Za divadlem kolem světa

Za divadlem kolem světa https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40850/bmid_za-divadlem-kolem-sveta-XW5-40850.jpg 5 13 4

Pebra
03.04.2024 5 z 5

Jímavé čtení bez patosu. Až k nevíře, co může člověk prožít. Oproti tomu jsou úsměvné životní osudy současných herců.

Melanka
21.11.2022 4 z 5

Hodně zajímavé čtení, zvlášť druhá polovina knihy byla přímo dobrodružná a napínavá. Napsáno krásným jazykem a s láskou k přírodě a lidem.

MaxQ
30.09.2019 5 z 5

Čekal jsem knihu o poetických začátcích známého herce u kočovného divadla a vyklubal se z toho místy až drsný válečný příběh o putování mladého kluka Ruskem v dobách světové války a bolševické revoluce. Rozhodně stojí za přečtení, protože to vypadá, že cenzor na počátku normalizace ještě nebyl tak bdělý.

Daver
13.05.2019 5 z 5

Název knihy je krycí, snad aby kniha o legiích, Československu, tedy i Masarykovi, Štefánikovi mohla v roce 1970 vyjít. Pro jistotu je kniha doprovozena politicky uvědomělou předmluvou, kterou bych ale neoznačil za hloupou. Popis dramatického osudu pozdějšího předního herce umocňuje umělecký talent autora. Děj dává nahlédnout do reálií tehdejšího Ruska v kontextu domácí i mezinárodní politické situace a je velkým pomocníkem k jejím pochopením. Kniha určiťe stojí za přečtení, rozhodně nelze soudit podle názvu.

Zdeněk Štěpánek
česká, 1896 - 1968
1970  92%Za divadlem kolem světa
1966  100%Vzpomínky
1961  83%Herec
1961  0%Partyzánské hnutí v Československu za druhé světové války
1929  0%Monastýr nad Tajgou

Kniha Za divadlem kolem světa je v