Z posledních dopisů Emy Destinnové

Z posledních dopisů Emy Destinnové https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337678/mid_z-poslednich-dopisu-emy-destinnove-hKg-337678.jpg 5 1 2

Výběr z korespondence slavné české pěvkyně poskytuje pohled do posledního neradostného desetiletí jejího života. Publikace byla vydána u příležitosti 23. ročníku Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena. Sestavil Bohumil Plevka.

Žánr:

Vydáno: , Dům kultury
více info...

Přidat komentář

andrii24
29.10.2019

Za velkou louží zasypána plátky růží, domovině své však talentem překáží. Plna síly, stranou kamenných vitráží, odhodlána pět árie věhlasné, pod nebeskou modří. Srdce bije na poplach, přetavit petlice politické. Mé obecenstvo, národe, porozuměj krvi mé, nedovol roztříštit touhu pletichami, tonout opery divu v úloze nevděčné.

milamarus
14.10.2019 5 z 5

Úryvky z dopisů napsaných v rozmezí let 1920-1930, několik fotografií a především prvotřídní poznámkový aparát Bohumila Plevky. // Předchozích znalostí netřeba. Stačí zájem o osobu Emy Destinnové. // Dávám pět hvězd.

---------------------------------------------------
UKÁZKA:
,,(...) Často se v duchu zatoulám do Chicaga a hledám Vás tam, zde je vše při starém, stálé oslavy, já oslavila s sebou v Londýně koncertem ve prospěch British Legion naše 10letí a obdržela výbornou kritiku. Tak se tam tedy v květnu poštrachám zase zpívat vlastní recital. Takto ovšem zpívám dost málo a už mne to ani nebaví, moderní názory na kumšt vůbec všechno umění jaksi zahořklo, vše se pokazilo. Je to jako se vším na světě: víru ve staré nám vzali a nové nedali - není už plné důvěry a plného uspokojení.
Kdybych byla nyní u Vás v Chicagu, pracovali bychom každý den na mých memoirech, obdivovala jsem Vaši ohromnou paměť ve všech mne se týkajících článcích, které jste mi zaslal a děkuji Vám ze srdce za každé dobré a hřejivé slovo. Víte, že cos podobného člověk u nás odvyká? Zde, když už někdy a skoro ,,z přinucení" o vás napíší něco hezkého, už už hledají honem, čím by vás v zápětí mohli bodnout nebo zlehčit. (...)"


Štítky knihy

Ema Destinnová, 1878-1930

Autoři knihy

Bohumil Plevka
česká, 1922 - 2002
Ema Destinnová
česká, 1878 - 1930

Kniha Z posledních dopisů Emy Destinnové je v

Přečtených2x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených1x
Chystám se číst2x