestory. Nenáročnou, možná i trochu - nebo trochu víc - naivní lovestory. A on se z toho vyklubal příběh o jednom obřím přátelství dvou žen, který ač se ze začátku jeví jako oddechová nenáročná záležitost, nakonec na vás po jejím dočtení padne taková lehká melancholie. To je ale spíš jen ''problém'' toho mého prokletého očekávání. Kniha je to jinak dobrá, čtivá a rozhodně to není ztráta času. Doporučuju přečíst, ale nečekejte lovestory.

Holly.W
27.04.2021 5 z 5

Nádherná. Četlla jsem se zatajeným dechem, spotřebovala několik balíčků kapesníčků. Překrásný, dojmený příběh o lásce a přátelství. Jen ten konec jsem čekala maličko jiný, ale to je dobře, překvapení musí být. Tuto knihu bych si dovedla představit i na filmovém plátně, kéž by, třeba jednou.

P3_tis
27.04.2021 3 z 5

Knihu jsme si koupila na základě recenzi a reklam. Většinou si kupuji trillery, proto jsem se těšila na oddechové čtení.
Jsem trochu na rozpacích, co si o knize myslet. Svou tloušťkou je kniha na jedno odpoledne a čte se opravdu hezky.
Po tom, co se Dannie zda sen o pět let později, jsem byla v napětí, co jak si s tím autorka poradí, aby to dávalo smysl.
Přiznám se, ze mi to smysl moc nedavalo, přesto je tam zajímavý námět především o nejlepších kamaradkach a jejich přátelství, kterým zatřese... no, to si přečtěte sami.

bookbug_cz
24.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Z této knihy jsem měla obrovský strach, upřímně – moc nemusím to stříbrné kolečko na přebalu: Edice světový bestseller. Ale nakonec jsem po ní sáhla, neboť jsem nutně potřebovala něco jednoduchého, odpočinkového a sladkého. Ha! Taková mystifikace! No – pravda asi trochu poloviční. Tak za prvé – obrovská poklona za krásnou obálku, která se v knihovně jen blyští a co si budeme povídat – spousta z nás kupuje knihy pořád ještě podle obalu!

Sledujeme zde příběh korporátní právničky Dannie, která se v jeden večer zasnoubí s přítelem Davidem a ještě v ten samý večer se jí zdá živý sen o tom, jak se ocitá v cizím bytě a s naprosto cizím mužem a zásnubním prstenem, který ji David určitě ten osudný večer v přepychové restauraci nenavlékl. Zanedlouho jí její nejlepší přítelkyně Bella představí svou první vážnou známost, přítele Aarona Gregoryho a světě div se – je to tentýž muž, co jí ve snu vařil těstoviny a naléval víno. Pokud jsem ještě v tu chvíli věřila v klidnou romantickou linku, od tohoto momentu jsem začala pochybovat. Přece jen to nemůže být tak prvoplánové, že? Pozor – trochu SPOILER! – kamarádka Bella vážně onemocní a stane se tak středem vesmíru jak Dannie, tak Aarona (kterému říkají Greg), který ji odmítá opustit a evidentně ji opravdu velmi miluje. Takže – máme tady romantiku (ale opravdu jen okrajovou), motiv smrtelné nemoci (která, hůř pro mě, výrazně převažuje) a ještě k tomu pouze 229 stran textu, který by si zasloužil trochu povyrůst.

americké romány

Rebecca Serle